• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    BONEMINA
    BONEMINA --- ---
    ZUZKAOU: Domácí vánoční salát dělám vídeňský, takže brambory, okurky, šalotka, hořčice, lák a vývar. Salát na "vánoční besídku" s kamarády jsem kdysi před deseti lety nastavila čočkou, aby ho bylo dost a ta tradice se nějak ujala.
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    ZUZKAOU: to je v sekci "něco jiného" :)

    Jinak my zeleninu dáváme cibulky trochu, steril okurky a hrách a pak přidáváme jemně nastrouhanou čerstvou (nevařenou, nenakládanou) mrkev. Toliko jako třetí varianta zeleniny.

    DIVER
    DIVER --- ---
    palce dolu??? to je i tady FESTER nebo někdo z podobných zakomplexovaných pičusů, co mi na nyxu okopávají kotníky? dík, made my day. hezký vánoce, idiote :)
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    aspon ze na bramborach se vsichni shodli :)
    mam trochu pocit, ze tam mama dava i kukurici, jelikoz segra nemuze korenovou zeleninu
    DIVER
    DIVER --- ---
    ZUZKAOU: dík. nakonec z toho dame univerzalni brsalat :)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ZUZKAOU: kruci, ještě mi tam chybí lák z okurek a případně sterilovaná zelenina namísto vařené.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---

    Do bramborového salátu

    1020 hlasy od 114 respondentů

    DIVER
    DIVER --- ---
    neumim delat ankety, ale dostal jsem takovej napad - kdyby ho nekdo chtel realizovat... :)

    anketu: co všechno dáváte do bramborovýho salátu

    a pak jednotlivy ingredience
    - brambory
    - salám
    - majoneza
    - okurky
    - cibule
    - mrkev
    - celer
    - hrášek
    ....
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    ADELHAIDA: ano, jistá podoba tam je, byť do kohouta jdou krom dalšího jiný bylinky.
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    ADELHAIDA: Sory, ale prijde mi to jako hazet safran do blata. A to ja miluju jak safran, tak ryby. Ale ne kapra.
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    Zkusil jsem to v asijském auditku, ale nejak se to zatím nepovedlo. Hazim prosbu i sem tedy.

    Cau. Prosim o radu. Planujeme s kamaradem pro dalsich asi 10 lidi asijskou veceri. On je v asii mnohem zbehlejsi nez ja. Ac mam uz nejakou svou predstavu, tak se stejne rad obratim jeste na vas.
    Hledam nejaky menu. Odhaduju tak cca 6-7 jidel. Asi je jedno, jestli to bude varianta 7 chodu po sobe nebo par predkrmu a nekolik hlavnich chodu najednou na stul.

    Navsteva sapy je realna. mam den predtim pul den volno. Kuchyne klasicka, ctyri plynovy horaky, jedna trouba.


    Jo a jedno, jestli to bude smerovat smerem indie nebo cina... Jen aby to spolecne nejak ladilo :-)

    Diky vam vsem za rady! Ja bych se v takovy otazce vyradil, kdyby to bylo na jiny tema :)
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    ADELHAIDA: nikdy jsem ho nedávala
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    Dáváte někdo do kapří polívky šafrán? U nás se to dělá, já ho nemám, tak přemýšlím, jestli si ho sehnat, nebo zda se to oželí.
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    BEBEBE: Mno, tak nějak jsem doufala, že tuhle otázku zamluvíme:-) Peču ho, dokud není hotovej, no. Záleží na váze, takže obvykle o něco kratší dobu, než kuře (takže něco kolem hodiny, spíš míň).
    DOCKINEZ: To je jak kohout na víně - v tom případě bych si dovolila doporučit přidat ještě šalotky:-)
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    BRUKEV: kapr to dá, to vím.
    Polívkou zítra vařenou teda zachráním mlíčí/jikry, navíc bude uzrálá. Ovšem kdo ji zachrání před sežráním v noci, to nevím :D
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    JAJITA: polívka se musí rozležetm pak to je tevrve vončo. Kapra máme zabitýho dneska, ten taky v lednici vydrží do čtvrtka.
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    BRUKEV: asi to vyřeším taky tak. Stejně mám 24. službu, tak aspoň polívka bude hotová :)
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    IMHO vydrží.
    Já nicméně dnešní mlíčí/jikry budu dávat do polévky už zítra, takže mám dnes k dobru:)
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    ...lama dotaz, vydrží kapří mlíčí a jikry z dnes zabitých kaprů do čtvrtka v lednici, nebo co s nimi raději?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam