• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?
    SAMIEL
    SAMIEL --- ---
    NOPOLICE: Kup si plastovou V60. Anebo clever, pokud s tím nechceš mít moc práce, ale chceš mít super výsledek.
    KOLU
    KOLU --- ---
    NOPOLICE: Kup si plastovou V60. Keramika je sice hezká, ale je prakticky nemožný ji předehřát dostatečně na to, aby pak "nekradla" teplo během zbytku přípravy.
    NOPOLICE
    NOPOLICE --- ---
    Zdravím ve spolek. Absolvoval jsem kurz alternativní přípravy a chci si domu pořídit pour over, nebo-li v60 kterou jsme používali. Přesněji řečeno jsme používali kinto brewer:
    Kinto Brewer (SCS-S01) 4 šálky - černá | Kofio.cz
    https://www.kofio.cz/prislusenstvi/kinto-brewer-scs-s01-4-salky-cerna/4600
    A chovali se k tomu jako k v60. Co me trochu zmatlo, ze po článcích na netu kinto uvádí jako neco mezi v60 a chemexem, jelikož ma větší díru na průtok.
    Co tedy pořídit? Jelikož jsem si kinto vyzkoušel a používali jsme ho (a taky vypadá fakt pekne), tak je favorit.
    v60 je zase takový standart s milionem receptu po netu.
    Další pour overy jako origami nebo kalitu bych si nechal až po vymastrovani v60 nebo kinta.
    Co doporucite? Bude mezi v60 a kontě velký rozdíl? Dik!
    TOMBRIDER
    TOMBRIDER --- ---
    J4C0B1M: palec za the naughty dog ;)
    THAIGRR
    THAIGRR --- ---
    J4C0B1M: design boží, ale cena je dost vysoká... stojí to kafe za to?
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    J4C0B1M: Bozi!!
    J4C0B1M
    J4C0B1M --- ---
    Tak tohle mi moc nemuseli prodávat :D jak jsem tu VHSku viděl, tak jsem po ji hned šmatal

    RYBKA
    RYBKA --- ---
    Obaly jsou zrádné, minule jsem si vybrala kafe podle obrázku a doma zjistila, že je bezkofeinové... 🤦🏼‍♀️
    SON1
    SON1 --- ---
    Moc pěkná sbírka, já mám tohle za dva roky, i když většina byla ve dvou

    J4C0B1M
    J4C0B1M --- ---
    THAIGRR: Myslim, že tak 3-4 roky, ale jak jsem psal, chybí tam toho dost a hlavně jsem to rozhodně ne všechno nevypil sám, poslední 2 roky jsme na to dva.
    THAIGRR
    THAIGRR --- ---
    J4C0B1M: za jak dlouhou dobu je to sbírka?
    J4C0B1M
    J4C0B1M --- ---
    REEN: Snad to nebude tapeta. V rámci rekonstrukce jsem si musel uklidit, takže jsem vyházel duplicitní a stejně jich tam hodně chybí např. od Gardelli a Jezevčíka. Doubleshoty jsou dárky nebo koupě z nouze ve Sklizenu, když nám náhodou došlo kafe před víkendem, ale jinak Kofio, když člověk asi neřeší cenu, že by to třeba sehnal někde levněji.

    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    BRUKEV: Moka konev do detailu rozebral asi mesic zpatky James Hofman, najdi si na to tu pulhodku casu
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    Začal jsem trochu víc pít kávu, tak to tu trošku zaspamuju dotazama.
    V práci máme automat, doma manželka používá nejakou obyč pakovku, se kterou se nedomluvim, takže jsem osobně najel na moka konvičku.
    Dřív jsem pil tak tři kávy týdne, variantu se spoustou mléka a cukru. Momentálně mi vyhovují tak dvě, tři silnější espressa/ristretta denně.

    Co mě momentálně zajímá:
    Uděláte u moka konvicky cremu? Osobně cremu nijak nevyhledavam, ale co tak čtu o moka konvičkach, hodnotí se jako alternativa kávovaru, kde se crema předpokládá.

    Teplá/vs studená voda v konvičce. Vnímáte rozdíl? Respektive teplá voda je asi plus v případě přepálení kávy případně rychlému ohřevu a hraní si s teplotou.
    LOVE_DALI
    LOVE_DALI --- ---
    Teda, až se člověk díky, že tohle auditko nemá pořadové číslo 2 :) #kecy
    Trung Nguyen už bude :)
    KOLU
    KOLU --- ---
    MYBLAMAGE: zmineny Rocket, Profitec a ECM jsou vevnitr OK kavovary. Lelitu a La Pavoni bych se vyhnul. A vlastne i tomu ECM (kvuli konstrukci parnich ventilu - sice se hezky ovladaji, ale servis je k vzteku). Muzete jeste pouvazovat o nejake jednodussi Bezzere, nabizeji docela dost muziky za relativne malo penez.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    MYBLAMAGE: Jinak ten rocket není dualboiler, ale HX
    https://www.1st-line.com/customer-education/hx-vs-db/
    MYBLAMAGE
    MYBLAMAGE --- ---
    Vybíráme nový dvouokruhový pákový kávovar do kanceláře a zatím přemýšlíme nad těmito značkami/modely.

    Ascaso PID DUO - ten teď máme jednookruhový a celkem nám vyhovuje, ale rádi zkoušíme nové věci.-)
    Lelit Bianca, Rocket Cronometro, Profitec Pro 600, ECM Synchronika, nebo třeba La Pavoni Botticelli. Všechny tyhle modely vypadají vzhledově i funkčně dost podobně, ale pokud s nimi máte nějaké zkušenosti, budu rád za tipy. Nebo klidně i tip na nějaký jiný stroj. Rádi si s kávovarem vyhrajeme, ale relativní jednoduchost obsluhy bude taky fajn. Pro ty z nás, kteří chtějí prostě jenom kafe (na tlačítko), tu pak máme ještě jednodušší kávovar.

    Plány na dvoupáku i na Faemu E61 jsme zatím nejspíš odložili.-)
    Díky za pomoc!
    DYSTOPIK
    DYSTOPIK --- ---
    DYSTOPIK: Teda musim říct, že po prvnim testu jsem měl značně rozpolcený pocity. Vrchní část byla osazená těsněnim, který bych asi musel nechat vyrobit. úzký a vysoký. Vzal jsem bavlněnej špagát, navíjel jsem ho na kulatej předmět odpovídajících rozměrů a následně to celý omotal teflonovou páskou. Jako musim říct, že jsem se hodně plácal po zádech, když jsem umotal naprosto perfektní těsnění, který přesně padne do zdířky a nepropustilo ani bublinku v tý části, kde se vytváří pára. Vzal jsem takovou velkou moka konvičku a vydloubnul z ní těsnění, který "přibližně odpovídá rozměru" toho, co jsem potřeboval do dolní části. No trochu to bublalo kolem..
    Nicméně teda namlel jsem 25g kafe, nalil jsem nahoru vroucí vodu, připojil do elektřiny a odhadem po 5 minutách to začalo vcelku plynule dojit asi 250ml kafe značně nevalný chuti:/
    No, kdo by to byl čekal, chuť se výrazně zlepšila, když jsem útroby kávovaru vyčistil líp, než ledabyle..
    Dneska jsem koupil nový silikonový těsnění do tý spodní části, zapnul jsem to do elektřiny chvíli dopředu, aby se to nahřálo, pak jsem to zalil vroucí vodou, začalo se to dá se říct okamžitě vařit, tak jsem to zašrouboval a celej proces tak byl velice rychlej a na kafi jsem si vcelku pochutnal. Takže resume: čekal jsem větší průser. Nakonec jsem celkem spokojenej
    REEN
    REEN --- ---
    J4C0B1M: Mě do toho namontovala kolegyně a měl jsem od nich zatím samý super věci až na jednu průměrnou :) Ty se zásobuješ kde?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam