• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    Nedalo mi to a založil jsem klub stejného jména jako na....Přispějte zejména recepty racionální surovinami i přípravu, neobvyklé, zejména originální. Abyste tu mohli hledat, když nebudete mít sami dostatečnou vlastní inspiraci

    ADMINISTRÁTOŘI:
    Hrabalka, Kasumi, Wojtyla
    (všechna práva)
    rozbalit záhlaví
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    VENIKA:
    NEMESIS:
    SQUZZA:

    Dostal jsem to video na Youtube. Zejména od chvíle, kdy položím kameru (mobil) na pevný povrch, je vidět, jak to šmatle a i v souvislosti s tím kolísají otáčky (dobře slyšet od 0:08). Bordel pomiňte.

    Kenwood KMM063 slow speed outlet imprecision 01
    https://www.youtube.com/watch?v=irjRMUJtdfk
    SQUZZA
    SQUZZA --- ---
    ADITU: ja mam uz dlouho zalusk na jedno kari jamieho olivera, delal to s palickama, ale cely stehnou poslouzi taky dobre...
    neco takovyho, ikdyz tohle si myslim, ze neni uplne ono:
    Pukka Yellow Curry | Chicken Recipes | Jamie Oliver
    http://www.jamieoliver.com/recipes/chicken-recipes/pukka-yellow-curry/#BFAryhhYRE0FgJIk.97
    NEMESIS
    NEMESIS --- ---
    MACHALIK: Tak to já nemám pocit, že by mi mlýnek nějak šmaňhal či šmatlal do prostoru. Mám na tenhle přední vstup jenom mlýnek a můžu k němu říct jen to, že mele velmi dobře. Předtím jsem ale měla zkušenost jenom s těmi ručními. Pokud má můj mlýnek stejnou vadu, tak jsem asi málo autista na to abych si toho všimla. Vyzkoušet to teď nemůžu - jsem do konce měsíce v Londýně, ale až se vrátím, slibuji, že to zkontroluji a změřím.
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    VENIKA: Hele, moje recenze je zatim takova, jak jsem napsal. Vsechno je super, pouze to smatle na prednim bajonetu. Procez to stale vracim prodejci.
    ADITU
    ADITU --- ---
    Mam tu kilo kurecich stehen a premyslim, jak je udelat. Na klasicke sul, pepr, maslo, cesnek, cibule a do trouby s tim, nejak nemam naladu, ale zaroven chybi inspirace :(
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    KASUMI: Super. Bydlim v Brne a libecek mam na zahrade, je mi po pas. Diky.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    MACHALIK: libecek dnes v hornbachu v praze.. ale maji to imho proto, ze je to proste sazenice jako kazda jina.. az bude po obdobi sazeni, zase to nebude..
    VENIKA
    VENIKA --- ---
    MACHALIK: Kdyby se ti jinak chtelo napsat vetsi shrnuti na typ, co mas, budu rada. Chystam se tak do mesice kupovat robota, recenzi na MUM je plno, ale ja bych mozna chtela i do jinych vod.
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    Pojdme resit tohle.
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    MACHALIK: OCD Autista co neumi kliknout video na jůtůb? Wut? o_O
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    NEMESIS: Nemáš k němu nějakej nástavec, co by se nasazoval na ten přední bajonet? Typicky mlejn na maso nebo váleč na těsto (lasaně). Já si to teď koupil a dělá mi to takovou věc: když na to nasadím ten nástavec jedním koncem, tak ten druhej, co trčí do luftu, tak "šmatle". Místo, aby to bylo naprosto pevný (motor - hřídel - bajonet - nástavec), tak je tam někde něco asi mírně křivý nebo vyosený a výsledkem toho je, že mi ten volnej konec nástavce (šajba mlýnku, kolečko na utahování tenkosti vyválené placky) opisuje takovou dráhu, více či méně kulatou. Prostě to je u mixéru pevný, ale to, co trčí, se hejbe. Už jsem zkusil dva modely a jeden byl dokonce horší než druhej, takže to zatím vracím a čekám na nějakej model, kterej šmatlat nebude, ale CZ zastoupení Kenwoodu tvrdí, že to je v pořádku, že to je "vlastnost přístroje, protože je celý z kovu", což odmítám jako vysvětlení přijmout. Mám to i natočený na videu, jen to zatím neumím postnout. Tak hledám, jak se to chová komu jinýmu.

    Pro SQUZZu: Ta nepřesnost/vakl je v řádech milimetrů, nic, čím by se měl normální člověk znepokojovat, jen já jsem autista a radši bych měl tyto věci v cajku. Rozhodně to nemá vliv na funkci.
    NEMESIS
    NEMESIS --- ---
    MACHALIK: Máme doma jeden z řady Chef. cca rok a půl.
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    Je tady někdo, kdo by měl robot Kenwood z řady Chef nebo Major?



    Potřeboval bych se na něco přeptat.
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    HUGGI: [ Domácnost, aneb jak si zpříjemnit druhou šichtu ]

    Osobně jsem nic z toho dlouho nekupoval, takže ti víc neporadím. Ani nevím, co dneska všechny ty mašinky dokážou.
    POLINA
    POLINA --- ---
    HUGGI: Podle toho,co budes zrovna varit.
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    já dávám zeleninu do ledničky, brambory do špajzky, ovoce mám v míse na stole/lince/baru
    KOZINA
    KOZINA --- ---
    MOODYCAT: banány by se tam taky rávat neměly a stejně tak brambory, ty zesládnou
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    HUGGI: ve špajzu na podlaze v bedýnce

    MOODYCAT: rajčata by se tam údajně dávat neměla, ztrácí chuť. A cibule taky ne, protože zas údajně nachytá všechno špatné, co v lednici je
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    HUGGI: Já mám všechno v lednici v těch boxech dole, ale já jsem chronický dávač věcí do lednice. Přitom jsem někde četla, že určité druhy ovoce do lednice správně nepatří. Budu ráda za nějakou osvětu :).
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    Jakym zpusobem doma uchovavate zeleninu a ovoce? Resim novou kuchyn a prremejslim jak to prakticky vyresit..
    VSICHNIMAME
    VSICHNIMAME --- ---
    nechcete posledních pár příspěvků vkládat spíše do auditek typu Babica apod. a nezaneřáďovat toto? Hořticí nikdo z přítomných žádnou inspiraci nezíská.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam