• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    TYCHOVRAHE: Baratza Sette. Mám ho rok a melu espresso (cca 8. stupeň) a drip (cca 15. stupeň).
    TYCHOVRAHE
    TYCHOVRAHE --- ---
    Tak mi odešel mlýnek Sage BCG820, v záruce, prej neopravitelné. Zničil se při mletí na hodně jemno, asi trochu staršího kafe. Nějaké tipy na nový? Musí to hlavně zládnout dobře namlít na espresso, mělo by to být nastavitelný abych si mohl čas od času udělat i filtr. Nemělo by se to zničit při mletí na jemno :)

    (stroj na espresso mám taky sage, bes920)
    EXAGE
    EXAGE --- ---
    Jsme na dovoleny a je tu nejekej Delongi kavovar na mletou kavu, no lepsi jak nic...v nejblizsim Lidlu jsem vybral tohle jiz namlety 250g za 69,-! A chutna to prekvapive dobre, ovocny, jemne prazeny, vazne koukam, kupoval jsem s tim, ze to bude nepitelny uhli. Nezkousel nekdo taky? Krome Colombia meli jeste asi dve dalsi oblasti.

    BREGALAD
    BREGALAD --- ---
    BREGALAD: …v posledním pořadu - ze vcerejska..
    BREGALAD
    BREGALAD --- ---
    Doporucuju podcast Českého rozhlasu - Meteor. Je tam info o výrobě bezkofeinové kávy.
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    Regulace průtoku by mohla být fajn fíčura. Díky za tip. My u menších objemů stále takto: [JAKOUBEK @ KAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?] Dokud je zobáček karafy pod záklopkou, nic nekape. Jakmile karafu pootočím, záklopka se zvedne o hranu hrdla a kafe teče. Akorát to pak funguje jako clever dripper a ne jako MM. :/
    MATESISKO
    MATESISKO --- ---
    MR_DAN: Jen jsem chtel poradit, nez koupis neco lepsiho. Tak se omlouvam, jestli jsem ti vyvolal konotace s O2 helpdeskem
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    MATESISKO: neda, je tam tlacitko, neni to lifehack a nevim proc mi porad vnucujes neco co nechci .. asi lepsi nez minusko bude prime srovnani s helpdeskem O2
    MATESISKO
    MATESISKO --- ---
    MR_DAN: Snad nedostanu zase minusko za obranu MM, ale da se to resit tak, ze konvici pod sitko postavis, az je vsechna voda v nem. Ale uznavam, ze to neni moc prakticky lifehack :)
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    KYTT: na internetch ctu, ze to je obecny problem prekapavacu bez regulace prutoku, ze kdyz se v nich dela mensi mnozstvi, nez na kolik jsou stavene (coz je u MM 1,25l, pisou aspon 1l aby clovek delal), tak ta namleta kava klade mensi odpor te vode, ktera nasledne proteka moc rychle a nestiha se do ni uvolnit tolik chuti...
    videl jsem nektere verze MM, kde ten kosik na filtr ma ze strany packu na 100%, 50% a 0% prutok, takze si z toho clovek udela takovy clever dripper trochu, ale to se neslucuje s "zapnout a jit se oblikat, nez se udela kafe, to pak jen popadnout a bezet", clovek u toho musi stat
    clovece pisu SZ ohledne toho ochutnani :-)
    KYTT
    KYTT --- ---
    MR_DAN: To mám v práci, ten switch využíváme hodně, ale nemám porovnání s kafem z jiných strojů. Pokud si z Prahy, můžeš se stavit a ochutnat :D
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    co Select verze Moccamasteru? Pry ma prepinac na mensi mnozstvi (6 vs 10 salku), ktery snizi prutok a zlepsi vyslednou chut pro mensi mnozstvi ... coz je asi presne to o cem jsem psal :-)
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    jeste nekdo nejaky tip na prekapavac? precejen jsem sem neprisel resit moccamaster ... mimochodem je na prodej, kdo by chtel, dobre opecovany a cisty
    MATESISKO
    MATESISKO --- ---
    Mne prijde MM nejblbuvzdornejsi nastroj na kafe :) Zkus trochu vic kavy nebo vic najemno, treba to pomuze. Paradoxne nejlepsi batch brew si delam doma, vsude v kavarnach ho maji proste meh
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    KYTT: jasne, samozrejme, dokonce i rucni mlynek jsem jak neandrtalec zkusil ve vire, ze to by mohl byt pachatel...
    imho je to teplota vody, spatna extrakce dana designem, nebo kombinace obojiho...

    kazdopadne Sage nebo Bonavita, mozna spis ten prvni jmenovany, co? Pokud bych zjistil, ze mam proste radsi kafe z vic horky vody, tak na tom si to nastavim... zas Bonavita ma nejlepsi sprchu
    KYTT
    KYTT --- ---
    MR_DAN: hrát si s hrubostí mletí, tj jít víc do jemna, aby si měl silnější extrakci si hádám taky zkoušel? :)
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    jako agent cooper tam posle uplne temne cerny kafe z konvice ktera je budto cerstve uvarena (moc horky), nebo stala na tom ohrejvacku kdo vi jak dlouho a mlaska si :-D
    jenze on jak prijede to toho twin peaksu tak tam vychvaluje vsechno...
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    UMIAKI, KYTT: no ja nevim, jak nejsem profi somelier, tak nemam pro to uplne tu terminologii :-)
    ta chut je takova plnejsi, intenzivnejsi, jde mnohem agresivneji do kysela (coz ja hodne rad) ... z MM mi prijde, ze by to vylezlo taky, ale ne s 6g/100ml, musel bych tam dat tak 10

    ono to neni o tom boschi, ten mozna poprve zazil vyberovy kafe, ale takhle mi chutna filtr i treba v doubleshotu nebo jinde kde delaji batch brew, z aeropressu mi leze podobna chut ... mozna je to vyssi teplotou vody? protoze aeropress zalejvam z trochu "protoceny" rychlovarky, cili tak 95 a nechavam extrahovat tak pul minutky max (delam z nouze tak jeden aeropress za rok, hlavne zadny soudy)

    nebo jestli je to objemem? delam 500ml kafe, nekde pisou se je MM spis na litr a vic?
    zkousel jsem vsechno mozny, poslat tam davku vody aby se zahrala hlavice, stal jsem nad tim jak trouba a michal v kornoutku aby se to vsechno vylouhovalo... a stejne to nebylo ono
    KYTT
    KYTT --- ---
    MR_DAN: Dobrý recenze jdou na ten Sage Precision Brewer nebo na Ratio Six (u nás blbě k dostání). Každopádně obě varianty v porovnání chutí vycházeli hodně podobně k MM s tím, že u MM je trochu slabší ten výslednej chuťovej profil, což je asi to co popisuješ. Osobní zkušenost nemám, do kanclu sem kupoval MM a výsledek je přesně jak video od UMIAKI: :) Nějak sem se odnaučil srovnávat chuť stejnejch zrn z V60, co si udělám doma ráno a pak z MM v práci :)
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    MR_DAN: A jaké chuti u kávy bys chtěl dosáhnout? Něco jako z V60 nebo jak z toho Bosche? Protože z těchhle "klasických" překapů je káva vždycky tak trochu https://www.youtube.com/watch?v=Uvs7pmISe8I

    V práci jsme měli Bonavitu a chutnala mi více než z Moccamasteru.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam