• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    Nedalo mi to a založil jsem klub stejného jména jako na....Přispějte zejména recepty racionální surovinami i přípravu, neobvyklé, zejména originální. Abyste tu mohli hledat, když nebudete mít sami dostatečnou vlastní inspiraci

    ADMINISTRÁTOŘI:
    Hrabalka, Kasumi, Wojtyla
    (všechna práva)
    rozbalit záhlaví
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    GRANTORINO: alobal
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    tak delam poprvy v troube celou kachnu, mam litinovej kastrol, ale bohuzel bez vika... se nenaslo a do jinyho kastrolu ani pekace se to nevejde...
    celej kastrol zabral skoro celou troubu, tak resim jeslti jeste na to nacpat aspon nejaky jiny viko, ktery by to castecne zakrylo nebo se na to vykaslat a doufat, ze se to teda upece i tak
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    VECTOR: někdo ze vzdálený rodiny to takhle dělal s polívkama. Ale je to tak na tejden, dýl to prej nevydrží. A v nejhorším případě bych guláš klidně zamrazil (pokud je další možnost to vyhodit)
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    Byla to blba otazka, povedlo se to skvele.

    Vyvar jsem pouzil do gulase, mel jsem 2 kila klizky, ted mam megahrnec plnej dobryho jidla, a chtel byh to venovat kolegum v praci.
    Da se to naplnit do sklenic a zavarit/sterilovat jako okurky? Nebo to proste naplnim do sklenic a reknu, at to sni co nejdrive?
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    VECTOR: Je to jedno. Nota bene esli z toho nebude polívka.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    VECTOR: modernisti tam dávají okolo 25-30% zeleniny s tím že 100% je objem vody. Ohledně vody pro změnu Ruhlmann praví, že 50-75% hmoty na 100% vody.

    Tudíž trojčlenkou mi to vychází na 1 kg skeletů, 250 g zeleniny na 2-2,5 l vody.

    Ale většinou dávám 3 skelety, střední mrkev, petržel, cibuli a kus celeru na 2 l vody.
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    Mam kilo kurecich skeletu. Jakej je idealni pomer ostatni zeleniny k tomu na vyvar? Neni to na polivku, jen ja dalsi kuchynske pouziti
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    VRATENKA: Mohl by vedet id wojtyla
    Taky to obcas zaziju na nekterych kusech
    Zatim jsem to prisuzovala nekvalite krevety - premrzla, dlouho mrtva a pozde zamrzla, dlouho mrtva nezmrzla...
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    BEBERA: a neuvarit ji uplne na padrt, cili lehce al dente
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    HENNYVILLE: dík. Večer zkusím a snad se tentokrát podaří...
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    BEBERA:nesmi se z toho udelat blato, blbe se to lepi dohromady. je to velice rychly v pasiraku. mlynek ? mozna jo, zkus to.slupky tam musej bejt.
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    HENNYVILLE: dík, to by mě nenapadlo, to musí být docela na dlouho, ne? Myslíš, že podobného výsledku dosáhnu v mlýnku? Nebo tam jde o ty slupky?
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    nemixovat ! projet pasirakem. ale taky mi to trvalo nez sem na to prisel :-)
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    87HIGHFLYER: oni jsou právě co se týče základní hmoty ty recepty prakticky stejné - uvaří se cizrna, nechá se vychladnout, rozmixuje, dál se liší už jen zda a kolik se dodá mouky a čím se dochutí (cibule, česnek, zelené, koření). Tak jsem uvařila cizrnu, nechala vychladnout, rozmixovala, dala trochu mouky, ochutila a usmažila. Falafel se rozpadl, vznikla mi z toho na pánvi spíš kaše...
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    BEBERA: těžko říct, když nenapíšeš co si do toho dala a jak si to dělala:/
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    Potřebuju poradit, co bylo špatně s falafelem, když se mi během smažení rozpadl. Prošla jsem několik receptů, v některých mouka je, v jiných není, trochu jsem jí tam pro jistotu dala a stejně to vůbec nedrželo...Přitom hustota hmoty víceméně odpovídala videoreceptům... Díky
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    RUTHLESS: Na té poslední větě je nejzajímavější, jak naprosto unikátní a zásadní je právě pro tento recept a ne pro žádnej jinej.
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    HANK_WILLIAMS: nejlepší jehně, jaký jsem kdy uklohnila, bylo se špenátem a medovo-česnekovo-hořčicovym sosem
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    RUTHLESS: presne, vrhnu se na nej o vikendu :)
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    ZUZKAOU: taky bych jako pomerne zasadni videl tu uplne posledni vetu :-) Pokud si koupis kvalitni dobre kure, tak ti ani brambor neuskodi! Ale o vikendu ho asi budu pect, cim dal tim vic na nej mam chut, jak se tu o nem bavime.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    VECTOR: klíčová je ta vysoká teplota a vcelku krátká doba pečení, snížení rozdílů požadované teploty tím že kuře není z lednice, důkladné osolení, podvázání a to že maso předem osušíš a hlavně pak do té trouby nenahlížíš a kuře ničím nepodléváš.

    A ty kroky se moc nedaj vypustit, protože jinak vysušíš prsa a/nebo nebudeš povedenou kůži.

    Běžně se kuře mastí, podlévá, nacpává a hlavně se buď peče pomalu a nebo na teploty okolo 180 a delší čas. Ostatně je to vidět na základu toho článku - kde zkoušely velké množství růzých způsobů pečení kuřete.
    http://www.buzzfeed.com/christinebyrne/roast-chicken-tournament#2wxgojb

    pokud posléze někdo nabude dojmu že se to musí péct při nulové vlhkosti - no tím se dostáváme k té pedanteri.

    Výsledkem je jednoduché pečené kuře, které ovšem má výbornou kůrku (pokud se opravdu té soli nebojíš, jinak bude zlatá, ale měkká, solit se musí vážně víc než jsem třeba já zvyklá) a ze všech jinýc způsobů dokáže uchovat ještě vlastně šťavnatá prsa a už ne syrová stehna.

    Plus se pochopitelně kvalita výsledného kuřete váže přímo na použitého ptáka. Z Babišova vězně to holt žádná exploze chutí nebude.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam