• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TORInyx :: novinky v systemu
    NYX
    NYX --- ---
    Jen chci upozornit, že jsem udělal nějaké změny, tak kdybych něco rozbil, dejte vědět. Fungovat by všechno mělo jako dřív, šlo jen o nějaké věci na pozadí, jen poměrně rozsáhlé.
    NYX
    NYX --- ---
    Přeji vše nejlepší do nového roku a mám tu jeden opožděný dárek - ruší se limit na počet sledovaných diskuzí. Aktualizoval jsem taky tuhle mapu diskuzí, tak snad pomůže v dohledání toho, co se už nevešlo https://www.nyx.cz/index.php?l=gexf (a jde se přes název proklikávat do diskuze).

    Taky jsem zvedl kapacitu diskuzí před přesunem do záloh a udělal nějaké změny v tržišti, mimo jiné konečně filtrování uživatele přes @nick jako jinde.
    NYX
    NYX --- ---
    Pár drobných změn:
    1) Měnil jsem něco u reklam a nyní je možné povolit https i bez prémiovky.
    2) Vyskakovací okno s náhledem příspěvku funguje nejen pro odpovědi, ale i pro přímo odkazované příspěvky - např. [ FREELA @ uzasne ilustracni fotografie z novin ]
    3) Přepsal jsem všechny (doufám :)) formy odpovědí a odkazování co se tu vystřídaly někdy od roku 2003, tj. by to ukazování odpovědí mělo fungovat hluboko do historie všude stejně.

    A dvě drobnosti v prémiovce, kterých se pár lidí dožadovalo
    4) Je možné zakázat hledání vašich příspěvků.
    5) Je možné anonymizovat vaše příspěvky v zobrazení pro nepřihlášené - místo nicku je tam pak ??? - jak u příspěvku, tak u odpovědí na něj.
    NYX
    NYX --- ---
    Ještě trochu jsem poladil to mobilní zobrazení. V menu jsou jen nejdůležitější položky, hlavička je skrytá a oboje je rozbalovací. Pár méně důležitých položek je skrytých úplně a přibylo tlačítko skákající na první nepřečtený příspěvek. Snad to zredukuje scrollování.
    NYX
    NYX --- ---
    Nyx by se teď měl chovat o něco lépe na mobilech - řídí se skutečným rozlišením zařízení, tj. není třeba neustále zoomovat. Určitě se tam ještě najdou nějaké chyby, tak případně hlásit.

    Pár drobností ještě není doladěných, ale potřebuji nasadit opravy nějakých bugů, tak to dodělám později spolu s možností to vypnout pro případy že by to někde blblo. Jinak bych ocenil nějaký report jak to vypadá na Windows Phone. Testoval jsem to jen na iPhonu a BB10 emulatoru a předpokládám, že Android bude vypadat stejně, ale kdyby tam přece jenom byl nějaký problém, dejte vědět.
    NYX
    NYX --- ---
    Nechal jsem se ukecat a v prémiovce jsem na zkoušku zavedl ten oboustranný ignore.

    Funguje to jako kdyby si oba nastavili ignore na poštu i diskuze navzájem (tj. vidí se stále tam, kde mají právo mazat) a není možné ho zrušit dřív než za týden.

    Kdyby to vedlo k nějakým problémům, půjde zas pryč.
    NYX
    NYX --- ---
    Tak zas pár drobností.

    Předělaná volba kategorií na lastu - jde te jednoduše filtrovat jednorázově konkrétní kategorie a zůstal zachovaný ten trvalý filtr.

    V událostech teď nejsou pozvánky napevno spjaté s filtrem podle lokace/typu, ale dá se zvolit, že je člověk chce dostávat odkudkoliv (default), odnikud nebo respektovat filtr (jak to bylo doteď) - nastavit se to dá v https://www.nyx.cz/index.php?l=user;l2=2;section=location
    Pokud je člověk na událost přihlášený nebo ho zajímá, sbalí se informace o události - aby byly víc na ráně komentáře a člověk k nim nemusel scrollovat.

    V tržišti jsou teď zpět statistiky - nově je tam údaj kolikrát se inzerát vypsal v seznamu, naopak už to nerozlišuje zalogované/nezalogované u rozkliknutí.

    Pak jsem opravil co dělá enter v poli pro počet příspěvků. A když člověk v poště napíše do políčka pro adresáta čárku a tedy píše víc lidem naráz, roztáhne se políčko na širší.
    NYX
    NYX --- ---
    A další drobnost...v komentářích u událostí by již mely fungovat palečky. Funguje to prakticky stejně jako v diskuzích (včetně volitelně viditelných negativních hlasů, popupů, zapisuje se to do notifikací apod.).
    NYX
    NYX --- ---
    Tak prvních pár drobností v událostech.

    - Už je možné povolit úpravu události jiným lidem.
    - Upozornění na konání nechodí v daný den ve čtyři ráno, ale dá se nastavit libovolně. Výchozí nastavení je den před začátkem akce.

    A pár drobností, tak pokud jste mi něco hlásili, možná je to již opravené.
    NYX
    NYX --- ---
    A dočkali se i majitelé androidu, v pozdních hodinách včera vyšel Virtualvoidův nyxdroid v nové verzi.

    Vypisovat hlavní novinky asi nemá smysl, jde o kompletní přepis, tj. nový vzhled, některé funkce ještě nejsou dodělané.
    Vypíchnout se musí asi jen nativní notifikace (a s tím spojená o 60% nižší spotřeba oproti předchozí verzi).

    Ke stažení zde: https://play.google.com/store/apps/details?id=sk.virtualvoid.nyxdroid.v2

    Tahle verze potřebuje android 4.x, starší verze však zůstává stále k dispozici https://play.google.com/store/apps/details?id=sk.virtualvoid.nyxdroid

    Diskuze k aplikaci je zde [ nyxdroid - nativní klient nyx.cz pro Android ] - tak pokud se vám nový nyxdroid líbí, běžte mu ho pochválit, určitě to ocení :)

    NYX
    NYX --- ---
    Tak a hrdinou dnesniho dne je Kaplik


    Právě do AppStoru probublala schvalovacím procesem nová verze jeho iNyxu
    https://itunes.apple.com/cz/app/inyx/id487605174?mt=8

    Hlavní novinky jsou:
    nové postranní menu
    nativní push notifikace
    podpora přihlášení přes tokeny, tj. aplikace nyní neuchovává heslo a je možné se z ní odhlásit přímo na webu např. v případě odcizení telefonu
    automatická načítání nových příspěvků při scrollování
    přihlašování na události
    dlouho vyžadovaná podpora iPadu
    a hromady drobností

    // a má pár bugů o kterých se ví, hlavně co se týče objevování a mizení badge s počtem nových zpráv, ale přišlo se na ně až po odeslání ke schválení



    ----------

    Při té příležitosti pár dalších novinek. Když už jsem dělal ten push, rovnou jsem tím začal posílat i upozornění na odpovědi v diskuzích a proto jsem tuhle funkcionalitu přesunul z prémiové verze do normální i na webu. Také se sjednotilo vyřazování lidí ze statistik v nesledovaných klubech na 360 dnů (předtím bylo 14 a 360 v prémiové verzi).
    NYX
    NYX --- ---
    A další drobnost v tržišti. Ty dodatečné parametry (jako velikost u oblečení, typ práce apod.) jsou nyní vidět rovnou ve výpisu inzerátů, není nutné je jednotlivě rozklikávat, což asi hlavně u toho oblečení dost pomůže. Ukazuje se to jen u nových / znovuuložených inzerátů.
    NYX
    NYX --- ---
    Tak dalších pár změn v tržišti.

    Je možné vybrat víc než jeden dodatečný parametr pro filtrování (tj. například je možné filtrovat současně velikost S a M apod.) a je možné tenhle filtr nastavit jako uložené hledání - tj. například si člověk může uložit hledání "oblečení / dámské / velikost S a M", nezadat žádný hledaný text a používat to jako zkratku aby to nemusel vždy klikat nanovo.
    A nově se tyhle parametry (velikosti, typ práce apod) berou v potaz při upozorńování na nové inzeráty do pošty - jediné omezení te je, že pro upozorňování musí být zvolený nějaký hledaný text.

    Boční panel zůstává vidět při scrollování pokud se vejde celý na obrazovku (nejen v tržišti).
    NYX
    NYX --- ---
    Ptal jsem se teď lidí aktivně používajících tržiště jestli je nenapadá něco, co by se dalo na tržišti zlepšit a sešla se mi spousta zajímavých nápadů (čímž děkuji všem co mi napsali), tak teď je budu postupně zapracovávat. První změny jsem nasadil před chvílí, konkrétně jde o:

    nová sekce pro správu vlastních inzerátů
    - snad to bude o něco přehlednější než když to byl v podstatě jen filtr na inzeráty uživatele v běžném zobrazení
    - jsou lépe rozlišeny staré a prodané/zamluvené a je již možné aktualizovat jen vybrané inzeráty a ne jen vše najednou
    - je tam rovnou vidět počet komentářů, vaše poznámka pokud tam nějaká je apod.

    počet inzerátů ve výpisu se zvýšil na 50 (z 20)
    v oblečení jsem založil vlastní kategorii na obuv a doplňky - pro obě pohlaví společnou, tady to asi nebude problém :) zatímco u oblečení je volič na velikost, u bot jsem ho nedělal - je jich moc a jsou dvojciferné, tj. je možné je hledat jako text

    u inzerátu se ukazuje pět posledních inzerátů daného uživatele + odkaz na ostatní

    a pár oprav věcí, na které jsem během toho narazil, hlavně u zadávání inzerátu

    Budu se tomu teď ještě nějakou dobu věnovat, tak pokud někoho k tržišti ještě neco napadne, napište mi. Díky
    NYX
    NYX --- ---
    Tak jedeme na novém serveru. Zatím se zdá, že vše proběhlo bez větších komplikací. Případné problémy mi hlašte do pošty nebo v připomínkách. Díky
    NYX
    NYX --- ---
    V utery dopoledne (nejak po desate) budu menit server za novy, tak pocitejte s vypadkem.
    NYX
    NYX --- ---
    Omlouvam se za tu pomalost v posledni dobe, je tam ted par problemu. Od zitrka by to snad melo byt o neco lepsi. A je objednany novy server, kterym se to pak doufejme vyresi dlouhodobe.
    NYX
    NYX --- ---
    Většina si zřejmě již všimla vizualizace témat na https://www.nyx.cz/index.php?l=gexf - tak jen doplním pár informací, na které se lidé opakovaně ptají.

    Vazby a z nich spocitana pozice se pocita velmi podobne jako zalozka spriznene v klubech, tj. pocet spolecnych sledujicich s velkym durazem na zarazeni diskuze do stejne kategorie v bookmarcich. Kluby jsou následně rozmístěny tak, aby ty sledované stejnými lidmi byly pokud možno blízko sebe. Barva značí kategorii, velikost počet sledujících lidí, tj. to také odpoví na otázku, jaké jsou nejsledovanější diskuze na nyxu.

    Teď jsem tam přidal možnost zobrazit sledované diskuze + primitivní vyhledávání, tak snad to pomůže v rychlejší orientaci. A ne, nemá to mít žádný rozumný účel, je to čistě pro pobavení :)
    NYX
    NYX --- ---
    Tak nový způsob uploadu souborů je nasazený i v klubech.
    NYX
    NYX --- ---
    Právě jsem nasadil nový způsob uploadu souborů v poště. Mělo by to umožnit přikládat víc souborů najednou k jedné zprávě, přežije to náhled a člověk může nahrávat během psaní. Prosím důkladně otestovat, pak podobně přepracuji i upload v diskuzích.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam