• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?





    *





    odkazy






    - jak na kávu

    - cuketka

    - home - barista




    *


    Kafe roku není:

    *

    JACOBS
    *





    rozbalit záhlaví
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    SATAI: ty jo a zrovna u toho Joao Hamiltona to nechápu. Nicméně teď tam je nová verze z Nikaragui a nebo promytá Etiopie.
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    SATAI: i ta Brazilie? Akorat koukam, ze ted mate neco jineho.
    SATAI
    SATAI --- ---
    POHODAVOLE: zrovna jarní Tam Dem mne nekonečně štve. Hlavně ta první iterace mne málem donutila začít si k nám do kavárny nosit vlastní kafe
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    Ja se musim priznat, ze jak jsem tu psal, ze uz mi neprijde Double Shot tak super, tak jim musim pochvalit Tam Dem Brazilie, co meli nedavno. Prvne jsem si dal u nich, pak mi kamos koupil pytel domu, kde mi taky dost chutna.
    UNCLE_JIMBO
    UNCLE_JIMBO --- ---
    VOZKA: minulý týden jsem prošvihnul objednávku kávy (vozí mi do práce kamarád jednou týdně rovnou z pražírny) a další závoz je až v pátek. Při představě týdnu v práci bez kafe mě polil studený pot a žena byla zrovna na cestě na nákup do Lidlu, tak jsem si vzpomněl na tvojí recenzi a napsal jí, ať mi vezme kávu Marila pokud budou mít - v kávě se vůbec nevyzná, tak jsem jí řekl, že obal pozná snadno podle fešáckýho kolumbijskýho plantážníka.. říkal jsem si, že to alespoň vyzkouším..

    Jenže to jsem neměl tušení, že ten fešák se vyskytuje ještě na jednom obalu, který už není zdaleka tak sexy..
    Nebudu to prodlužovat barvitou recenzí, chutná to přesně tak, jak jsem si představoval že chutná káva co pijou v Tarantinově The Hateful Eight ... "Did that Mexican fella soak his old socks in the pot!?"

    připraveno v aeropressu metodou na dvě teploty (65° a 95°)

    MISERY
    MISERY --- ---
    ADAM: Tohle si kupujeme my, když zrovna nemáme doma žádnou výběrovku a nebo když mám chuť kafe si osladit/omlíkovat a podobný zhůvěřilosti, případně pro návštěvy, který stejně nepoznaj rozdíl :-D A jako za tu cenu je dobrá, zatím jsem nenašla v poměru cena/chuť (kvalitu soudit si netroufám) lepší.
    PODFUCK
    PODFUCK --- ---
    Espirella | Jak se praží káva?
    https://www.youtube.com/watch?v=2LrMzElLKdI&t=41s

    Hledáme milovníky kávy do rodinné pražírny v Říčanech u Prahy.
    EXAGE
    EXAGE --- ---
    Servis rekl at to zahodim, ze tam odchazi elektronika a nahradni uz nemaj. Presto diky.
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    Kdyby se nekdo objevil v Budapesti, tak doporucuji kavu zde. Prazi si sami, vse vazi a vypada to i chutna dost dobre.

    https://cs-cz.facebook.com/brewbrothersbudapest/
    KOLU
    KOLU --- ---
    BLACK_ONYX: si myslím že to má malej DC motorek...
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    Nemá to rozbehový kondenzátor?
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    EXAGE: jo, tak skoncil i ten muj, obehal se tam nejakej plastovej dil v motorku.. ja se teda nepokousel o servis, kdyz to concept dovazel z ciny a uz ho roky neprodava, ale rozmontoval jsem si ho (destrukcne) doma sam
    pak jsem koupil ten stejny Wilfa
    EXAGE
    EXAGE --- ---
    El. mlynek od Conceptu se mi podelal, pri stisknuti zapnout se otoci asi o milimetr a to ani ne vzdy, dal ani prd. Rozebral a vycistil jsem co slo, bohuzel nezabralo. Neresil nekdo neco podobneho? Pripadne se asi zeptam v servisu, zda ma cenu to resit nebo ho utratit. Diky.
    GEEK
    GEEK --- ---
    KOLU: Díky, ještě na to mrknu, jestli to vůbec rozšroubuju. Jsem zrovna nedávno kupoval těsnění ke hlavě z Itálie. Škoda, že jsem nebyl prozíravější :)
    KOLU
    KOLU --- ---
    GEEK: vymenit tesneni, komplet.
    GEEK
    GEEK --- ---
    Ahoj, během odvápňování La Pavoni Puccino mi začal bojler propouštět vodu spárou, kde je sešroubován. Asi se vyčistilo něco, co němělo :) Zkoušel jsem to dotáhnou, ale to je utažený, že to víc nejde.
    Nemáte prosím někdo zkušenosti/tip s podobným problémem, co s tím? Připadně někoho, kdo by to opravil? Díky
    VOZKA
    VOZKA --- ---
    UMIAKI: Já jsem ho dneska viděl i v Tescu, akorát ne za 129,- ale za 199,-. Což ovšem pořád není špatný.
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    Pro mě hodně inspirativní rozhovor s Larsem z Johan & Nyström. Největší pražírny specialty v Evropě - 2000 tun ročně.
    Coffee and Cachaça with Lars Pilengrim, an episode from doubleshot on Spotify
    https://open.spotify.com/episode/5oBmfaZr1yLdyC56tY830v?si=JISB3MtjSpCzEKAga0NtfA
    BOODIA
    BOODIA --- ---
    hereze!
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    VOZKA: Přesně tyhle testy mám rád, dík!
    Tu Marillu mají myslím nastálo v Kauflandu.
    PETATA
    PETATA --- ---
    ADAM: to si kupujeme domu, z jejich nabidky nam chutna nejvic

    jinak Marillu maji v beznem sortimentu v Bille a videla jsem ho min tyden v akci, tusim v Penny
    SIMSALABIM
    SIMSALABIM --- ---
    VOZKA: od Marily cafe delicado delaji jeste mix 80%arabica 20%robusta a to me osobne chutna vic, nez ta cista arabica. Testni ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam