• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    Nedalo mi to a založil jsem klub stejného jména jako na....Přispějte zejména recepty racionální surovinami i přípravu, neobvyklé, zejména originální. Abyste tu mohli hledat, když nebudete mít sami dostatečnou vlastní inspiraci

    ADMINISTRÁTOŘI:
    Hrabalka, Kasumi, Wojtyla
    (všechna práva)
    rozbalit záhlaví
    NENUFER
    NENUFER --- ---
    VRATENKA: milujem z nich spravit "kure na paprice" , ono celkovo na to rada pouzijem srdicka, zaludky ci krky aspon mi to nikto doma neje :-) Hlavne nie krky lebo tie treba oberat
    MIST
    MIST --- ---
    VRATENKA:
    PEPITO: moje matka delala zradlo pro psy, zamyslene to michala, pak ochutnala a ve zkratu pravila: "...maj to dobry!"
    PEPITO
    PEPITO --- ---
    VRATENKA: U nás taky nebylo "to by ani pes nežral". TO, co nežral pes, žrali jsme my...
    VRATENKA
    VRATENKA --- ---
    DEVIL:
    ZUZKAOU: diky, obema, nakonec jsem je udusila na houbach, a bylo to prekvapive dobry, kachni zaludky asi zaradim do jidelnicku casteji, tak se inspirace na dalsi zpusoby upravy bude hodit, kocka vubec nevi, co je dobry.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    Prosím, mimibazar, halali, trolling a spol sem
    Ne tady
    [ Spolek přátel Mistra Babici - Když nemáte Babicu, vrzněte tam Hrušku ]
    RUFO
    RUFO --- ---
    HUGGI: Mam jen par obecnych rad: Nebrat dute usi hrncu a nebrat nyty z hliniku. Pokud pouzivas mycku, tak je oboje problem. Z usi tece voda a hlinik mycka zere.
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    Nějakej návrh co by mohlo bejt nejlepší za nádobí z nabídky mall.cz?
    https://www.mall.cz/kuchyne-hrnce-sady-nadobi#!?menuItemId=15550942&OVEN_HEATING=YES

    Běžný domácí použití, myslím že stačej 4ks, pánvičky zvlášť(klidně taky navrhnětě), jediná podmínka aby to šlo i do trouby..
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    Díky všem.
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    BRUKEV: http://kuchynelidlu.cz/product/pecene-veprove-s-fenyklem mně dost chutnalo tohle, nějaká variace na to by nemusela být od věci
    ZUBANA
    ZUBANA --- ---
    BRUKEV: udelala bych bud neco na zpusob gulase nebo bych upekla na přírodno a pridala kapusticky, kdyz to nameles muzes udelat veprenky klasicky
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    Objednáno červené víno, bude prosté valašské ragu :)
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    ZUZKAOU: jako jo, ale přijde mi to hodně podobné chuťově k druhé půlce upečené (ta bude se špenátem a bramborem)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    BRUKEV: co ho normálně upéct a jednak sníst jako pečeni třeba s bramborem, dušenou zeleninou a šťávou z výpeku a případný zbytek sníst v sendvičích (nebo prostě studený, s chlebem, okurkou a hořčicí).

    A nebo přikup sádlo a případně kus bůčku a udělej rilletes.
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    Omylem jsme naložili dvě stejné dávky plecka na vrabce (sůl, pepř, kmín, mnoho česneku).

    Jedno maso (3/4 kg) nadbývá a je třeba zpracovat jinak. Nějaké nápady?

    Segedín odpadá, zelí bylo pár dnů zpět. Zatím napadlo jen na zelenině, nebo použít pár z mnoha naskladněných rajčat v konzervě na provizorni ragu.

    Víc tipů uvítám, nicméně řekl bych, že dva dny naložené maso v česneku přerazí jakékoliv jiné chutě a vůně:)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    VRATENKA: vobyčejný zadělávaný jsou moc dobrý. Nakrájet, opéct na troše kachního sádla, vyndat, přidat do toho cibulku. Orestovanou zaprášit lžící mouky, ještě chvíli restovat, zalejt směsí vývaru a mlíka, vrátit tam žaludky, přidat muškátový oříšek, nové koření a bobkový list a vařit alespoň 30 minut, respektive do měkka. Do hotové omáčky přida kus másla nebo zakysanou smetanu, dosolit a podle chuti dokyselit citronem a dosladit.

    Pokud chceš octovou, tak na tu mouku nejdřív nalij dvě, tři lžíce vinného octa a dvě, tři lžíce cukru, svař to na sirup (bude to dělat bubliny) a teprve pak přidávej mlíko a vývar.

    k tomu těstoviny/noky/knedlíky/květák
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    MIST: to mas pravdu. jenze ja sem v takovy spis tezarsky kolonii a...proste skoda povidat
    MIST
    MIST --- ---
    DEVIL: na pulte tyhle veci nejsou, ale dobry obchod ti objedna co potrebujes
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    VRATENKA: inspiruj se treba tady https://www.pinterest.com/recipes/duck-gizzards/
    ja teda delam zaludky kureci a z tech delam rizoto s houbama. tady se ale kachni zaludky vubec nedaj sehnat. leda zkoumat u cinanu v chinatownech... a hlavne je to kvuli cinanum o dost drazsi! fnucik
    VRATENKA
    VRATENKA --- ---
    Nejakej zarucenej tip na upravu kachnich zaludku? Koupila jsem je pro kocku, ale ofrnuje se na nima, tak je holt budou muset snist lidi - zvracenej svet.
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    MIDORI: maso tam nenakupuji - nevím, jak to je teď, ale když jsem byla na mateřské se starší dcerkou, na obalu byly pravidelně nějaké "přídavky" na konzervaci, což třeba v Glóbusu u balených věcí nebylo

    našla jsem si jiné zdroje (hovězí z farmy apod.) a těch se držím
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    HABRENKA: my jsme ji teď měli předminulý víkend - naložila jsem ji na jeden den do tříbarevného pepře, česneku a olivového oleje - pak se jen osolila a dala péct na pomalý tah do trouby - bála jsem se, jestli nebude suchá, ale pustila šťávu, kterou se průběžně polévala, ještě se ke konci dolila, měli jsme ji pak s bramborovou kaší
    byla fakt výborná - přidávali jsme si všichni
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    HABRENKA: telecí kýtu bych udělala tuňákovou - ital v kuchyni má dost použitelnej recept
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam