• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?
    LAAZI
    LAAZI --- ---
    Dotaz - kdyz mam seaco-phillips xsmall, kterej, kdyz do nej dam kafe normalne nejaky od doubleshotu, nasteluju mlejnek na uplne nejvyssi jemnost, tak to stejne tece moc rychle, tak mi nejak pomuze, kdyz tam dam neco tmavsiho?
    Nebo je nejaka kava, ktera je zaroven dobra a nemusi se mlit najemno?
    ADAM
    ADAM --- ---
    NOPOLICE: za me clever dripper.
    NOPOLICE
    NOPOLICE --- ---
    Mám dotaz na kávovar pro začátečníka. Původně jsem hledal moka konvičku, ale možností je opravdu hodně. Co tedy doporučit jako ideální startovní kávovar? Moka, frenchpress, aeropress, clever dripper? Na 1-2 šálky.
    V kafi se moc nevyznám, ale hodně mi chutná costa rica tarazzu, tak když se mi ho povede doma připravit jako to umí kávovar v práci, budu spokojenej :)
    COUDAK
    COUDAK --- ---
    WOODMAKER: já mám klasické hario a po chvilce s tím melu v pohodě.
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    WOODMAKER: s handground bylo opravdu utrpení mlít.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    WOODMAKER: ten crushgrind mi prijde jako obycejnej mlynek, akorat je k tomu ten plastovej bazmek
    WOODMAKER
    WOODMAKER --- ---
    Ahoj, v tématu se neorientuju, posbíral jsem nějaký info na netu a budu rád za vyvrácení jakéhokoli "faktu".

    Občas si doma dělám kávu, většinou mocca, někdy frenchpress, a mám jen takovou elektrickou drtičku/sekáček. Nejsem žádný znalec, ale chutě kávy rozeznávám a mám radost, když se mi podaří udělat kávu dobrou. Na drtičce nemám kontrolu nad hrubostí, což mi vadí.

    Můj bratranec mě párkrát nechal mlýt kávu svým ručním mlýnkem. Vypadá podobně jako tohle a ten typ pohybu při mletí mi nevyhovuje. Je to únavné a nepřirozené. Tenhle typ pohybu se přitom zdá být u ručních mlýnku úplně běžný. Dost vopruz ve srovnání s ROK GrinderGC (kterej jsem si teda nikde nevyzkoušel, ale líbí se mi).
    Ale ROK GrinderGC je drahej a zabere IMO hodně místa.

    A tak hledám něco cenově přijatelnějšího, pohodlného na ovládání, co se dobře čistí a vypadá, že bude kvalitně zpracovaný. Zatím jsem našel dva, co mi příjdou fajn:
    Handground mi příjde jako dobře konfigurovatelný
    CrushGrind Brazil má taky možnost konfigurace a pravděpodobně je ergonomický.

    Ale jsem v tom strašně ztracený. Nevím, jestli se dívám na správné vlastnosti.
    Co myslíte?
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    Dejte mail a pošlu vám víc informaci. Jsou to 2,5 kg pytle, které jsou trochu tmavší, aby fungovaly i v automatech.
    FARFELOO
    FARFELOO --- ---
    BLACK_ONYX: No, nahoď prosím nějaký hrubý ceník tady pro místní. Zajímalo by mě jak se to pohybuje oproti “specialty programu”
    SQUZZA
    SQUZZA --- ---
    BLACK_ONYX: a co je v praci? :]
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    BLACK_ONYX: kdyz to zminujes....kde k tomu zjistit nejake blizsi info? Viz screen..
    Existuje i reseni pro velmi malou kancelar?

    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    SQUZZA: v práci :)
    Ale vážně. Kdybyste chtěli, máme i kancelářský program. Záleží teda taky co za kafe chcete a kolik to má stát.
    THAIGRR
    THAIGRR --- ---
    THAIGRR: tak jo, bylo to úplně tmavě pražený, udělal jsem z toho presso, chuťově žádná zvláštnost, jen to nebylo kyselý
    za ty prachy bych si to nekoupil ani omylem
    KOLU
    KOLU --- ---
    SQUZZA: candycane?
    ANDR3_I
    ANDR3_I --- ---
    M4Y4: nakonec jsem ho dostala (a darovanemu kavovaru na mlynek nekoukej) - casem poridim neco lepsiho...
    Kazdopadne dekuji za info! Asi se rovnou poohlednu po nejakem lepsim mlynku, mam doma jen Handground na konvicku/filtr.
    M4Y4
    M4Y4 --- ---
    ANDR3_I: Pokud bude za zajímavou cenu, tak fajn, ale ten integrovaný mlýnek je nic moc, nemele dobře, nakonec jsme ho kamarádovi nahradili samostatným Ranciliem. Pokud máš možnost pořídit model bez mlýnky také zampoloviční cenu, šel bych po něm a dokoupil extra mlýnek.
    YARIN
    YARIN --- ---
    THAIGRR: moc od toho necekej, znamy to privezli na podzim a uplne jsem se z ty chute neposral (mozna nastesti, haha, for)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    THAIGRR: čekat cokoli, ale ne moc. Chuť kávy více stojí na tom, kde a jak rostla, jak ji kdo sklidil a upražil, než na tom, kdo ji vysral.
    SQUZZA
    SQUZZA --- ---
    Kde kupujete dobry zrnkovy kafe? Shanim noveh dodavatele do prace, dlouhou dobu bereme z https://www.kavaprodej.cz/ a chceme zmenu.

    Mama cofee ne-e :]
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam