• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    KASUMI: dik,Hazanove rajcatova omacka s cibuli je moje nejoblibenejsi. Prohlednu si ji v knihkupectvi, ctu,ze tam nejsou zadne fotky, tak aby to pro babicku nebyl prilis velky sok a neodlozila ji jako "nudnou"...
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    BEBERA: Hazanka? Neni imho prilis exoticka a suroviny jsou dostupne
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    Rada bych babicce dala k Vanocum knizni kucharku. Mate prosim nekdo tip na dobrou kucharku,ktera by splnovala nasledujici kriteria?
    - Musi byt cesky psana
    - Tradicni ceska jidla ma babicka v maliku
    - Na druhou stranu to nesmi byt prilis exoticke, (ani alternativni) asijske recepty neoceni,plus suroviny musi byt dostupne v Lidlu a Penny
    - Chci,aby tam byla zajimava,kvalitni jidla, babicka ma spoustu kucharek typu Babica,Hruska,Bohdalova vari,chci presne pravy opak. Aby tam byly lakave fotky,aby byly recepty a postupy pekne rozepsane apod...

    Za tipy budu vdecna, skocila jsem do knihkupectvi,ale kucharek tam bylo spousta a prochazet knihu po knize se mi nechce...
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    FIONOR: tak všeho dle chuti přirozeně. Já té sojovky taky dávám minimum.
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    WOJTYLA: takže mé postřehy

    Libové hovězí je nejlepší, ale to úzkostlivé vyhnutí se sebemenšímu množství tuku je nesmysl. Sežereš to po usušení dřív, než to žlukne. Já kupoval přední, zadní, nepozoruju rozdíl.
    Na netu je klasika marináda worcester, sojovka, sůl, pepř. Vyzkoušej, uvidíš. Já to dělám víceméně by vočko ze sojovky, soli, více pepře, nadrceného česneku. Přes noc marinovat, přes den usušit, večer sežrat.
    DIVER
    DIVER --- ---
    WOJTYLA: to jsem taky delal. zadnej problem. ale me na tom procesu fascinuje spis to, ze to v pohode vyschne uplne samo.

    jinak si to uz moc nepamatuju: mozna jsem pouzival rychlosul (nebo kourovou - ted nevim) a snad nejakou sojovku na ochuceni - byl to muj prvni pokus :) vysledek byl trochu presolenej, ale jinak tomu nic nebylo.

    kdysi jsem uvazoval, ze bych to i vyrabel a prodaval...
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    DIVER: já budu určitě sušit v sušičce... to neni problem
    DIVER
    DIVER --- ---
    WOJTYLA: ja kdysi davno zkousel susit ve ctvrtym patre v panelaku hovezi, veprovy a kureci (vim, to posledni by se nemelo). jenom jsem napnul provazky od stoupacek k lustru a knihovne a povesil to na to. za dva tri tydny hotovo...

    vychazel jsem puvodne z receptu nejakym Loskutakovi na Nove, kde delal ceskej Bulhar v garazi pršut. jenom ho pověsil na tři týdny k větracímu okénku a nechal prirozene proudit vzduch.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    nebo eště jinak, jaký maso na Jerky prosim? (byl by i recept?...)

    ano je mi jasný že kdybych hledal tak bych asi i našel, nicméně třeba se od tý doby neco zmenilo???

    co takovej peknej předvánošční flejm na tema Beef Jerky?
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    přátelé který hovězí maso je Top Round prosim? pření? zadní? pozor kozle neupadní? díky
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    trojuhelnicky jsou desny. jedine ctverce. Sedi vedle me kamaradka a taky rika, ze jsou trojuhelnicky nahovno. Takze tak. Abyste vedeli.

    Ja mam rad, ze ctverec vyndam ven a riznu ostrym nozem a vsechno krasne vidis na rezu a tak.

    A teda, taky dost toastuju treba housky nebo tak. Takze jedine ctverec.
    TESSS
    TESSS --- ---
    DIVER: kup si 3 v jednom a men platy. I se to nejlip myje.

    REONA
    REONA --- ---
    DIVER: Nakup k Vánocům lístky do divadel :)
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    LUMAX: no zejmena je potreba na nyx psat, kdyz by clovek mel delat jiny veci :)
    LUMAX
    LUMAX --- ---
    A pak že je nyx ztráta času:DDDD
    AIJA
    AIJA --- ---
    GALE:
    Šunku přeříznu na koso než ji dám na čtvercový toust.
    Já mám teda s vyměnitelnými platy, ale stejně používám nejvíc dělená na trojuhelníky...
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    kecup teda uplne neresim, ale me na tech trojuh. bavi ta opecena stredova cast.... to po okrajich clovek nedosahne bez ztraty kyticky (tedy bez spaleni)
    GALE
    GALE --- ---
    DIVER: Mám dlouholeté zkušenosti z oběma typy a oba typy mají výhody i nevýhody:

    Trojúhelníkový
    výhody: menší toust se líp jí a namáčí do kečupu
    nevýhody: Používám kvalitní šunku a tu není toustovač schopen přeštípnout jako nějaký ten masový koláč typu junior. Proto je nutné trojúhelníčky přeřezávat nožem, jinak šunku vytáhneš ven.

    čtvercový:
    výhody: Tousty můžeš naplnit třeba tvarůžky a nikdy nevytečou. :) Platí i pro jakoukouliv jinou náplň, která by se při rozkrojení znehodnotila. Vejde vždy víc nálně než do trojúhelníků.
    nevýhody: hůř se nemáčí do kečupu
    LORAIN
    LORAIN --- ---
    DIVER: Já ráda toustuju i netoustovej chleba a tam mi ty trojúhelníky celkem vadí, takže upřednostňuju čtverce.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam