• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    Nedalo mi to a založil jsem klub stejného jména jako na....Přispějte zejména recepty racionální surovinami i přípravu, neobvyklé, zejména originální. Abyste tu mohli hledat, když nebudete mít sami dostatečnou vlastní inspiraci

    ADMINISTRÁTOŘI:
    Hrabalka, Kasumi, Wojtyla
    (všechna práva)
    rozbalit záhlaví
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    DEVIL: Už jsem kdysi zkoušela placky z pouze mleté kukuřičné mouky a ta mouka se s vodou chová jak namočený písek - něco z toho uplácáš, ale je otázka, jestli to zvládneš udržet ve tvaru i při smažení/opékání. A navíc mi mouka přijde nahořklá. Proto by mě zajímalo, jestli Gruzínci nemají jejich mouku nějak upravovanou, tj. i jinými vlastnostmi a chutí, jako např. Mexičani mouku na tortily nebo Venezuelci na arepy.
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    BEBERA: ja myslim ze by to slo. tady se taky prodava bob's red mill stone ground http://livenaturally.kingsoopers.com/p/039978003089/bobs-red-mill-stone-ground-white
    a zadnej rozdil v tom jestli je mletej sutrama nebo prumyslove neni. kupoval sem jak ten balik, tak normalne na vahu ze zasobniku. je to stejny. skrob tam je a jesi se bojis ze je to moc hrubozrny, tak kup jakejkoliv a v hmozdiri to jeste zpras trochu
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    Díky odkazu od Gudrun na gruzínskou fazolovou polévku lobio jsem se dostala ke kukuřičným plackám mchadi. Netušíte prosím někdo, co to je za kukuřičnou mouku a jestli je u nás k dostání? http://georgianrecipes.net/2013/03/29/lobio-georgian-bean-dish/
    "400 grams of stone-ground cornmeal (preferably white)" Na základě zkušeností odhaduju, že z té kukuřičné mouky, která se prodává ve zdravých výživách (jen namleté zrno) to nepůjde, protože by se placky rozsypaly...
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    Houmana né...
    PEPITO
    PEPITO --- ---
    JOHNNY_BOSCO:
    HOUMAN:
    Tak chlapci sbohem. Nepoučili jste se...
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    hloupí hloupými zůstanou...
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    myslela jsem, že i trapnost má své meze... :/
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    Ty vole ty si fakt kral ! :-))))
    PROSTE_LO
    PROSTE_LO --- ---
    Děkuji všem za plno skvělých tipů. Asi udělám ten slaný závin (aspoň dva druhy) a několik pomazánek do mističek, k tomu pečivo a zeleninové tyčinky.. Můj drahý si připraví tatarák. Případně nakoupím do zálohy ty uzeniny a sýry, kdyby všechno došlo, tak se lehce nachystají na talíř :)
    NUSIK
    NUSIK --- ---
    DEVIL: jo tak jasny, antojitos nebo po americku pinwheels, je na takovou party recept uplne super, ja jen, ze Spanelaci by te asi hnali, za takovou urazku jejich narodniho jidla :)
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    me by se libilo, kdyby to bylo vic krupavy. mam rad, kdyz jidlo jim a neco krupe jak klouby a kosti ve filmech stevena seagala!
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    DEVIL: ostatne ty tortillovy pinwheels tu nedavno nekdo resil a to mi prijde jako dost dobra moznost obcerstveni na dany ucel, tohle je jen jedna z variaci
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    DEVIL: NUSIK: Nusik ma pravdu, myslela jsem tortilla de patatas
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    NUSIK: hele ja se priznam, ze tomu moc nerozumim. ale ty antojitos sou v prekladu jakoby predkrmy co zeres rukou. vim ze tenhle nejak zprdelili, aby vyhovoval mistnim zvykum - hodne rozpecenyho syra a karbohydratu. takze to splnuje a prodava se...
    ja ted pracuju v kuchyni na grilu v http://www.montanas.ca/menu.php a tam je prave mame
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    SAL: kupuju borůvky, maliny a podobný obskurnosti... často kupuju velký balení parmazánu... pak řezaný byliny, velký balení koření, kterého máme velkou spotřebu, rejži, oleje a podobný věci... pak prací prášky a podobný věci... a samozřejmě maso/ryby/potvory... A občas něco provozního.
    NUSIK
    NUSIK --- ---
    DEVIL: spanelska tortilla je neco uplne jinyho :-) http://www.bonappetit.com/recipe/tortilla-de-patatas
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    PETATA: presne naprosto idealni..

    PROSTE_LO: studeny rizky bych nechtel dostat. Skoda, ze nemas cas. Ja pred nedavnem resil podobnou situaci, tak jsem si udelal den predem testo + smes na lahmacun a expedoval jsem jeden za 10 minut a vsichni krom jednoho byli spokojeni a jako bonus mi furt nosili pivo a panaky atd :)
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    ZUZKAOU: to je takovej ten jihoamerickej predkrm co delaj skoro vsude... http://www.food.com/recipe/antojitos-246064 smichas ruzny mekky/tvrdy sejry, par paprik, nakej cajun nebo palivou papriku, umotas do to tortil, v troube to upeces a pak nakrajis...

    ja si myslim ze volba je jasna :)
    po oslave jsou vzdy dva druhy bliti.... gulas, nebo br. salat. antojitos a chlebicky se zmenenej v br. salat. v pripade oblozeny misy z uzenin pak bude gulas. 'choose your destiny' :D
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    ZUZKAOU: na jednohubky, paratkem napichnu neco, co se k tomu hodi a kus tortilly. nejcasteji davam na horu treba pul olivy. ale i jen tak, bite-size, bez niceho a bez paratka
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    GUDRUN: tu tortilu nakrájenou na kousky, nebo jak?
    PETATA
    PETATA --- ---
    PROSTE_LO: moje oblibene na akce jsou quiche, maji spoustu variant (cibulove, ciste syrove, zeleninove, spenatove, brokolicove, da se pridat maso atd atd)
    nekdo zase dela slane strudly
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam