• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    SARGO
    SARGO --- ---
    Lidé dobří, nemám sil nad něčím přemýšlet, nemáte prosím po ruce recept na jednoduché sušenky, co by se daly páchat v rámci demolování kuchyně s nemocným tříleťákem? :-)
    KURE
    KURE --- ---
    dik vsem za tipy.

    87HIGHFLYER: muzes nejak podrobneji rozepsat to risotto?
    RUFO
    RUFO --- ---
    KURE: My ho jime jen na pare s maslem. A nebo s cesnekovym jogurtovym dresingem
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    KURE: bych ho oblanšírovala a jedla jen tak s máslem. Nebo steaky by z něj mohly být moc pěkné (nařezat silnější plátky po polednících, posolit, popepřit na troše dobrého tuku opéct z obou stran, aby vzniklo co nejvíc hnědý kousků a pak vrazit na 10-15 minut dodělat v troubě na 180. K tomu brambory/hranolky/pyré a nějakou omáčku - fakt jako na steak)
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    KURE: dělal jsem z něj risotto...akorát je třeba dávat bacha, abys neztratil tu pěkně zelenou barvu
    EDERA
    EDERA --- ---
    KURE: Tak zrovna to zmiňované květákové kari by mohlo slušet i fraktálu.:-)
    HRAFNAIN
    HRAFNAIN --- ---
    KURE: recept alias romanesco:
    Vezmeme květák a propláchneme studenou vodou, to nemaj slimáci rádi. Pak květák spaříme, to taky nemaj rádi. Pak květák rozpůlíme na dvě přibližně stejné půlky. Necháme odkapat. Posléze obě půlky opět rozpůlíme. Vzniknpou nám pěkné čtvrtky. Slimáci čtvrtky neznaj, a neuznávaj, těší se na pátek. Každkou čtvrtku opět rozpůlíme, a pak půíme a půíme... a půlíme. Doporučujume podávat s mandlovým chlebem. ;)
    KURE
    KURE --- ---
    podarilo se mi koupit fraktalní květák, alias romanesco. poradte nejakej recept, nechci to delat jako obycejnej kvetak :)
    HOFFMI
    HOFFMI --- ---
    ZUZKAOU: tak ja jsem se tedka docetl, ze to szekely kaposta je neco podobnyho nasemu segedinu, ale szeged gulasz je gulas s rajcatama a paprikou, tak nevim...buh vi...je to fuk. Kazdopadne kdyz jsme byli v Szegedu, tak, ze si dame segedin teda, meli jsme strasnou chut na to zeli, tak jsme si objednali gulasz of Szeged a prinesli nam tu cervenou palivou polivku v kotliku prave.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    KLAARKA: zdrojem receptu je http://akochutimasala.blogspot.cz/2010/04/aloo-gobi-masala.html

    na indické recepty super zdroj.
    KLAARKA
    KLAARKA --- ---
    SPLIFFBOY: děkuji převelice, tobě i zuzce!
    SPLIFFBOY
    SPLIFFBOY --- ---
    KLAARKA: filtruj zde: [ Ústav pro dokumentaci a nápravu zločinů školních jídelen ] , jsem pripojenej pres mobilni aplikaci, tak to ted lip nalinkovat nesvedu ;)
    KLAARKA
    KLAARKA --- ---
    SPLIFFBOY: a kde bych prosím našla recept? nedaří se mi ho dohledat.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    BRUKEV: naložit do kyselého láku a posléze pomalu upéct.

    Zvážit maso. Vzít 5% jeho váhy soli a 5% jeho váhy cukru+ divoké koření (bobkový list, celý černý pepř a nové koření + jalovec, tymián, případně trošku sušeného zázvoru)smáchat a maso v tom obalit.

    Dát do nádoby, ve které to budeš péct a která jde něčím zakrýt. Nakrájet na velké kusy cibuli, česnek, celer,mrkev a petržel. Zasypat tím maso. Zalít vínem. Barva dle nálady - z červeného bude tmavší omáčka a chce to spíš něco kyselejšího. Zakrýt nádobu a nechat v chladu den, dva marinovat.

    Pak to celé vezmi a vraž do trouby na 120 na 3-5 hodin (podle velikosti). Až to bude měkké, tak zvyš teplotu na cca 180-200 a za častého podlévání a případně otáčení masa dopeč a nech odpařit přebytečnou tekutinu ve výpeku.

    Podle nálady můžeš buď použít jen výpek a pečenou zeleninu zvlášť a nebo je můžeš rozmixovat dohromady a přidat smetanu.

    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    Dostal jsem kančí kýtu.
    Co s tím?

    Požaduji maximální chuť s minimální námahou, žádné složité techtle mechtle :)
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    Dýňová polívka - podzimní edice (s cheddarem a opečenou slaninou)

    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    HOFFMI:

    Székelykáposzta – Wikipédia
    http://hu.wikipedia.org/wiki/Sz%C3%A9kelyk%C3%A1poszta

    The Austerity Kitchen: Székely Goulash
    http://www.theausteritykitchen.com/2010/01/szekely-goulash.html

    Segedín je v tom nevinně.
    HOFFMI
    HOFFMI --- ---
    BRUKEV: btw. jeste k tomu Bulharsku, ja jen, ze hranici s Maďarskem nema a Segedinskej gulas v Maďarsku nikdy zeli nevidel, to je typicky česka specialita, tam je to spis takova paliva paprikova polivka s nokama a bramborama. Jestli se pletu, tak me opravte prosim...
    ZOOEY
    ZOOEY --- ---
    KASUMI: jakakoli variace na british roast veg je skvela
    (cerstvy) koreni taky mozno variovat ad lib (jenom teda mame mensi vyber korenovy zeleniny v beznym prodeji):

    Roast root vegetables with herbs recipe - All recipes UK
    http://allrecipes.co.uk/recipe/2690/roast-root-vegetables-with-herbs.aspx

    da se tam bokem prihodit cesnek vcelku, z nej pecena pasta, primichat/pouzit
    brambory se daj zapect/gratinovat, tam se da taky pridat treba spenat, nebo platky porku
    pyre ze vseho, z dyne jeste sladkej kolac
    + ten balkan, jestli ne papriky, se da dat na salat z pecene repy (olej, ocet/balsamico, pepr)
    taky sezonni, rychly, dobry, jen teda mozna boj se zakorenenou neoblibou repy))
    ... ale asi uz to je ta mrkev))
    KLAAR
    KLAAR --- ---
    KASUMI: jeste s tymianem a slanym maslem! :))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam