• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    MOODYCAT: oskrabat nozikem nebo otrit vlhkym hadrikem, tak jak pise.
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    WITTGENSTEIN: No, ale třeba žampiony, co si přineseš z obchodu, bývají od hlíny, každej minimálně trochu. Co s tím?
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    DANKLAR: A přitom je to pravda. Houby se nemyjí. Jen se v lese nožem oškrábou, od hlíny, jehličí a tak. A doma maximálně ještě otřou vlhkým hadříkem. Nechat je nacucat vodou je poněkud kontraproduktivní.
    DANKLAR
    DANKLAR --- ---
    Tak ze se nemejou houby jsem jeste neslysel. To musi byt dobrota, spinava houba teda. Dobrou chut.
    HOUMAN
    HOUMAN --- ---
    JOHNNY_BOSCO: Zdarec, sorec za zpozdeni, ale sem znalec! Zadnej pulec, ale mistr rymu borec, neni jidlo co bych nezmak, takzne nacinej mak! Otevri konzervu, zkontroluj si rezervu! Zacnem v klidu, nenazenem si rymu. Hovezi nakrajej na platky, budem ho zrat cely svatky. Pote ho obal do strouhanky, ale nepridavej lysohlavky! Napapej se dosyta, priste se naucime jelita. Pec
    JOHNNY_BOSCO
    JOHNNY_BOSCO --- ---
    JOHNNY_BOSCO: Takze zas do bistra..hmm:/
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    DEVIL: Presne kurva tak.
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    BRUKEV: hele ja si mysim, ze vylozene zalezi na typu podniku, kde stejky delas a jakou mas kvalitu masa. v zazitkovy gastronomii je imho sous vide a pak gril/panev/flame torch, odlezis, nakrajis a dochutis nakonec
    pokud jedes nakej steak house, kde udelas 150 stejku za vecer, tak maso ochutis, flaknes na gril a otacis na griddle marks...
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    BRUKEV: Peprim a solim az po, otacim hodne, olejem jen potru. Nemam rad chut spalenyho pepre. :-)
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    HENNYVILLE: delam to vicemene stejne, tak dobry :)
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    HENNYVILLE: a to je to, co mě na debatách o steacích baví. Solit zásadně předem. Solit zásadně po úpravě. Dělat na oleji. Dělat na sucho. Otočit jen jednou. Otáčet libovolně. Já mám pravdu. Ne, já mám pravdu.
    JOHNNY_BOSCO
    JOHNNY_BOSCO --- ---
    Co mam dneska uvarit? Mam tu jen hovezi v konzervach jeste z dob prohibice:-/
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    BRUKEV: Ja steaky otacim jak na kolotoci. Nerozeznal jsem zatim za tech par let zadnej rozdil.
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    HENNYVILLE: mi přijde, že tohle je video na další flame. Spousta lidí naprosto odsuzuje dvojí otáčení masa u steaků.

    Nicméně včera (opět) vtipná situace u řezníka. Volali mi o řezníka, že mi došla veverka objednaná. Večer tam dojdu, řeknu, že si jdu pro veverku...v tu chvíli se na mě otočily dvě ženský, který stály v řadě přede mnou, oči nevěřícně vytřeštěný, mrkly na mě, na řeznici, načež hned otočily zpět.
    Tipuju, že dnes už běží drbárna, jak u řezníka XY prodávají veverky, kuny, ondatry a kýho šlaka:)
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    TABBY: ja sem si zvykl delat sekanou s rozmocenou houskou a karbanatky delam s varenou kapustou bez housky. s davkovanim ingredienci sem na tom podobne jak rika ZUZKAOU: podle nalady. ted co sem v kanade, sem sekanou zacal umotavat do slaniny a dovnitr davam loupany pistacie
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    TABBY: počítá se i to, když namísto karbanátků dělám placičky/kuličky z mletého masa? Tedy maso, vejce, koření a žádnou strouhanku?

    Sekanou dělám jen občas a dávám tam rozmočenou housku a maso šlehám v robotu K-metlou se solí a studenou vodou, aby byla taková ta hladká a kompatní (teprve pak dávám housku, vejce, osmaženou cibulku a koření. Přesně ti to nepovím, protože to tam tak nějak hážu podle nálady).
    TABBY
    TABBY --- ---
    Děláte rozdíl mezi hmotou na sekanou a na karbanátky? Jaké ingredience dáváte do čeho?
    CHIMERA
    CHIMERA --- ---
    Může být dotaz na pečení?
    Mám krásnej rybíz, chtěla bych upéct lehký (jak chutí, tak přípravou), ale dobrý rybízový koláč. na netu jsou samé složité recepty - napřed spodní těsto, pak nádivka, pak horní těsto... nic takového.
    prosím, máte něco jednoduchého a ověřeného (tj. dobrého)?
    Díky!
    PASTEL
    PASTEL --- ---
    SMOKY: no protoze někteří řezníci jsou tak 'šikovný', že ti na tom mase zůstanou kousky kosti nebo chlupy. Řezníka už jsem si našla slusnyho, takže tohle resim už jen u zvěřiny od dědečka.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam