• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    ZOBAAK: Akorat v tom japonsku to stalo tak 10 kacek za porci a bylo to bezne dostupny ve vecerkach
    ZOBAAK
    ZOBAAK --- ---
    aktuální sleva v Tchibo: stojan na dripper za 179 Kč - https://www.tchibo.cz/products/400157113/drzak-rucniho-filtru
    - nemáte to někdo? zkušenosti?
    MESKALITO
    MESKALITO --- ---
    DELIRIUM: koukni na vlákno [KLAIR @ KAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?] a případně se zeptej autorky, jestli to koupila a jaké má zkušenosti. Jestli funguje jak má, tak neseženeš lépe poměr cena/výkon. Jinak doporučuji Delonghi.
    MESKALITO
    MESKALITO --- ---
    MAR_TINA: mají tam úplně jinou kávu poslední 3/4 roku. Brazilka je teda tmavá stále a Nicaragua chuťově nic ovocného, ale Colombia s Ethiopií jsou na to, že je to mlété kafe super. Jen mě přijde, že to není konzistentní(v rámci šarží).
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    CMLKA: Tak Sofee se stale dela. V Bjukitchen to minimalne maji
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    DELIRIUM: v podstate ten samej mam (TE657313RW). Oni se lisej jen programama, coz je dost desivy, za 2 druhy kafe das 5K navic a tak. Nevim jestli bych ho doporucil, a jestli bych obecne doporucil Siemens. Jako funguje to, i mi lidi chvalej kafe, ale ja proste vim, ze to neni uplne ono. Nemele to dost najemno, sparovaci jednotka dost netesni, obcas tam zustava zbytek kafe (a obcas ne, asi podle mesicni faze).
    Hlavne je to technicky jak z roku 2001, a ma to i chyby ve firmware ktery to totalne zblaznej.
    Nicmene by me zajimalo jakej filtr mu ma rychle odchazet, protoze ja tam o zadnym nevim... :-D
    Ale mozna kdybys to sehnala za dobry penize tak to smysl dava.

    Co jinyho doporucit za podobny penize netusim, mozna je to vsechno hrozny :)
    ANAXYM
    ANAXYM --- ---
    MAR_TINA: hele tak zlý to zas není, já koupil nějakou krabičku s 25 dávkama, kde bylo víc různejch druhů a rozhodně z toho byla lepší káva než dostaneš na hotelu nebo na benzínce. Když to nenaředíš moc a nezaleješ vroucí vodou, tak z toho nějakou chuť i vytáhneš.
    MORKANT
    MORKANT --- ---
    OT_: Tak dej vědět výsledky :)

    Jinak na čundr si vozím buď vietnamský kafe a phin filtr, nebo plastový outdoor french press, když vím že bude kafe chtít víc lidí. Do hotelů moc nejezdím (to byl původní dotaz), ale do ubytování, kde je alespoň varná konvice, je to vlastně to samé...
    OT_
    OT_ --- ---
    THAIGRR: Zatím na čundrech dělám většinou turka (je to nejjednodušší, namelu si předem doma do filmovky), ale teď chci zkusit DIY verzi: nasypu do běžného filtračního papíru a závažu gumičkou.
    DELIRIUM
    DELIRIUM --- ---
    Ahoj,
    jdu si sem k vám pro radu ohledně automatického kávovaru. Ráda bych si nějaký kvalitnější pořídila domů a po několika dnech intenzivního porovnávání a hledání sem zjistila, že sem ještě víc na vážkách než na začátku. Má představa je, aby byl plně automatický a s možností dělat kávu s mlékem. V práci máme automat od Jury, který je úžasný, nicméně celá ta značka je jaksi mimo mé finanční možnosti.
    Dost mě nadchl tento kávovar: Siemens TE651209RW (https://kavovary-cajovary-espressa.heureka.cz/siemens-te651209rw/#prehled/) Avšak co sem o něm zjišťovala, tak je prý dost přepálená cena a rychle mu odchází filtr, který je též dost drahý. Ale něco takového bych chtěla. Je tam pro mě super, že se dá napojit přímo na krabici s mlékem a tudíž nemusím plnit a poté čistit nějaký zásobník. Pokud máte s tímto kávovarem někdo zkušenosti, budu moc ráda o jejich sdílení. Též ocením doporučení něčeho podobného od jiné značky.
    Je dost možné, že to, co považuju za super, je třeba extrémně nepraktické. Tak se nebráním i jiným doporučením.
    Díky moc :)
    THAIGRR
    THAIGRR --- ---
    DEIKSAC:
    MAR_TINA:
    SWIST:

    varianta je, koupit si samotné pytlíčky a nasypat si do toho libovolné kafe dle své chuti
    řešil jsem to už před 5 lety tady THAIGRR
    původní odkaz na Ali už nefunguje, tak třeba tady, ale variant je hodně
    https://www.aliexpress.com/item/1005005477031491.html?spm=a2g0o.productlist.main.5.71d07f1aU9ZbO2&algo_pvid=ea03ae33-345a-4d61-ba35-8b516d455aee&algo_exp_id=ea03ae33-345a-4d61-ba35-8b516d455aee-2&pdp_npi=4@dis!USD!5.96!4.47!!!42.57!31.93!@2103835c17062831841934385e3f3f!12000033238937152!sea!CZ!893270682!&curPageLogUid=uWzf0BKwwQ1m&utparam-url=scene:search|query_from:

    flejm na téma nákupu z číny a food safe quality už proběhl, netřeba opakovat
    N_I
    N_I --- ---
    Tak dlouho sem si dělal coldbrew až sem zjistil že mám udělátko na cold.drip, ale furt se mi ucpává to kapátko, jak je všude tvrdá voda:(
    MORKANT
    MORKANT --- ---
    DEIKSAC: Podobnym způsobem jsem potkal vietnamský kafe, a některý i šlo pít. Ale to jako presso chutnat nemá...
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    Tak pokud jde o kofein a ne kavu jako takovou, jsou reseni nejake predtraninkove steampacky, ktere berou lidi do fitka.

    Jinak souhlas s MAR_TINA:
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Já si na léto na cesty dělám coldbrew do termosky (aby to bylo studené), zejména do oblastí, kde se vyskytují jen benzínky se strašným kafem. Redbull nesnesu.
    Šel by na pár dní (víc bych nevěřila nezávadnosti) udělat hodně silný a v hotelu si nalít půlhrnek horké vody případně mléko a poředit to.

    A v autě mám ještě kofeinové žvýkačky.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    SWIST: asi bych ho budu míchat půl na půl s citrusovým džusem a 30 ml dokážu vypít :)
    NINE_OF_NINE
    NINE_OF_NINE --- ---
    DEIKSAC:
    SWIST:

    Hlavně mi na těchto věcech vadí, že se neobejdou bez plastu. Takže je z toho další jednorázová věc do směsi.
    SWIST
    SWIST --- ---
    MAR_TINA: Jo, těch jsem zkusil vícero.. Všechny jsem pil čisté a ano.. puerh je chuťově už dost na hraně. :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam