• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    helejte lidi, jinej dotaz k ten Jerky všichni kolem me vypruzujou že Ježišmarjá tys to nedal na pul hodiny do trouby na 75stupnu salmonela bakterie blabla...

    nevim proč mám nejak zafixováno že v hovězim takovýdle sračky nejsou... tataráky, steaky rare a podobně...

    jak to je prosim?
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    BRUKEV: recept takovej klasickej Japonská Shoyu (je trošku sladší a má trochu jinou chut než klasickej Kikkoman), sůl, hodně pepře, chilli a dva velký stružky českýho česneku utřený s tou solí... Balsamiko jsem nedával páč by se to tlouklo s tou Shoyu. nechal jsem 4 hodiny macerovat a pak na 10 hodin přes noc do sušičky...

    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    Imho 5l :)
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    BRUKEV: Jak to byl velkej hrnec? Ja bezne varim vyvar 20+hod a vyvari se toho tak 1/10 max.
    AIJA
    AIJA --- ---
    WOJTYLA:
    Vypadá to jako usušení netopejři:-)
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    WOJTYLA: jaký jsi použil recept a maso? Já byl po prvním sušení lehce v šoku z toho, jak se ten ukrutný flák masa, který jsem na to spotřeboval, smrsknul :)
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    BRUKEV: me se Jerky povadly...

    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    Tak si včera takhle ve 21 hodin založím krůtí vývar, le..hou..lin..ce si občas probublnul, pohodička. Plánoval jsem tak do půlnoci dělat na pc, že to vypnu. Kolem 23. hodiny začala poplakávat dcera, tak jsem si k ní lehnul, at se uklidní.

    ....

    Otevřu oči, dvě vteřiny najížděl systém, co se jako děje, než mi to došlo. V bytě smrádek, jak když ukápně trocha mléka na plotnu. Tak jsem teda dosprintoval do kuchyně, kde se už pár minut úspěšně smažily zbytky krůtího vývaru. Na hodinách 3:56, no stihnul jsem to tak akorát. Půl litra čaje z konvice, která byla právě po ruce, zahučelo do hrnce, zasyčelo, zamrdělo. Naštěstí ani byt nijak nenačichnul.

    Asi si dám od nočního vaření do ledna pokoj.
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    WOJTYLA: zadni. vyber co nejmin prorostly, aby bylo co nejkompaktnejsi a nemusel si vymrdavat ven nakou zilnatinu ci luj.


    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    BEBERA: bude nudná:)

    Za sebe doporučuji Dva gurmány (oba díly). Věkem budou babičce pasovat, pěkné fotky, pěkné povídání, dobré recepty.
    PETATA
    PETATA --- ---
    KASUMI: jj, u kazdeho receptu
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    PETATA: v tom budou urcite i pekny obrazky, ne?
    PETATA
    PETATA --- ---
    BEBERA: ja rada varim podle kucharek od Romana Vanka, ma nekolik tematickych titulu, tak treba vyberea
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    KASUMI: dik,Hazanove rajcatova omacka s cibuli je moje nejoblibenejsi. Prohlednu si ji v knihkupectvi, ctu,ze tam nejsou zadne fotky, tak aby to pro babicku nebyl prilis velky sok a neodlozila ji jako "nudnou"...
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    BEBERA: Hazanka? Neni imho prilis exoticka a suroviny jsou dostupne
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    Rada bych babicce dala k Vanocum knizni kucharku. Mate prosim nekdo tip na dobrou kucharku,ktera by splnovala nasledujici kriteria?
    - Musi byt cesky psana
    - Tradicni ceska jidla ma babicka v maliku
    - Na druhou stranu to nesmi byt prilis exoticke, (ani alternativni) asijske recepty neoceni,plus suroviny musi byt dostupne v Lidlu a Penny
    - Chci,aby tam byla zajimava,kvalitni jidla, babicka ma spoustu kucharek typu Babica,Hruska,Bohdalova vari,chci presne pravy opak. Aby tam byly lakave fotky,aby byly recepty a postupy pekne rozepsane apod...

    Za tipy budu vdecna, skocila jsem do knihkupectvi,ale kucharek tam bylo spousta a prochazet knihu po knize se mi nechce...
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    FIONOR: tak všeho dle chuti přirozeně. Já té sojovky taky dávám minimum.
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    WOJTYLA: takže mé postřehy

    Libové hovězí je nejlepší, ale to úzkostlivé vyhnutí se sebemenšímu množství tuku je nesmysl. Sežereš to po usušení dřív, než to žlukne. Já kupoval přední, zadní, nepozoruju rozdíl.
    Na netu je klasika marináda worcester, sojovka, sůl, pepř. Vyzkoušej, uvidíš. Já to dělám víceméně by vočko ze sojovky, soli, více pepře, nadrceného česneku. Přes noc marinovat, přes den usušit, večer sežrat.
    DIVER
    DIVER --- ---
    WOJTYLA: to jsem taky delal. zadnej problem. ale me na tom procesu fascinuje spis to, ze to v pohode vyschne uplne samo.

    jinak si to uz moc nepamatuju: mozna jsem pouzival rychlosul (nebo kourovou - ted nevim) a snad nejakou sojovku na ochuceni - byl to muj prvni pokus :) vysledek byl trochu presolenej, ale jinak tomu nic nebylo.

    kdysi jsem uvazoval, ze bych to i vyrabel a prodaval...
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    DIVER: já budu určitě sušit v sušičce... to neni problem
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam