• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    TUILE
    TUILE --- ---
    ADELHAIDA: me nikdy nenapadlo, ze houby potrebuji pred mkrazenim nejakou specialni upravu a potapecovo postouchnuti sem pochopila ironicky. (nicmene ja bych to tak byla byvala udelala, nenapadlo by me jine reseni)
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    DIVER: Já je právě taky vždycky podusím na cibulce. Syrový mražený houby se musí dost rychle spotřebovat, kvůli plísním atd, co v nich můžou v mrazáku dál rašit, nebo je to blbost? :-)
    TUILE: Uznávám, že to není nic nóblhóch, ale je to jednoduchý a můžeš si to udělat doma! :-)
    TUILE
    TUILE --- ---
    ADELHAIDA: to me zni uz desne babicovsky.
    DIVER
    DIVER --- ---
    ADELHAIDA: a jak jinak? :)

    houby: najit, donest, ocistit, nakrajet a zamrazit :)
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    TUILE: Jak bys to mrazila? Snad ne syrový...

    Jinak výborný by to bylo i do zapékaných palačinek v kombinaci se sýrem a špenátem.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    TUILE: houbový pirožky/závin. Bramboračka, kulajda (cibule v nich nebude moc překážet - v bramboračce rozhodně ne). Kuba. Houbová sekaná.

    Paštika http://www.albert.cz/recepty/houbova-pastika
    VIKY_K
    VIKY_K --- ---
    TUILE: Hovězí na houbách, smaženice, chlupaté knedlíky s touhle směsí a kyselým zelím nebo do bramboračky.
    TUILE
    TUILE --- ---
    TUILE: jo, sou to klasicky "hriby", smes hub s hnedym kloboukem a zlutejma rourama.
    TUILE
    TUILE --- ---
    nasla sem pri vyklizeni mrazaku stolete zasoby zamrazenych hub.
    byly mirne podusene s cibulkou a nadledne vrazene do mrazaku (recept moji matky, ja bych to byla byvala mrazila neduseny, ale darovanemu koni...)

    pristi tejden teda budu delat houbovou omacku a smazenici, nicmene jeste zbydou dve tuny tohoto pokladu, ktery potrebuju zpracovat, nejaky tip, co s tim?

    (mrazak vyklidit musim, jinak bych na tyto zasoby dalsich sto let nesahla, vyhodit se mi to nechce)
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    KLAAR: mám ráda obyčejnou Delfi a pak tu čistě ovčí z marks&spencera (maj i sheep & goat)
    SQUZZA
    SQUZZA --- ---
    KLAAR: vcera jsem to udelala stylem je treba dojist zbytky z lednice a s artycokama a prosciuttem to taky slo ;]

    tesco feta ted aktualne... jinak obvykle balsyr (ano, to neni feta :))
    KLAAR
    KLAAR --- ---
    SQUZZA: k melounu a fete davam bazalku a matu, verim ze i ten fenykl tomu da to co mata, freshness.
    jakou kde kupujete fetu? ja mam nejradsi tu mazlavou v krabicce, tatrapacku...ale malo kdy ji sezenu...
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    MUTHA: My tam byli o vikendu taky, skoda, mohli jsme zajit na pivo :)
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    SQUZZA: A je to dobry i jenom s olivacem...
    SQUZZA
    SQUZZA --- ---
    LUCIASHECK: ja jsem to planovala necim polejt ale pak jsem nejak zapomnela ;] zkusim. btw ted jsem ve vom fass zakoupila dobry balzam z granatovych jablek...
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    MUTHA: Ted jsem se vratil a mel konecne chvilku casu pohrat si s fotkama.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    A teda včerejší melounový pokus dopadl více než skvěle.

    Na suché pánvi opéct semínka fenyklu v hmoždíři podrtit se soli. Přidat trošku chilli.

    Vychlazené plátky melouna posypat špetkou fenyklové soli. Případně zvýšit grády tím, že se tam přidá ještě troška černé soli.
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    SQUZZA: Dobry je to jeste s rajcatama a balzamikovym octem :-)
    SQUZZA
    SQUZZA --- ---
    ZUZKAOU: nainspirovala jsem se... meloun+rukola+bazalka+feta... moc dobry. hlavne teda ta bazalka to hezky doladi :]
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    Snad poprvé jsem viděl takový množství slávek jateční velikosti. Jentak "divoce rostoucích" na šutrech u pláže :)

    (hi-res)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam