• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    presne jak rika MACHALIK: s houbama do kafemlejnku a rozemlejt na hvezdnej prach, kterym korenim temer vsechno co varim.
    vyhoda prachovejch hub je, ze nemusej nasakavat, predavaj chut temer okamzite a neobsahujou vodu, ktera v urcitejch receptech se syrovejma houbama neni treba zadouci
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    BRUKEV:
    KEMENTARI: Než rozdávat, tak mixovat.
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    KEMENTARI: bohuzel nejsem moc doma. pristich 5 dni. a zaroven je to vec, kterou mam tak trochu obestrenou tajemstvim a desne rad si to necham udelat/koupit nekde venku. :-) Ale je to skvela vec, fakt je mam rad.
    KEMENTARI
    KEMENTARI --- ---
    RUTHLESS: Zítra je tlustý čtvrtek, takže bys měl mít chuť spíš na koblihy. ;) Ale na pirohy má člověk většinou suroviny doma (zelí, houby, mouka), takže cesta je volná. :)
    ZUBANA
    ZUBANA --- ---
    TOM: pomer vajec a drozdi si uprav jak chces u nas vede jemnejsi varianta, jednou jsem udelala silnejsi a nikdo to uz nechtel :-)
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    BRUKEV: to ja je klidne pouzivat budu :D jen musim vedet, jak je pouzit dobre :) ja houby rada, jen proste nemame rodinnou tradici no
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    KEMENTARI: Pirohy!!! Tak na to mam ted uplne brutální chuť. Dekuju no.
    FAT
    FAT --- ---
    TOM: S tím váženým droždím nejsi sám. https://www.poradte.cz/nejen-pro-zeny/4706-kde-sehnat-vazene-drozdi.html Ale jak jsem tak koukal, tak většinou pekárny prodávají. Zkus něco v okolí, pekárna by měla mít to nejčerstvější.
    :-)
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    Nicméně pokud je Kasumi opravdu nijak často nepoužívá, klidně bych polovinu rozdal.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    TOM: ja to delam, jak pise apetit
    ale vetsinou 2-3 kostky na 1, max 2 vejce.. podle toho, jak to proste vypada
    TOM
    TOM --- ---
    KASUMI: taveňák taky moc nemusím
    stejně jako bych tam nedával okurku - maximálně přikusovat, anebo hodit proužek na chleba

    ZUBANA: 3 kostky / 5 vajec? spousta variant má podobný poměr, mně se z toho ale nechce dělat vaječnou pomazánku :)
    zkusím to otočit ve prospěch droždí, snad to nebude moc sypké...

    chtěl bych zkusit vážené droždí, ale nevím kde
    supermarkety to asi nevedou :/
    KEMENTARI
    KEMENTARI --- ---
    KASUMI: V polský kuchyni sušený lesní houby frčej celoročně, takže já bych dělala pirohy se zelím a houbama, polévky, omáčky... a k tomu bych je strkala do těstovin, pod maso, do quiche... Já mám pocit, že houby se snad daj strčit skoro do všeho. :)
    ZUBANA
    ZUBANA --- ---
    TOM: ja osmahnu cibulku, pridam 5 vajec menších nebo 4 větší, nechám lehce osmahnout na mírném ohni, nesmí to být vysusený hnus:-) přidám 3 kostky droždí a pomalu míchám a nechám rozpustit a spojit do mazlave konzistence....nakonec sul, pepr. Nechám zchladnout a přimíchám bud gerve syry dva nebo pomazankove maslo. Nakonec přidávám jarní vibulku nebo petrželku, podle toho co kdo rád :-)
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    87HIGHFLYER: dle mě nemá. Bylo mi vysvětlováno, že se máčí, aby nebyly v pokrmu tvrdé, suché. Nesouhlasím, při dostatečném vaření v bramboračce vždycky parádně změknou, maximálně jsou akorát lehce na zkus.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    TOM: fuj , kazit to tavenakem
    prvni je imho zcela ok
    jen bych tam dala jeste nejakou zelen, ala cerstva pazitka/petrzelka, ale to je uz vec osobni chuti a tradice


    KEMENTARI: :D radsi porad, co bys s nimi delala ty :)
    KEMENTARI
    KEMENTARI --- ---
    KASUMI: Kdybys fakt nevěděla, co s nima, tak ti od nich klidně pomůžu. ;)
    TOM
    TOM --- ---
    jak si děláte drožďovou pomazánku?
    už jsem ji pár let neměl, a google nachází spoustu variant
    chci zkusit něco mezi tímhle a tímhle tímhle
    spíš víc než míň droždí a klidně o trochu větší poměr cibule

    TWORBO: zkus tuhle variantu (je v mých top 5 receptech)
    tymián k tomu ladí a čočka dodá trochu struktury, aby to nebyl jenom krém .)
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    KASUMI: Jestli je toho fakt moc, tak toho půlku vem a vraž do mixéru a rozmixuj na prach. Houbný prach zabírá jednu setinu místa co houby a přitom má stejnou chuť, můžeš tím potom tedy kořenit.
    EDERA
    EDERA --- ---
    KASUMI: Já nepozřu nic, v čem je nakládaný kopr. Ale čerstvý jsem zjistila, že mi chutná. A mám ráda ztracené vejce. A ty houby taky. Kulajda je pro mě v podstatě ideální jídlo.:-)
    ALDARION
    ALDARION --- ---
    ADITU: V naší rodině bylo dlouhé namáčení hub také samozřejmost, jsa chaotik a lenoch na něj kašlu a nevidím rozdíl...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam