• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    BEREGOND
    BEREGOND --- ---
    PICHPE: Vím, a mě přijde chuťově blíž těm piniovým semínkům. Měl jsem je dřív hodně rád, ale potom co jsem se doslechl o tom syndromu hořký chuti jsem je přestal kupovat (vím je to asi neracionální, ale přešla mě chuť)
    PICHPE
    PICHPE --- ---
    BEREGOND: Kesu su kvuli cene casto pouziva prave do levneho komercniho pesta, da se pouzit take, ale vic mi vyhovovaly ty vlasaky.
    BEREGOND
    BEREGOND --- ---
    DIVER: já použil kešu a parmazán a bylo to dobrý.
    PICHPE
    PICHPE --- ---
    DIVER: Pinie jsou v nasem kraji tak drahe, ze nez je pouzit, tak se spis vyplati koupit hotove pesto.. bohuzel :-(
    Ja take delam z vlasskych a rekl bych ze je to ok, ale mozna me mistni roznesou na kopytech :-)
    DIVER
    DIVER --- ---
    MIST: z vlasaku?! kua, to jsem mel vedet mozna trochu driv :) ale neva, udelam aspon dve verze. je to z tech vlasaku ok?
    MIST
    MIST --- ---
    a pomery - dve obr hrste basilky, 150g orechu, +/-100ml oleje, 2 strouzky cesneku(muzes i vic), 120g syra
    MIST
    MIST --- ---
    DIVER: ja ho delam z vlasaku....bazalka, vlassky orechy, parmesan,oo, cesnek, sul.
    DIVER
    DIVER --- ---
    mate nekdo zkusenosti s vyrobou dobryho (!) domaciho pesta? mam jeste na zahonu hromadu bazalky...

    planuju asi klasiku: bazalka, piniovy seminka, parmazan, olivovy olej. vim, ze tam patri i pecorino, ale nekde jsem cetl, ze se da nahradit parmazanem. a nevim, kde bych to pecorino shanel.

    taky me rozsekalo, kdyz jsem dneska dal za 80 g piniovych seminek 80 kc! a je toho malej pytlik...

    u toho pesta mi jde predevsim o pomery surovin (ale chapu, ze je to spis od oka). a pak o to, aby se mi to nezkazilo. nejaky tipy, triky? dik :)
    IKA
    IKA --- ---
    MOUNTBATTEN: Teoreticky. Ale chutí to úplne inak.
    MOUNTBATTEN
    MOUNTBATTEN --- ---
    IKA: takze teoreticky jde nahradit smetanou?
    IKA
    IKA --- ---
    MOUNTBATTEN: Kokosové mlieko je podstatne tučnejšie.
    MOUNTBATTEN
    MOUNTBATTEN --- ---
    Muzu dotaz?
    K cemu je kokosove mleko? Jde pouze o tu chut? Nebo ma i nejakou vlastnost, kterou kravskym mlekem nejde nahradit?

    Ja ho totiz dost nesnasim a u receptu typu "jak udelat z te hmoty bez chuti zvana cuketa neco chutnyho" je vzdy doporucovano (do polevky z cukety, ci dyne misto kokosoveho mleka nastrouham aromaticky syr radsi).
    Tak jestli jde z hlediska chovani potraviny pri vareni nahradit i jinym mlekem (necim, co nechutna po kokosu)? Diky.
    IKA
    IKA --- ---
    EDERA: Najjednoduchšia sladká varianta je rozmixovať s banánom, prípadne nejakým ďalším ovocím. Super kombinácia je napríklad kokosové mlieko + banán + ananás, ale dá sa experimentovať aj s lokálnym ovocím.:)
    EDERA
    EDERA --- ---
    IDENTITY: Dík. Ty sladký varianty mě nějak nenapadly.:-O
    MIST
    MIST --- ---
    KASUMI: to delam z cerny ryze

    JAZDA: proc ne, zkusim.
    SQUZZA
    SQUZZA --- ---
    JAZDA: mne to prijde uplne oka, ani zadna kolize surovin ;]
    JAZDA
    JAZDA --- ---
    WILDENBURY_SQ: me to chutna, nikomu jinemu jsem to nenabizela, tak nevim jestli to neni jen moje uchylka na kokosovy mleko a sladkosti v jednom. uz ma samotna obliba krupicove kase je casto oznacovana za zvrhlou :)
    GIO
    GIO --- ---
    WILDENBURY_SQ: jezisi, ja vcera toho blba shledla poprve, kdyz yvtvarel spagetovou pizzu a malem jsem vrhla.
    IDENTITY
    IDENTITY --- ---
    Já dávám kokosový mlíko do kaše z lámaný pohanky. Večer teplej dezert, ráno studená snídaně a v obou případech lahoda...
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    JAZDA: Proč zvrhlost? Je to dobrý? Jestli jo, sám zkusim... Nevim, dokud je v jídle pár surovin (sic na první pohled nekomaptibilních) a výsledný dojem je dobrý (či lepší), nemám problém. Jako problém vyhodnocuji až počínání Ládi Hrušky, kdy se vyškvařují kuřecí kůžičky na vyjetém motorovém oleji. Jinak mi přijde, že přehnaně rigorósní počínání v kuchyni spíš omezuje fantazii...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam