• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    Nedalo mi to a založil jsem klub stejného jména jako na....Přispějte zejména recepty racionální surovinami i přípravu, neobvyklé, zejména originální. Abyste tu mohli hledat, když nebudete mít sami dostatečnou vlastní inspiraci

    ADMINISTRÁTOŘI:
    Hrabalka, Kasumi, Wojtyla
    (všechna práva)
    rozbalit záhlaví
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    EDERA: rozpálíš naplno i s poklopem. Vsadíš do toho vykynutej chleba (libovolnej, ale utáhne to i řidší těsta), případně můžeš ještě postříkat vodou. Přiklopíš víko a pečeš 15-20 minut na plné koule, co ti trouba dovolí (menší chleba méně, větší chleba déle.) Po 15-20 minutách sundáš víko, stáhneš teplotu na 180 a dopečeš 30-40 minut dokud cheba nebude mít hezkou barvu, nebude zespoda zvonit a teda nejlépe to zjistíš tak, že do chleba zapíchneš teploměr a chlebu z bílé pšenice stačí nějakác 94 stupňů vnitřní teploty, celožiťák potřebuješ dostat na 100° a zbytek chlebů tak nějak okolo. 96°-98°.

    Ušetříš si tím zapařování trouby.
    KLAAR
    KLAAR --- ---
    EDERA: najdi si recept od pana Cuketky na nehnetenou sumavu...ten recept mam uz davno prizpusobeny, ale funguje...puvodne se pece priklopeny, aby neztratil vlhkost, a pak se dopeka bez poklice, ale momentalne v profi troube pecu ve trech takovych a celou dobu je mam zaklopene...pocitej s tim, ze je to pokus omyl nonstop ;)
    EDERA
    EDERA --- ---
    KLAAR: Chlebů? Jak v tom pečeš chleba, prosím? Detaily - recept, teplota, odklopené/přiklopené...
    KLAAR
    KLAAR --- ---
    EDERA: tenhle litinac uz mi upek cca 150 chlebu a nescetne stew, licek, klizky a pod...k nezaplaceni.
    BONEMINA
    BONEMINA --- ---
    EDERA: Možná některé litiny nereznou, ale máma si takhle před lety zničila starou litinovou bábovkovou formu. Hodně dlouho ji pak musela odrezovat.
    EDERA
    EDERA --- ---
    MOODYCAT: Údajně rezne. Ale teda bez mučení přiznávám, že párkrát jsem ten pekáč i tak myčkou prohnala a znovu promastila.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    vcera jsem delala kachni prsa, inspirace dle kucharinka.cz, pro dve osoby
    Kachna na asijský způsob | Kuchařinka
    http://www.kucharinka.cz/kachna-na-asijsky-zpusob/

    majda: 2 lzice sojovky, 1 lzice sezamoveho oleje, 1 lzice rybi omacky, 1 lzicka hnedeho cukru, 1 protlaceny cesnek, kousek nastrouhaneho zazvoru, trochu koriandru

    do pekacku dat rozpulene redkvicky z jednoho svazku (dva se taky zvladnou), pytlik cukroveho hrasku, dve oloupane bataty na pul kolecka, jeden oloupany pomeranc na kolecka, trosku pokapat sezamovym olejem, trosku vody a dat pect do trouby vyhrate na 200 stupnu
    dve kachni prsa s kuzi, nariznout, osolit, opect na panvi cca 4 minuty na kuzi a pak jeste chvili z druhe strany - cas zalezi, jaky mate kus, aby bylo mase opecene zvenku a kuzicka hezky zlata
    otocit/polozit na stranu bez kuze, pomatlat majdou, dat do pekacku, nalit tam trosku vypeceneho tuku a zbytek majdy nalit na zeleninu
    snizit teplotu na 180 st
    po cca 5 min pro jistotu z kachny setrit cesnek, co se tam uchytil :)
    pect cca 20-30 minut, zalezi na tom, jak chcete maso a jak vam pece trouba
    ja pekla cca 28 minut na well done, vevnitr melo maso cca 70 stupnu, uz nebylo ruzove, ale porad stavnate a mekoucke
    za tech cca 35minut zelenina zmekne, pokud chcete delat maso na mene, doprejte te zelenina fakt aspon 35-40 min v klidu v troube, at redkvicky a bataty zmeknou a pomeranc se trosku rozplizne a pusti stavu do pekacku

    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    MOODYCAT:
    Podle me protoze je porovita a natahla by do sebe ty chemky co se tam davaj. kdysi, kdyz jsem kupoval LeCreuset panev, tak mi rikali, ze to mam horky strcit pod vodu, odvarit a pak zas jen oplachnout vodou - zadnej jar, proste nic! A nakonec jeste maznout ubrouskem s cistym olejem a takhle skladovat.
    BONEMINA
    BONEMINA --- ---
    MOODYCAT: Rezne.
    EDERA
    EDERA --- ---
    KASUMI: Rozhodně pořiď. Můj muž ho kdysi pořídil hlavně na rillets, ale postupem let jsem zjistila, že je skvělý i na spoustu dalších věcí.:-)
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    EDERA: hmmm ,to si asi poridim :)
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    EDERA: Proc nesmi litina do mycky?
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    EDERA: jj, jedna z nejpovedenějších věcí, který kdy ikea udělala :-D
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    EDERA: moc pěknej. Zapamatuju si, kdyby přišla investiční příležitost, díky :) ale aktuálně bude mít asi přednost spíš ten papiňák.
    EDERA
    EDERA --- ---
    QUANTI: Ten litina zvenku, modrý smalt uvnitř má moje máti. Ale s tímhle http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/50232842/ se to nedá srovnávat. Na pomalé dušení/pečení je to ideální.
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    EDERA: i na indukci! Taky mám, pak jeden nepřilnavej na připalující se věci typu čína se škrobem, chilli s fazolemi... a jednu litinu, tu ale teda ne z ikey, ale ten klasický babičkovský hrnec litina zvenku, modrý smalt uvnitř. Dva malé rendlíky s držadlem na věci typu špenát, omáčka na pizzu, příkrmy pro mimino, a dvě teflonové pánve (aktuálně taky 365). A několik skleněných pekáčů/zapékacích misek.
    EDERA
    EDERA --- ---
    FESTER: Základ je u nás Ikea 365+ - nerezové hrnce a rendlíky všech velikostí. Poměr cena/výkon zcela ideální. Jde to na plyn, jde to do trouby, jde to do myčky... A pak velký litinový hrnec (rovněž Ikea) - k nezaplacení na svíčkovou, líčka, pečenou kachnu etc. Ten teda do myčky nejde.:-( Doplňkově pak papiňák Fagor, skleněné zapékací mísy (např. na lasagne), palačinkové pánvičky...
    GRISS
    GRISS --- ---
    Ted jsem dodelala kosmatice

    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    PETRUSKA: studené s hořcií, křenem a okurkou do sendviče z dobrého chleba. Nebo teda do klasického rizota. Případně se smaženou cibulkou a třeba dušenýma houbama jako náplň do pirožků.


    Ale studené pečené prase je prostě nejlepší s chlebem.
    DOOMBRINGER
    DOOMBRINGER --- ---
    PETRUSKA: stir fry
    NENUFER
    NENUFER --- ---
    PETRUSKA: podla mojich skusenosti to bude dost obschle, jedine to ozivit nejakou omackou (ja teda vecsinou robim "na paprice") alebo mozno do pastety by to slo
    PETRUSKA
    PETRUSKA --- ---
    Přivezli jsme si z víkendu zbytky pečeného prasete - jak to zpracovat? Napadají mě zapečené těstoviny, ale ještě toho dost zbyde - když to zmrazim, bude to pak hnusný?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam