• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    JAZDA
    JAZDA --- ---
    87HIGHFLYER: to jsem samozrejme zkousela a k nicemu to moc nevedlo
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    87HIGHFLYER: mno, to, co jsem psala, z patizonu dělala moje babička :)
    IKA
    IKA --- ---
    JAZDA: vedľa to niekto riešil, našla som pár zaujímavých receptov:

    [ IKA @ Varime s LASKOU - vegetariansky jime, pijem, hodujem... Ale hlavne varime NO MASO ]
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    BALAENA: já si se starejma lidma povídám rád, takže bych se jen tak mezi řečí o válce, komouších, klausovi, zemanovi a počasí babičky zeptal, co z toho vaří ona a zkusil to:)
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    87HIGHFLYER: dost možná ano, ale co potom řekneš babičce, až se zeptá, jak ti patizon chutnal?
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    hm...teď je otázka jestli to nebude lepší bez toho patizonu:/
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    JAZDA: poměrně jemná inertní hmota, nemá moc vlastní chuti, ale ochotně přejímá chuti z okolí, takže pokud nevíš, co s tím, vždycky tím jde "nastavit" a zjemnit všelijaké zeleninové směsi typu lečo nebo to, co se tady vžilo pod názvem "čína", nahradit část brambor v bramborácích a podobně
    JAZDA
    JAZDA --- ---
    MACHALIK: tak darce je hrda zahradnicka babicka, co pestuje vsechno a je jeji chlouba a hlavni zivotni radost to, jak ji to jde :-) kazdopadne jsem se popravde dodnes s patizonem moc nestykala, takze nemam moc tucha, co umi
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    MACHALIK: Mám stejnej problém s červenou řepou:-D Mám ještě dvě obří bulvy.

    Jednu jsem upekla v alobalu, nakrájela na plátky a zapekla s kozím sýrem. Nebylo to úplně zlé. Nějak jsem se ale nemohla zbavit dojmu, že čím tenčí plátek řepy a tlustší plátek sejra, tím lepší.
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    JAZDA: Já bych je vyhodil a s dárcem už se nestýkal.
    JAZDA
    JAZDA --- ---
    ahoj, dostala jsem dva patizony a moc nevim co s nima. smazit je nechci. nemate tip?
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Mladí čokolatiéři z Hradce: Výroba pravé čokolády uživí více nadšenců, než jsme my | byznys.ihned.cz - Podnikání a daně
    http://byznys.ihned.cz/...cokolatieri-z-hradce-vyroba-prave-cokolady-uzivi-vice-nadsencu-nez-jsme-my
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    HAMADRYAD: hele v domácích podmínkách je problém hlavně to míchání, které pak ve výsledné kvalitě čokolády hraje dost roli. Nevím jak, dávný pokus s roztavením kakaového másla a přidáním cukru a kakaa se neobrátil v nic, co bych musela opakovat a zkoumat hlouběji.

    Ale třeba v HRadci je čokoládovna, kde si sami praží a posléze zpracovávají boby.
    Salón čokolády - Jordi's chocolate
    http://www.jordis.cz/

    DIVER: no a něco takového se může jmenovat jedině pomazánka s kakaem...
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    HAMADRYAD: PMS? ;)
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    heh, fejkova cokolada je 98% toho co se u nas prodava v obchodech :)
    IKA
    IKA --- ---
    DIVER: No, zhodou okolností tu mám asi štvrť kila kakaového masla, a rozmýšľam, čo s ním.:) (=Privítam tipy na použitie.)

    Na domácu čokoládu som zatiaľ nemala odvahu, práve kvôli komplikovanému postupu.
    DIVER
    DIVER --- ---
    IKA: problem je ve vnimani "domácí". u vajíček, chleba, marmelády, sýru, medu, zavarenin, pesta a dokonce i kafe a caje to docela chápu. u domácí čokolády jsem si nedokázal představit jinou než fejkovou výrobu. proto jsem použil overenou zkušenost s domácí, tj. fejkovou (babicovou) cokoladou. a v tom jsme si nerozuměli a za to se omlouvám. sry, me přijde výroba dobry čokolády od piky a doma jako výroba dobry domaci whisky. ale fandím tomu a hurá do toho. rad si poslechnu vývoj. fakt.
    IKA
    IKA --- ---
    DIVER: No neviem, toto sú recepty vhodné možno tak vedľa, do Babicovho fanklubu.. ani v jednom nie je kakaové maslo, ale napríklad stuženého tuku je tam dostatok.
    HAMADRYAD
    HAMADRYAD --- ---
    DIVER: ja vubec netusim, co je to fejkova cokolada, domaci cokolada a tak. snazila jsem se jasne dat najevo, co tim myslim ja... kazdopadne diky za prani stesti, budu ho potrebovat :-)

    JAJITA: netusim, co znamena tvoje "Aha...", ale nastesti nepotrebuju nici schvaleni, abych to mohla udelat a tebe do toho nikdo nenuti, kdyz ti to prijde zbytecne.

    all: je mi lito ten skoro flejm, ja jsem se jen ptala na zkusenosti s vyrobou cokolady jestli nekdo nema? :-)
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    HAMADRYAD: Aha...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam