• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?





    *





    odkazy






    - jak na kávu

    - cuketka

    - home - barista




    *


    Kafe roku není:

    *

    JACOBS
    *





    rozbalit záhlaví
    KYTT
    KYTT --- ---
    KULHY: Závidim. Já objednával o víkendu v tom novym dropu a musim čekat do února :(
    KULHY
    KULHY --- ---
    Here we go:

    SAMGARR
    SAMGARR --- ---
    Kdyby nekdo stejne jako ja mijel tenhle kanal:
    The Ultimate French Press Technique
    https://www.youtube.com/watch?v=st571DYYTR8
    KOLU
    KOLU --- ---
    YARIN: filtr
    Na espresso je většinou trochu více pražená aby bylo snadnější ji extrahovat. To u FP není problém.
    YARIN
    YARIN --- ---
    mozna lame otazka, ale kdyz pripravuju kavu french pressem, mam spis kupovat kavu, co je na pripravu espresso nebo filtr? a jaky je mezi tim vlastne rozdil?
    TENZO
    TENZO --- ---
    COLBEN: Fejk to byt nemusi, ale oprava a repasovani tehle znacek je porod
    DAVE_PAGE
    DAVE_PAGE --- ---
    Tak se hlasim do klubu pozustalych po mlynku Concept km 5120. Dnes odesel do kremikoveho nebe. Dobre slouzil 6 let, tedy 200kc/rok :)
    COLBEN
    COLBEN --- ---
    bohuzel domu se mi to nevleze, ale zaujal me tenhle inzerat az bych se trosku bal, ze to je fejk kvuli cene
    kavovar italske znacky Rancilio S26 - Brno - Bazoš.cz
    https://elektro.bazos.cz/inzerat/126987303/kavovar-italske-znacky-rancilio-s26.php
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    Nejlepší je kafe, když se po 40 minutách dopíjí z misky.
    KOLU
    KOLU --- ---
    YARIN: ona se extrakce postupně zpomaluje. Jako při cuppingu. Prostě to zalejes a moc do toho nehrabes, kolem 3-4 minuty hrabnes do toho bordelu, co se udělal na hladině, aby to kleslo, a necháš to stát.
    YARIN
    YARIN --- ---
    BLACK_ONYX: osm minut? a proc vsude ctu louhujte max ctyri minuty? to je docela darda rozdil v case teda
    TENZO
    TENZO --- ---
    DWAY: To asi jo no. Skoda ze uz to nedelam do Olomouce je to kousek:)
    DWAY
    DWAY --- ---
    TENZO: jako vymenit bych to zvladl i sam :) ale lepsi asi na celou tu generalku to dat. Uz ho mame par let, tak asi nebude od veci vymenit tesneni a tak. Doma delam akorat odvapnovani pres backflush.
    KURE
    KURE --- ---
    BULHI: je možný, že to Není bullshit/scam?
    TENZO
    TENZO --- ---
    DWAY: Aha ja myslel ze to budes menit sam:)
    DAVE_PAGE
    DAVE_PAGE --- ---
    DWAY: Urcite zkus toho Kastana. Mame od nej ve firme kavovar. Servis, pristup, vsechno na urovni.
    DWAY
    DWAY --- ---
    TENZO: to zni super, ale dostat ten kavovar do prahy z ostravy bude trosku fuska.
    TENZO
    TENZO --- ---
    DWAY: Na Bezzeru coffeehub praha. je to jejich ofiko servis
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    KYTT: Já mám Sette 270 a dělám espresso a v60/překap :-) Jsem totálně spokojený, ale příště bych koupil buď Sette 30 (protože na doma prostě tolik nastavení není třeba) nebo tu nejdražší Sette 270 s váhou.
    KULHY
    KULHY --- ---
    KYTT: Nekdy v prosinci prijde Niche, pak muzu podat report, ale ze zvesti co koluji na netu vcetne tech od Jamese Hoffmana to vypada na ultimatni reseni na domaci kafe od espressa po filtr.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam