• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HARALDBanky, bankovnictví, bankovní operace
    Vaše zkušenosti s českými bankami. V čem jste spokojeni, v čem ne. Zajímá vás, jak funguje banka uvnitř?

    [ mBank ] - klub spravovaný ADAMMem, kde lze získat odpovědi na dění uvnitř této banky
    rozbalit záhlaví
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    ADAMM: není tam žádný níže zmíněný příplatek, kurzy GE najdeš tu a když odpočítáš 1% které se vrátí na kartu tak to není tak špatné. Cetelem bude pokud jde o kurzy výhodnější, ale je tam moc těch ale. A jako bonus si za 10,- můžeš poslat libovolnou část úvěrového rámce zhodnotit jinam :-)
    ADAMM
    ADAMM --- ---
    BUNDA: jak vypadá nejlepší kurz, ideálně máš-li srovnání?
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    ADAMM: používám bene+ a ta se tvým představám téměř blíží :-)
    ADAMM
    ADAMM --- ---
    Účastnil jsem se teď jednoho marketingového průzkumu na téma "Ideální banka" a napadlo mě při té souvislosti, že by byl podle mě relativně velmi zajímavý následující produkt: Kreditní karta vydávaná klidně za roční poplatek v rozmezí 500-1000 Kč, jejíž hlavní výhodou by byly jednak nějaké programy s e-shopy, ale hlavně nejlepší kurz EUR/USD/GBP na trhu. Úroky by byly vysoké (cca 22%), výběry ještě horší, ale s touhle killer feature by to šlo propagovat čistě v on-linu (např. na službách typu shipto.cz) a myslím, že by to mělo velký úspěch. Sám bych si ji pořídil :)

    Říkal jsem to bývalému kolegovi z mBank, který bude rozjíždět onu novou banku, co vznikne transformací Banco Popolare (koupila je anglická investiční společnost AnaCap), sice se na to nekoukal nějak přesvědčeně, ale zkusím ho zlomit :)
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    EXCITE: ano také mBank má (u všech karet) 2% navíc mimo eurozónu.
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    Kreditka - máte nekdo zkusenosti, ze by banka uctovala k platbe prez zahranicni internetovy shop nejaky zvlastni poplatek?

    Jde mi to,ze casto platim do zahranici kreditkou a ted mi zacla Citina uctovat poplatek +2% ke kurzu,aby z ty transkace mela ten svuj baksis.. cim se samozrejme nakupy prez net trochu prodrazujou..

    Takze hledam alternativu..
    ADAM
    ADAM --- ---
    kartu tam nemam a raděj bych ji tam nedaval. použivam to jako světovej BÚ.
    ADAMM
    ADAMM --- ---
    ADAM: tam šlo o podezření na únik části údajů z jejich databáze. nikdy nepotvrzeno, ale taky nikdy úplně nevyvráceno (těch lidí bylo víc a mezi jedním z mála společných znaků byla registrace na PayPay, šlo o karty různých bank)... ale nemám v ruce jediný konkrétní důkaz. já osobně tam mám kartu taky registrovanou a nic se mi nestalo. mohla to být shoda náhod.
    ADAM
    ADAM --- ---
    CASTER: nevim, ale z puvodniho paypay mi nic nezmyzelo, vše funguje dal. posilal jsem několik plateb i přijmal od te doby a vše ok. pro male částky OK..
    NELDE
    NELDE --- ---
    ADAMM: Teď už chápu proč jsou poplatky tak vysoké. Když musí sponzorovat podobné kraviny (-; Před krátkým časem spolkli a zintegrovali eBanku, aby ji teď resuscitovali?
    ADAMM
    ADAMM --- ---
    Jinak HSBC to tady balí, ale můžeme příští rok čekat nové banky... Britská společnost AnaCap (vlastník Credomy, nebankovního poskytovatele hypoték) koupila českou část Banco Popolare: http://www.mesec.cz/aktuality/ceska-banco-popolare-ma-noveho-majitele/
    Rajfka zase bude rozjíždět středoevropský projekt, ve kterém chce dělat něco mezi mBank a eBankou - což je vzhledem k předchozím krokům docela (přinejmenším na českém trhu) zvláštní věc (mimochodem, část lidí ze slovenské mBank přešla právě na tento projekt a slyšel jsem i spekulace, že tam míří Marek Duban, do konce roku stále generální ředitel mBank.sk)... http://www.lupa.cz/zpravicky/raiffeisen-planuje-vytvoreni-internetove-banky/
    ADAMM
    ADAMM --- ---
    SVANC: není třeba se dívat ani na FIO na Slovensku - český účet funguje "jako" slovenský, stačí změnit kód banky na konci, číslo zůstává stejné. funguje to pro příjmání výborně a odchozí platby do eurozóny jsou taky za nejlepší poměr cena/výkon.
    KY_109
    KY_109 --- ---
    Britská banka HSBC omezuje aktivity v ČR. Ruší účty běžným klientům | FinWeb.iHNed.cz -
    http://finweb.ihned.cz/c1-39446440-britska-banka-hsbc-omezuje-aktivity-v-cr-rusi-ucty-beznym-klientum
    CASTER
    CASTER --- ---
    ADAM: neni ted paypay trochu nebezpecny? nebo uz se to vyresilo kdo je teda ten pravy provozovatel? :)
    ADAM
    ADAM --- ---
    fio, paypay
    SVANC
    SVANC --- ---
    NELDE: Dík, mrknu na to.
    NELDE
    NELDE --- ---
    SVANC: Zkus se podívat na nabídku FIO na Slovensku.
    SVANC
    SVANC --- ---
    Zdravím a prosím o radu. Potřeboval bych přijímat platby v eurech. Cca 10 plateb ročně, z mé strany tak 5 příkazů ročně.
    Jinak na korunové operace mám e-konto. Jde mi o to, aby náklady na provoz účtu a poplatky za převody byly co nejnižší. Předem dík za každý tip, v téhle problematice se bohužel moc neorientuju.
    STEPNI_VLK
    STEPNI_VLK --- ---
    ADAMM:
    1) Ne, možno měnit pouze písemnou žádostí na pobočce. Ale za x let používání účtu jsem nic podobného neřešil, tudíž to pro mne není nikterak důležité.
    2) Rozumím, nicméně bankomatů PS/ČSOB je všude docela dost. Nemluvě o tom, že pokud vybírám dvakrát za měsíc, tak je to moc.
    3) Různých typů notifikací je tam požehnaně (více viz níže). Na výběr je mezi emailem a sms (pochopitelně vyjma výpisu z účtu). Email zadarmo, sms placená.

    pravidelné informace o zůstatku
    informace o dosažení nastaveného zůstatku
    avízo o zaúčtování platby
    zaslání výpisu z účtu
    avízo o zahraniční platbě
    avízo o platbě Eurogiro
    zpráva o podání platebního příkazu
    zpráva o výběru/vkladu hotovosti na pobočce
    zpráva o neprovedení platebního příkazu z důvodu nedostatku zdrojů
    zpráva o vyřazení platebního příkazu ze zpracování
    VIDA
    VIDA --- ---
    ADAM: Jestli čtu dobře, tak u Fia je uvedeno do 17 hodin pro podání na přepážce i v internetovém bankovnictví.
    ADAM
    ADAM --- ---
    VIDA: nevíte, jakej časovej limit je pro FIO?
    VIDA
    VIDA --- ---
    Onehdá jsme se doma bavili, do kdy je potřeba podat příkaz, aby byla platba zúčtovaná ten den. V tutom článku je k tomu tabulka.
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    ADAMM: email notifikace u mBank bych raději pominul. To je dobrý akorát tak k podrobnější historii.
    STARDAY
    STARDAY --- ---
    ADAMM: 3 ano
    ADAMM
    ADAMM --- ---
    STEPNI_VLK: nic proti, každý má svého favorita.
    1) on-line úprava limitů na kartě tam je?
    2) dávám přednost třem výběrům zdarma kdekoliv než všechny zdarma u ČSOB/PS (ale to je samozřejmě moje osobní preference)
    3) nějaké e-mail / sms notifikace tam jsou?
    STEPNI_VLK
    STEPNI_VLK --- ---
    ADAMM: Osobně využívám Postžiro Zadarmo a spokojený jsem nad míru - neplatím opravdu za nic z běžného provozu (ostatně, viz ceník služeb). A e-banking Poštovní spořitelny je už nějaký ten pátek luxusní.
    THE_ID
    THE_ID --- ---
    NELDE: mno to muzu i tady, jen sem se chtela zeptat, jestli s tim mate nekdo zkusenosti a okolik penez se to vetsinou musi preplatit.... :) aby nechteli jako pokutu tolik, kolik doplatek... coz se kamaradovi stalo :(
    NELDE
    NELDE --- ---
    THE_ID: Tak tam zajdi, řekni, že to chceš předčasně splatit, ať ti dají papír, kam a jak máš ty peníze složit. To je všechno. A pak si půjčuj tam, kde můžeš cokoli kdykoli předčasně splatit.
    THE_ID
    THE_ID --- ---
    NELDE: mne jde o to, ze chci mit z krku to pravidelne placeni splatek pujcky.... taze je nechci ukladat na dalsi a dalsi ucty, ale zbavit se jednoho a pak resit dalsi :)
    potrebuju zmenit zamestnani a nez ukoncim jedno, rada bych mela z krku ty nejdnutnejsi ztraty penez :) a sporeni pocka :)
    NELDE
    NELDE --- ---
    THE_ID: Vyšší splátka je totéž jako předčasná splátka. Prostě řekni, že to chceš splatit celé, ať ti dodají informaci kolik a kam máš zaplatit. To by měli být schopni (pokud neumí, tak to udělá centrála). Jasně, že si něco naúčtují, ale nemělo by to být více, než kolik bude ve splátkách do konce období. Pokud by to bylo stejně, tak je lepší ty peníze dát na spořící účet a nastavit si nějaké automatické platby.
    Servis 24 ti asi nic neřekne.
    THE_ID
    THE_ID --- ---
    NELDE: prescasne to mozne je, ale jsou tam nejaky ty procenta jakoze "pokuta"... ale vysvetlovali mi to kdyz chci dat vyssi splatku, ne kdyz to chci ukoncit. a prave pobocku ve meste mam eobsolutne silenou, eschopnou, takze asi bude lepsi zavolat na servis 24, pokud vubec jsou schopi mi tu info podat :(
    jinak te smlove vubec nerozumim :-D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam