• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    KOZINA: díky, to budeš hodný.
    ZUZKAOU: dík za tip. Bohužel musím nechat na návštěvu Prahy, u nás nemají.
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    hm, to mas asi pravdu. tak leda to co koupis jeste semlejt v hmozdiri no
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    DEVIL: to gruzínci. myslím, nedělají. Určitě to musí být něco jemně mletého - zašla bych do ruské speciálky.
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    BEBERA: tak to nevim teda. jeste mohli myslet masa harina. to je rozemletej kukuricny zrno kterej se vypral ve vapenny vode a pak vysusil. z toho delas troll-tilly
    KOZINA
    KOZINA --- ---
    BEBERA: zeptám se ti ;-)
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    DEVIL: Už jsem kdysi zkoušela placky z pouze mleté kukuřičné mouky a ta mouka se s vodou chová jak namočený písek - něco z toho uplácáš, ale je otázka, jestli to zvládneš udržet ve tvaru i při smažení/opékání. A navíc mi mouka přijde nahořklá. Proto by mě zajímalo, jestli Gruzínci nemají jejich mouku nějak upravovanou, tj. i jinými vlastnostmi a chutí, jako např. Mexičani mouku na tortily nebo Venezuelci na arepy.
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    BEBERA: ja myslim ze by to slo. tady se taky prodava bob's red mill stone ground http://livenaturally.kingsoopers.com/p/039978003089/bobs-red-mill-stone-ground-white
    a zadnej rozdil v tom jestli je mletej sutrama nebo prumyslove neni. kupoval sem jak ten balik, tak normalne na vahu ze zasobniku. je to stejny. skrob tam je a jesi se bojis ze je to moc hrubozrny, tak kup jakejkoliv a v hmozdiri to jeste zpras trochu
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    Díky odkazu od Gudrun na gruzínskou fazolovou polévku lobio jsem se dostala ke kukuřičným plackám mchadi. Netušíte prosím někdo, co to je za kukuřičnou mouku a jestli je u nás k dostání? http://georgianrecipes.net/2013/03/29/lobio-georgian-bean-dish/
    "400 grams of stone-ground cornmeal (preferably white)" Na základě zkušeností odhaduju, že z té kukuřičné mouky, která se prodává ve zdravých výživách (jen namleté zrno) to nepůjde, protože by se placky rozsypaly...
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    Houmana né...
    PEPITO
    PEPITO --- ---
    JOHNNY_BOSCO:
    HOUMAN:
    Tak chlapci sbohem. Nepoučili jste se...
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    hloupí hloupými zůstanou...
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    myslela jsem, že i trapnost má své meze... :/
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    Ty vole ty si fakt kral ! :-))))
    PROSTE_LO
    PROSTE_LO --- ---
    Děkuji všem za plno skvělých tipů. Asi udělám ten slaný závin (aspoň dva druhy) a několik pomazánek do mističek, k tomu pečivo a zeleninové tyčinky.. Můj drahý si připraví tatarák. Případně nakoupím do zálohy ty uzeniny a sýry, kdyby všechno došlo, tak se lehce nachystají na talíř :)
    NUSIK
    NUSIK --- ---
    DEVIL: jo tak jasny, antojitos nebo po americku pinwheels, je na takovou party recept uplne super, ja jen, ze Spanelaci by te asi hnali, za takovou urazku jejich narodniho jidla :)
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    me by se libilo, kdyby to bylo vic krupavy. mam rad, kdyz jidlo jim a neco krupe jak klouby a kosti ve filmech stevena seagala!
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    DEVIL: ostatne ty tortillovy pinwheels tu nedavno nekdo resil a to mi prijde jako dost dobra moznost obcerstveni na dany ucel, tohle je jen jedna z variaci
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    DEVIL: NUSIK: Nusik ma pravdu, myslela jsem tortilla de patatas
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    NUSIK: hele ja se priznam, ze tomu moc nerozumim. ale ty antojitos sou v prekladu jakoby predkrmy co zeres rukou. vim ze tenhle nejak zprdelili, aby vyhovoval mistnim zvykum - hodne rozpecenyho syra a karbohydratu. takze to splnuje a prodava se...
    ja ted pracuju v kuchyni na grilu v http://www.montanas.ca/menu.php a tam je prave mame
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    SAL: kupuju borůvky, maliny a podobný obskurnosti... často kupuju velký balení parmazánu... pak řezaný byliny, velký balení koření, kterého máme velkou spotřebu, rejži, oleje a podobný věci... pak prací prášky a podobný věci... a samozřejmě maso/ryby/potvory... A občas něco provozního.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam