• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?
    JINX
    JINX --- ---
    ICARUS: ja to s obycejnou rychlovarnou konvici resim tak, ze zalevam co nejvíce po okrajích dokola filtru. Tzn. ne primo po stenach, ale co nejvíc se jim snažím priblizit abych tam nemel dulek. Akorát je potřeba zalévat co nejpomaleji.
    J4C0B1M
    J4C0B1M --- ---
    ICARUS: A lehce, plynule míchat dripperem jsi zkoušel? Jako abys udělal flat bed? Jinak to je imho proti celýmu smyslu zalivani filtru, kde se snažíš o rovnomernou extrakce...
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    ICARUS: My mame obycejnou tefal konvici, ktera je sice tezsi, ale proud vody se s tim da drzet vcelku konstantne mirnej. Oproti tomu jsme ted na horach, kde mistni konvice bud tece malo anebo pri vetsim naklonu dela povoden. Cimz tedy chci rict, ze geometrie nalevacich hubicek se pohybuje v dosti siroke skale
    ICARUS
    ICARUS --- ---
    Experimentuju s Kalita Wave 155 filterem. Používám obyčejnou rychlovarnou konvici, nikoliv takovou tu "gooseneck". Mám problém s tím, že když do filtru nalévám vodu, tím, jak má konvice hubičku vysoko, tak se mi občas stane, že vodu naleji "příliš zprudka", takže se naruší lógr na dně filtru. V lógru je potom znatelný důlek, kterým voda protéká výrazně rychleji, než by měla. Dá se tohle vyřešit jinak, než pořízením gooseneck konvičky? Zatím mě napadlo akorát nalévat vodu třeba přes nějakou skleněnou tyčinku/lžičku.
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    SMOKY: Ja si delam V60 a prijde mi, ze to je tak plus minus stejne kavy, ta moka pro dva, tzn. klidne tech 18 g
    SIMSALABIM
    SIMSALABIM --- ---
    SMOKY: Jednou sem si tu otazku (kolik si namelu kavy do 2cups bial.) polozil. Kdyz mi vaha ukazala 21g, trochu sem se lekl, ale me to proste chutna silny. ;)
    SMOKY
    SMOKY --- ---
    Já si normálně dělám 200ml french press z cca 14g kávy, kolik g kávy pojme 2cups nebo 3cups bialetty? Počítám, že kafe z moka je silnější než z french press.
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    SMOKY: tusim ze mame 2 cups, pro jednoho akorat a pro dva kdyz chces mensi kafe nebo si udelas lungo :-) ale trochu nas deformuje uzivani v60 a jsme zvykli na velky hrnky
    B3DA
    B3DA --- ---
    SMOKY: no a ja bych vzal 2cup :) zalezi na jak velky kafe jsi zvyklej
    TBC
    TBC --- ---
    SMOKY: kdebych kupoval ja, tak 3cups :o)
    SMOKY
    SMOKY --- ---
    Jak velkou moka konvicku Bialetti pro jednoho ? 2 cups , 3 cups ?
    SATAI
    SATAI --- ---
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    BLACK_ONYX: Ach so...
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    CMLKA: doubleshot
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    BLACK_ONYX: vy jste tajnustkari a jake nove kapsle? Miners?
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    SATAI: když ona je to pravda :D Měly by být i na rohlíku. A jinak už teď i v kavárnách.
    SATAI
    SATAI --- ---
    BLACK_ONYX: to nebyla úplně subtilní reklamní vložka.

    Budou i na rohlíku? ;-)
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    KOLU: Teď jsem to chtěl napsat. Nikdy mi moc nechutnal french press. Dokud jsem mlel hrubě. Před pár lety jsem se nad tím zamyslet. Jedu hrubost jak na klasické filtry a nemůžu si ho vynachválit. Vlastně mě poslední dobou baví asi nejvíc. Teda kromě našich nových kapslí :D
    KOLU
    KOLU --- ---
    vy melete na french press vyrazne hrubeji nez na velkej drip? to cumim...
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    OVECKA_MJ: Prý prostě ne. Hrubostí to má umět max chemex.
    Ale french piss stejně už nepiju, nedává mi to smysl s elektrickým mlýnkem.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam