ADM: Ví se, že tam byl bílý kůň na založení účtu - banka neověřuje majetkové podmínky majitele účtu (to dělá u úvěrů). Nemusíš fingovat příchozí částky z různých stran, protože oslovíš najednou více firem - stejně nemůžeš spoléhat, že ti vyjde jen jedna - co když zrovna tam bude větší kontrola. Typicky větší firmy, kde je možný větší bordel.
Převod do zahraničí není zas tak nápadný, navíc to nebude jediný typ plateb - potřebuješ i pronájem a paradoxně nějaké zaměstnance. Spousta firem nakupuje zboží v Asii a banka není schopna kontrolovat, zda tomu odpovídá dodávka zboží - kromě toho je jí to jedno.
Teď jak to probíhá - jménem nějaké důvěryhodné firmy nebo instituce oslovíš její potenciální zákazníky - telefonem z "účtárny" do účtárny - s tím, že mají fakturu/y po lhůtě splatnosti. Částka nemusí být extra velká (vyhneš se riziku, že to bude podezřelé). Nabídneš spolupráci při řešení. Když se zjistí, že fakturu nemají, tak pošleš kopii (emailem nebo i poštou či osobně). Navrhneš, že když to pošlou na účet na faktuře, tak to budeš moci zpracovat dříve a tím se vyhnou penále z prodlení. Tohle provedeš párkrát a když získáš důvěru, tak dáš fakturu na větší částku. Případně doručíš dopis, že došlo ke změně účtu a od teď mají všechny platby chodit na tvůj účet.
U řady firem narazíš, že mají objednávky, smlouvy a další evidenci, takže tvoje faktura bude zamítnuta jako neoprávněná - těm řekneš, žes to předal account managerovi u vás, aby to řešil, že ty jsi jen účtárna. Ale divil by ses kolik firem v tom má bordel a zejména malé částky nebo stálé dodavatele vůbec neřeší. Pokud se SŽDC ozveš jménem ČEZu, že jsou tam nějaké nezaplacené faktury za menší instalační práce, tak si myslím, že to nikam nahoru nepůjde a že to zaplatí.