• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    Nedalo mi to a založil jsem klub stejného jména jako na....Přispějte zejména recepty racionální surovinami i přípravu, neobvyklé, zejména originální. Abyste tu mohli hledat, když nebudete mít sami dostatečnou vlastní inspiraci

    ADMINISTRÁTOŘI:
    Hrabalka, Kasumi, Wojtyla
    (všechna práva)
    rozbalit záhlaví
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    DA_NIELA: funguje to jako cuketa, jí se po celé asii - na mytí se používá dozrálá, nezralá se pak pojídá.

    hledej ridge gourd

    Turai and Milk Curry - Ridge Gourd - By VahChef @ VahRehVah.com
    https://www.youtube.com/watch?v=6-kef_P7E54
    AIJA
    AIJA --- ---
    DA_NIELA:
    Já jsem ji rozkrájela a nechala uschnout. Pak jsem ji používala jako masážní lufu. Vůbec mě nenapadlo, že je něco takového opravdu jedlé:-)
    Snad se někdo ozve s receptem...
    DA_NIELA
    DA_NIELA --- ---
    Dostala jsem 2 ks čerstvé lufy. Voní hodně silně, něco jako maggi nebo pražené buráky.
    Jedli jste z ní někdy něco, co stálo za řeč?

    KASUMI
    KASUMI --- ---
    SQUZZA: mam ho z makra
    KEMENTARI
    KEMENTARI --- ---
    GIO, AIJA: Díky moc. :) Ukázalo se, že máma už ji jednou nebo dvakrát nasekala do salátu a v pohodě ji jedla... Chjo. :D
    AYUNTAMIENTO
    AYUNTAMIENTO --- ---
    superjednoduché dýňové risotto
    Jsem Chica Loca Kim: Dýňové risotto
    http://chicalocakim.blogspot.cz/2014/10/dynove-risotto.html


    SQUZZA
    SQUZZA --- ---
    KASUMI: btw koupim nekde v centru maldon? ja jsem ho kupovala na starym meste v takovym zapadlym kramu, ale kvuli nemu se mi tam nechce :]
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    Cesky to je asi sirup, tak pardon:)
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    ZUZKAOU: Z makra

    Nakonec jsem udelala toto
    Mix zeleniny - zluta cuketa, cervena paprika zamichat v misce s olivol, peprem, trochou trtin cukru, soli a trochou balsamica
    Do trouby s 200 stupni dat cibuli klinky a cesnek s troskou olivol, pect 15 min
    Mezitim:
    Javorovy syrup, olivol, trtinovy cukr - rozpustit cukr v rendliku, v tomhle obalit maso, opect na panvi minutu z kazde strany (delala jsem na grilovaci panvi)
    Pote dat do trouby zeleninu a na to maso a pect dalsich cca 15 min
    Pri podavani posolit maso (ja mela maldon supinky)


    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    KASUMI: alespoň z půlky bych udělala tatarák, pokud tedy zdroj masa je nějaký spolehlivý. To vypadá krásně.
    FESTER
    FESTER --- ---
    DARUMA: Poblanos s klidem muzes nahradit paprikou...
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    ZUZKAOU: Tak jsem to ted rozbalila a helemese :))

    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    KASUMI: Tak to by mně teda zajímalo, kde/jestli to maj ta jehňata co bereme z vysočiny. Dostávám totok. (bohuže neumí vyrobit french rack)



    Ale jestli to je libové a v jednom kusu, tak bych to opekla kvůli kůrce a dopekla za bedlivého hlídání teploty. Pokud kostky, tak jednoznačně opéct, vyndat, udělat omáčku a vrátit je jen na prohřátí.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    je to velkej kus celkem liboveho masa cca 800 gr
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    KASUMI: je to čisté maso a nebo prorostlé pojivovými tkáněmi? Případně dá se do toho něco zabalit?
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    mam bez kosti..

    muzu to dusit na kosticky? nebude to suchy? prijde mi to jako libove maso
    muj puvodni zamer byl to podusit s merunkama a paprikama, ale mam obavu, abych to zcela nezabila
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    KASUMI: opéct z té strany kde je maso na pánvi a posléze pomalu dopéct. (aha - oproti tomu receptu mám kusy ještě na kosti, peču v celku, porcuju pak).

    Buď klasika zahrnující česnek, víno/pivo, rajčata, kořenovou zeleninu a bylinky (něco z toho a nebo teda všechno zaráz). A nebo sáhnout do severoafrického šuplíku a dusit to jako tažín.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    (pokud jste to uz nekdo cetl, omlouvam se, cele jsem to smazala, pac jsem mezitim googlila)

    mate nejake ozkousene recepty na jehneci hrbet prosim?

    zatim se mi zda celkem ok toto
    http://kitchenette.cz/clanek/31-jehneci-hrbet
    ALDARION
    ALDARION --- ---
    Tuřín... Neviděli jste teď někde po Praze prodávat tuřín, nebo řepu vodnici? Slimáci nám to, mrchy, letos všechno sežraly. :(
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    BEBERA: přímo mojí práce? půl hodina čištění masa před vařením, pak tak hodinu opékání, výroba omáčky a knedlíků.
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    ZUZKAOU: V životě jsem to neměla, naše školní jídelna vařila jen játra, podle popisu bych si to hned dala, kdyby mi to někdo uvařil, ale samotná se do toho asi nepustím. Kolik času ti to celkem zabralo? Myslím přímo tvojí práce... Díky
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    Bleh, tohle je pro me asi nadosmrti tabu. Ja kdyz si vzpomenu na vsechny ty smažený konečníky nadívaný ledvinkama s čalamádou (a ten smrad v jídelně vždy, kadibudka hadr!), nemůžu do sebe dostat ani ranní kafe.

    Kus srdce v guláši, játrová paštika... Ale jinak pajšl nemůžu ani vidět, je to vlastně jediná věc, co "nejim".
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam