• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    ZUBANA
    ZUBANA --- ---
    BRUKEV: pravda ja po ozkouseni bianca zapomnela:-D
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    ZUBANA: tak Hazanka má primárně recept s rajčatama a kořenovkou. Ten bez ní je až druhý v pořadí:D
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    Přesně tak, žádná zelenina, rozmočený rajčata, mrkve, svíčková... nic.
    ZUBANA
    ZUBANA --- ---
    BRUKEV: urcite Hazan! ten recept je genialne jednoduchej a v tom je ta krasa na taliri nakonec:-)
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    Ok, po poradě s Marcelou Hazan a po Machalíkově pobídce dávám zelenině neplacené volno:)
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    BRUKEV: Udělal bych to naopak bez zeleniny.
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    Koupena krásná hovězí kližka s kostí, zkusím premiérové osso buco.

    Otázka zní. Když zkusím jednoduchou variantu od Ridiho http://www.sitalemvkuchyni.cz/recept/Osso-Buco, tak si to dám ještě dnes. Když zkusím jiné varianty, bude pokrm doplněn o základ z kořenovky, případně rajčata.

    Je ta chuť se zeleninou fakt tak zlomová, abych vydržel do zítra?
    ANNNA
    ANNNA --- ---
    PEPITO: Dušené dančí na víně se zeleninou je poněkud dlouhý název pro tradiční britské jídlo (resp. ten daněk tam je proto, že jsem ho měla v mrazáku). Sorry. Steak místo plátku masa a tortilly místo obilných placek jsou taky pohoršující?

    Ale jako jo, vím co myslíš, já protáčím oči třeba nad pastou ve významu čerstvé těstoviny... Jen prostě pokud se inspiruju zahraniční kuchyní, tak necítím potřebu hledat za každou cenu český název. A dušené maso na víně se zeleninou jsem jedla poprvé ve Skotsku pod názvem stew, tak o tom jako o stew přemýšlím. Podělávat se z toho doufám nebudu :)
    NOLONGERTHERE
    NOLONGERTHERE --- ---
    ZUZKAOU: Celkem nromálně se to používá, já to teda říkám taky. Dusím maso (ať už pomalu pod poklicí v troubě, nebo mírně na plotně), tak dušenina. To, že je dobré předem opéct maso a zeleninu zvlášť je už jen taková drobnost, kterou beztak správně 90 % kuchařů nechápe a pod pojmem začátečního opečení zvlášť chápou "obdělat maso, až ze všech stran hezky ošedne".
    PEPITO
    PEPITO --- ---
    ANNNA: bože můj, vy se všichni jednou z těch cizích jazyků poděláte. Prostě je to dušené dančí na víně, halt to někomu zní česky moc sprostě. Hlavní je, jak to chutná...
    MMCH: stew může být také jen samotná zelenina. A je to také výraz pro německý EINTOPF.

    Sorry za OT, ale já musel :-)
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    87HIGHFLYER: mne ve stodulkach rikali v utery a v patek, ale uz je to par let.
    ANNNA
    ANNNA --- ---
    ZUZKAOU: Ok, děkuji. Zůstanu u "sťů"
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ANNNA: dušenina/dušeninka. K nalezení v Rettigové, Sandtnerka už to ovšem nepoužívá.
    ANNNA
    ANNNA --- ---
    SQUZZA: Včera už jsem vytáhla daňka. Inspirovala jsem se bristkým stew (máme českej termín? Dušené maso mi zní moc obyčejně a nepřesně) - zatáhnout maso, cibule, mrkev, celer, plechovka rajčat, sklenička červenýho, pár větviček tymiánu a podusit. Špenát jsem tam přihodila na posledních pár minut. Moc dobré to bylo.
    SQUZZA
    SQUZZA --- ---
    ANNNA: tak to bych udelala pstruha se spenatem... a k tomu treba grilovanou zeleninu nebo kuskus/kratkou pastu. Pripadne dat ten spenat uz primo do toho. To samy muzes udelat s rejzi. :]
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    BRUKEV: v makru nakupuju čerstvý dlouho a nikdy jsem nepřinesl nic spatnyho..
    ANNNA
    ANNNA --- ---
    V lednici mám docela velký pytlík špenátu. V mrazáku pstruhy, nebo daňka (kostky, jakože "na guláš"). Nějaké nápady? Ideální příloha by byla rýže, ale to není tesáno do kamene...

    Díky!
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    fresh-maji v Praze zavoz v noci z Po na Ut a ze St na Ct. Vim, ze to tak bylo i v Brne. Takze si myslim, ze to tak bude i nekde jinde.
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    Tak konečně mám přístup do Makra.
    Jak je to s rybama? Kdy je nejlepší kupovat? Mají nějaké závozy (po, ct)? Jsou to chlazené čerstvé kusy, nebo rozmražky? Atd.
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    KURE: do klasickýho základu na risotto hoď nadrobno nakrájenej košťál. Růžičky rozeber na malý kousky a opeč pomalinku na másle s nějakou bylinkou. Když máš risotto hotový a dáváš máslo s parmazánem, vmíchej tam i květák. Alternativou je uvařit ty růžičky ve vývaru, co liješ do risotta, ale tam pak celkem ztratí barvu (řešením je to jen lehce povařit a dát chladit, ale na to jsem obvykle moc línej).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam