• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?





    *





    odkazy






    - jak na kávu

    - cuketka

    - home - barista




    *


    Kafe roku není:

    *

    JACOBS
    *





    rozbalit záhlaví
    BLOODY_COUNTESS
    BLOODY_COUNTESS --- ---
    RUBBERNECK: no dyž právě tim se to smíchá :-/
    chbóže asi potřebuju názornou ukázku pro blbý ;)))))))))))))
    RUBBERNECK
    RUBBERNECK --- ---
    BLOODY_COUNTESS: opatrne po stene
    BLOODY_COUNTESS
    BLOODY_COUNTESS --- ---
    NEVILL: hmmmm jenže se mi jaksi nepodařilo nalejt kafe na mlíko / mlíko na kafe tak, aby se to nespojilo :-/
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    BLOODY_COUNTESS: mno jako základ máš kafe a posléze dáš na chvilku vařit mlíko, ze kterýho našleháš pěnu a tu dáš lžičkou opatrně navrch... :O)
    BLOODY_COUNTESS
    BLOODY_COUNTESS --- ---
    nemáte někdo tuchu, jak se udělá laté, aby bylo dvoubarevný? ;)
    SAP
    SAP --- ---
    NEVILL: MIOLLNIR: Diky, je to tam.
    MIOLLNIR
    MIOLLNIR --- ---
    probdela noc: uvarime radne silne kafe a pridame citronovou stavu..je to tak hnusny, ze pak zarucene neusnete
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    mno hádám že kávový jogurt - ranní napravovák - už tady určitě byl - bílý jogurt, do něj lžička (nebo i víc) rozpustné kávy, podle chuti lze přidat trochu cukru... :O)
    SAP
    SAP --- ---
    Lidicky, napiste sve oblibene recepty a postupy.
    Dame je na nastenku pro ostani labuzniky


    GWIST
    GWIST --- ---
    Earl: srdce vyskoci na Berverly hills....?;)
    EARLGREY
    EARLGREY --- ---
    GWIST: Beverly Hills?
    EARLGREY
    EARLGREY --- ---
    Teda pány a dámové, udělal jsem si pořádný džezvový kafe s karamelem, vypil ho spolu s kamarádem a stejně jsem měl strach, že mi srdce při některém trochu silnějším stahu samo vyskočí ven :) Celkem síla.
    GWIST
    GWIST --- ---
    OT/smozrejme ze jedinej poradnej absint je Hills ;)
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    GWIST: ono asi taky záleží kolik má ten absint voltů...jakože jsem viděl i takový "jemnější" co měly jenom 50%... /OT
    GWIST
    GWIST --- ---
    Nevill: no tak to delam taky ale vetsinou to nezkaramelzuje tak aby to zhnedlo...
    ad presvedcit -ono staci kdyz do tebe nekdo strci a mas plaminky vsude mozne.....
    ale zpet ke kafi...;)
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    GWIST: spešl návod snad ani né - prostě ten cukr nechám na lžičce lehce nasáknout absintem, zapálím, jak vidím že to začíná karamelizovat, tak to sfouknu a honem zamíchám do absintu...a v tu chvíli je docela dobrý přesvědčit se o tom, že to fakt ještě nehoří, nebo od toho blafne celá sklenička... :O)
    GWIST
    GWIST --- ---
    LDCORP: ta voda je imho hlavne na ochlanzeni, moc se to nesmich, rozpusti se to potom v tom kafi - nekteri lide to zalevaji mlekem misto vody, ma to pry potom jemnejsi chut....
    OT: NEVILL: mas nejakej specialni navod jak to poradne zkaramelizovat na lizicce?
    me se to (po zapaleni absinthu;) vzdycky zkaramelizuje bud malo, a nebo (pri velimi odvaznych pokusech ktere radeji nebudu ani popisovat;) se pripece k ty lzice a nejde dolu....
    LDCORP
    LDCORP --- ---
    GEZICHT: takze nejdriv cukr pak voda a pak kafe? Smicha se ten cukr s tou vodou ?
    EARLGREY
    EARLGREY --- ---
    Tak to taky hned zkusim. Pokud uz se neozvu, tak me mate na svedomi ...
    GEZICHT
    GEZICHT --- ---
    mnam. a co koreni kardamon, davate do kafe?
    GEZICHT
    GEZICHT --- ---
    LDCORP: ja to provozuju casto, pac mi to chutna. delam to tak, ze rozpalim dzezvu, nasypu cukr, pak opatrne hrejes, zacne jakoby bublat (ale barva je nijaka), no a az zacne hnednout tak tam pomalu naleju vodu. je to super, ale radsi opatrne, pac kdyz de to prezene tak je to hnusny nebo zaprasena dzezva
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam