• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    LA_BETE
    LA_BETE --- ---
    KEMENTARI: já je mám ráda s vlašskými ořechy a plátky jablek
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    KEMENTARI: a pokud ti přítomné rady nestačí, směle pokračuj v diskuzi [ nakládaný hermelín, utopenci a jiné hospodské bašty k pivu!! ]
    LORAIN
    LORAIN --- ---
    KEMENTARI: Za mě taky rozhodně ne olivový olej. Už proto, že ti v lednici ztuhne. Ale ani jinak to není dobrý. Vyzkoušeno!
    AIJA
    AIJA --- ---
    ADELHAIDA:
    Zkus nakrájet na tenký plátky a skoro nasucho opéct na pánvi /posypat oblíbeným kořením/nebo ogrilovat.
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    AIJA: Mám k ní odpor z dob školní jídelny. S tím křenem to ale zní dobře, mám ráda křen:-) Díky.
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    KEMENTARI: olivac je na NH naprosto nevhodnej.
    sejr podelne rozkroj, vydloubej primerene vnitrku z kazdy pulky ze vsech hermelinu. hmotu smichej primerene treba s nakrajenou bazalkou, zhruba podrcenejma vlasskejma/kesu orechama, na jemno cesnekem, kapku dijonsky a smesi napln ty pulky syru, priklop a naloz.

    nebo modifikuj ten olej co chces pouzit. sem linej to popisovat. v zasade tady http://www.instructables.com/id/How-to-make-Infused-Oil/
    JAZDA
    JAZDA --- ---
    diky vsem za rady. prozkoumam odkaz od IKA a bud zkusim neco z toho, nebo plnenej podle WILDENBURY_SQ. vsak ono se to nakonec zuzitkuje. priste se mi to odmeni okurkama a rajcatama
    ZUBANA
    ZUBANA --- ---
    KEMENTARI: zkousela jsem, ale vzhledem k tomu ze pouzivam kvalitní drazsi olej tak uz jen z duvodu neekonomicnosti mi yo prijde jako blbost, ale taky tej olivac prehlusi svou vyraznou chuti a vuni ten samotny hermelin...
    ja nakladam tak ze cibuli orestuju s trochou chilli a cesneku necham vychladnout a potom plnim...pomazu pulku hermelinu cenekem utrenym druhou půlku utrenyma chilli paprickama nebo mam dobrou palivou omacku, navrch restovana cibule, kozi roh zase cibule a spichnu...do sklenice jsem pridala rozmaryn tymian a medvedi cesnek. tak je delam temer pravidelne a jsou desne dobry
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    KEMENTARI: oliváč tam nedávej, nic dobrého to hermelínu nedá.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    KEMENTARI: olivový olej fakt ne ;)
    DOOMBRINGER
    DOOMBRINGER --- ---
    KEMENTARI: Nalozit hermelin do oliv. oleje bude hnusny.. Vyzkouseno asi pred 7 lety a nevermore. :)
    AIJA
    AIJA --- ---
    WILDENBURY_SQ:
    Taky tak a podobně patizony plním a peču. Je to celkem jedlé. Nebo se dá grilovat...
    AIJA
    AIJA --- ---
    ADELHAIDA:
    A syrovou nejíš? Nebo do salátů, na gril, zavařit, do boršče nebo minestrone, nastrouhat s křenem...Já jsem žrout červený řepy:-)
    KEMENTARI
    KEMENTARI --- ---
    Chtěla bych naložit hermelíny, ale jinak než na klasický hospodský způsob. Představuju si kombinaci bylinek, černeku a nějaký ořechů, celé to naložit do olivového oleje. Nemáte někdo ozkoušenou kombinaci nebo nějaký tip? Eventuelně zkušenost, že naložit hermelín do olivového oleje bude hnusný...? :)
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    JAZDA: Umí to celkem slušně zkurvit lecjaký slušný jídlo...
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    JAZDA: Neni to az takovej šlágr, ale cokoli od babicky mi tak nejak chutna vic, respektive cokoliv jedlyho od blizkych lidi proste snim. Odrizni horni cast s tou stopkou tak, aby vytvor tvarove pripominal polevku servirovanou ve vykuchanem chlebu (dekl se stopkou nevyhazovat). Tzn. i vykydej seminka a obecne ho proste vyvrhni. Strc tam ruku s hrudkou masla a kopou soli a pekne to vevnitr prolubrikuj touhle smesi, nacpi slaninou, syrem, hod tam par rozslehanejch zloutku, bylinky, par susenejch hub pro vuni, koreni a treba zakapni hodne pikantnim bilym vinem nebo chilli olejem nebo cimkoliv kapalnym a vyraznym (javorovy sirup radeji ne). Fajnšmekři orestuji ziskana seminka z vnitrku se soli na nejakym to pikantnim oleji a posypou tim vysledny pokrm, ktery vznikne takti - zadekluj patizon a peč na 160 °C klidne 2 hodiny, az se na slupce zacnou delat zlatave puchyrky. Porcuj jako kdyz krajis dort, šlupku nejez (at si kazdy svou porci dortu oloupe / okraji...).

    Drahy suroviny tam nestrkej, je to trochu skoda, uprimne. Muzes k tomu delat prilohu, treba br. kaši, ale gró tohodle receptu je vlastne to, ze patizon nahradi tu br. kaši. A ono je to vlastne docela dobry, originalni... Je to dost syty. Dopijte k tomu to silny vino...

    MACHALIK: To je od tebe mily, je obecne znamo, ze na Balkáně se rodiny a pribuzni maj vic radi, drzej pospolu, vnuci a prarodice si spolu hezky povidaji, co s urodou...
    RADUSHI
    RADUSHI --- ---
    JAZDA
    JAZDA --- ---
    87HIGHFLYER: to jsem samozrejme zkousela a k nicemu to moc nevedlo
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    87HIGHFLYER: mno, to, co jsem psala, z patizonu dělala moje babička :)
    IKA
    IKA --- ---
    JAZDA: vedľa to niekto riešil, našla som pár zaujímavých receptov:

    [ IKA @ Varime s LASKOU - vegetariansky jime, pijem, hodujem... Ale hlavne varime NO MASO ]
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam