• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    PROSTE_LO
    PROSTE_LO --- ---
    Děkuji všem za plno skvělých tipů. Asi udělám ten slaný závin (aspoň dva druhy) a několik pomazánek do mističek, k tomu pečivo a zeleninové tyčinky.. Můj drahý si připraví tatarák. Případně nakoupím do zálohy ty uzeniny a sýry, kdyby všechno došlo, tak se lehce nachystají na talíř :)
    NUSIK
    NUSIK --- ---
    DEVIL: jo tak jasny, antojitos nebo po americku pinwheels, je na takovou party recept uplne super, ja jen, ze Spanelaci by te asi hnali, za takovou urazku jejich narodniho jidla :)
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    me by se libilo, kdyby to bylo vic krupavy. mam rad, kdyz jidlo jim a neco krupe jak klouby a kosti ve filmech stevena seagala!
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    DEVIL: ostatne ty tortillovy pinwheels tu nedavno nekdo resil a to mi prijde jako dost dobra moznost obcerstveni na dany ucel, tohle je jen jedna z variaci
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    DEVIL: NUSIK: Nusik ma pravdu, myslela jsem tortilla de patatas
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    NUSIK: hele ja se priznam, ze tomu moc nerozumim. ale ty antojitos sou v prekladu jakoby predkrmy co zeres rukou. vim ze tenhle nejak zprdelili, aby vyhovoval mistnim zvykum - hodne rozpecenyho syra a karbohydratu. takze to splnuje a prodava se...
    ja ted pracuju v kuchyni na grilu v http://www.montanas.ca/menu.php a tam je prave mame
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    SAL: kupuju borůvky, maliny a podobný obskurnosti... často kupuju velký balení parmazánu... pak řezaný byliny, velký balení koření, kterého máme velkou spotřebu, rejži, oleje a podobný věci... pak prací prášky a podobný věci... a samozřejmě maso/ryby/potvory... A občas něco provozního.
    NUSIK
    NUSIK --- ---
    DEVIL: spanelska tortilla je neco uplne jinyho :-) http://www.bonappetit.com/recipe/tortilla-de-patatas
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    PETATA: presne naprosto idealni..

    PROSTE_LO: studeny rizky bych nechtel dostat. Skoda, ze nemas cas. Ja pred nedavnem resil podobnou situaci, tak jsem si udelal den predem testo + smes na lahmacun a expedoval jsem jeden za 10 minut a vsichni krom jednoho byli spokojeni a jako bonus mi furt nosili pivo a panaky atd :)
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    ZUZKAOU: to je takovej ten jihoamerickej predkrm co delaj skoro vsude... http://www.food.com/recipe/antojitos-246064 smichas ruzny mekky/tvrdy sejry, par paprik, nakej cajun nebo palivou papriku, umotas do to tortil, v troube to upeces a pak nakrajis...

    ja si myslim ze volba je jasna :)
    po oslave jsou vzdy dva druhy bliti.... gulas, nebo br. salat. antojitos a chlebicky se zmenenej v br. salat. v pripade oblozeny misy z uzenin pak bude gulas. 'choose your destiny' :D
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    ZUZKAOU: na jednohubky, paratkem napichnu neco, co se k tomu hodi a kus tortilly. nejcasteji davam na horu treba pul olivy. ale i jen tak, bite-size, bez niceho a bez paratka
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    GUDRUN: tu tortilu nakrájenou na kousky, nebo jak?
    PETATA
    PETATA --- ---
    PROSTE_LO: moje oblibene na akce jsou quiche, maji spoustu variant (cibulove, ciste syrove, zeleninove, spenatove, brokolicove, da se pridat maso atd atd)
    nekdo zase dela slane strudly
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    PROSTE_LO: moje ozkouseny kombo na takový situace je španělská tortilla, pečený kousky kuřete - paličky nebo jednohubky z prsních řízků, lusteninovej a ještě jeden salat, dve pomazanky, mísa nakrajeneho pečiva na jednohubky a hlavně zeleninových tyčinky k tem pomazankam. ale pravda, většinou se na takový akci u nás pilo víno. k pivu bych možná vyměnila salát za nějaký rychlonalozeny burty, to je taky vděčný.
    chlebíčky jsou ale urcite vdecna varianta.
    PROSTE_LO
    PROSTE_LO --- ---
    DEVIL: Dělám si všechny pomazánky doma. A na takovou domácí česnekovou jen tak nějaká kupovaná nemá :) Samo, že pak chlebíček obložím ještě vším možným, takže není jen s hipsterskou pomazánkou :) :)
    Možná na těch chlebíčkách něco bude.. :)
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    PROSTE_LO: kotel chlebicku 3-5 druhu mas za 2 hodiny hotovy a stojej te do petikila
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    PROSTE_LO: jak chces vid, je mi to celkem burt. ze zkusenosti vim, co je srani s minirizeckama a jeste to smazit (nebo pect) a pak tam padaj rychle, jak nemci do krytu. chlebicky s pomazankou.... no nevim. zavani mi to timhle 'hipster' podnikem http://www.chlebicky-praha.cz/ kdy si uctujou nesmyslny penize za chlebicky co maj jen nakou 'pomazanku'
    PROSTE_LO
    PROSTE_LO --- ---
    DEVIL: A času cca jedno odpoledne, no nevím, plus mínus 4-5 hodin na samotnou přípravu, no, rozpočet jsem zatím moc neřešila.. 1000-1500 by na tu moji variantu mohlo stačit :)
    PROSTE_LO
    PROSTE_LO --- ---
    DEVIL: No, já počítala s tím, že se lidi zasytí hlavně těmi mini-řízečky, obložené mísy budou jen tak na "zobání". No, u nás doma se tyhle majonézové saláty nejí, takže bych si musela udělat pomazánku (což není problém, jde mi nejvíc o to, jak v co nejkratším čase udělat co nejlepší občerstvení..) Hlavně dělat chlebíčky pro 20 lidí, to už asi bude rychlejší udělat ty řízky (a ještě se z těch řízků hosté víc nají).

    Každopádně děkuji za radu :)
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    PROSTE_LO: nevim kolik mas na to casu a rozpocet. ale oblozena misa z kvalitnima uzeninama a syrem bude pro 20 lidi k pivu imho docela draha sranda. kdyz koupis nakej br.salat a pochoutkac,3-4 veky, par vajec, 5 druhu krajenejch salamu, kysely vokurky, 2 papriky a udelas chlebicky, tak to bude do pohody. bude to ranec, chlebicky natres cesnekovym maslem, aby salaty nenavlhly veku a druhej den jen budes vyndavat a voni budou zrat jak o zavod...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam