• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    BRUKEV: kapr to dá, to vím.
    Polívkou zítra vařenou teda zachráním mlíčí/jikry, navíc bude uzrálá. Ovšem kdo ji zachrání před sežráním v noci, to nevím :D
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    JAJITA: polívka se musí rozležetm pak to je tevrve vončo. Kapra máme zabitýho dneska, ten taky v lednici vydrží do čtvrtka.
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    BRUKEV: asi to vyřeším taky tak. Stejně mám 24. službu, tak aspoň polívka bude hotová :)
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    IMHO vydrží.
    Já nicméně dnešní mlíčí/jikry budu dávat do polévky už zítra, takže mám dnes k dobru:)
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    ...lama dotaz, vydrží kapří mlíčí a jikry z dnes zabitých kaprů do čtvrtka v lednici, nebo co s nimi raději?
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    Ja delam bazanta na vine. Potvory zasypu korenovou zeleninou nakrajenou na kosticky, pridam divoky koreni, zaleju cervenym vinem. Zakryju a necham v lednici marinovat dva tri dny. Pak velmi pomalu privedu k varu, tahnu takovejch pet sest hodin jako nic. Nekdy zkraje lehce osolim. Pak potvory vyndam a necham vychladnout, abych je mohl obrat. V mezicase vyhazu koreni, smes vina a zeleniny rozmixuju, necham zredukovat a doladim chut. Pak vratim maso zpatky do omacky.

    Zere se to s knedlem nebo s dobrou bilou bagetou.
    BEBEBE
    BEBEBE --- ---
    ADELHAIDA: Dekuju za recept, rozhodne se necham inspirovat. Jak dlouho peces celkove prosim? Zminujes jen poslednich 10 minut...
    A nevis teda, jak je to s trvanlivosti?

    Diky mist za tip se solnym roztokem, udelam to tak. Akorat porad jeste vaham, jestli ho teda nezmrazit. Asi lepsi, nez vyhodit, ale nevim jak moc mu to ublizi. (abych si nakonec nerikala, ze jsem ho mela vyhodit :) ) Bohuzel ho proste muzu zpracovat nejdriv za tech pet dni...
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    BEBEBE: Mívám bažantů od sestry docela přísun a to, že nezrál, nijak zvlášť nevadí, aspoň já jsem, přiznám se, nikdy nepostřehla rozdíl. A pro dva je jeden bažant akorát.

    Můj nejoblíbenější bažant je pečenej ve slaninovým kabátku (i když kůži necháš, není obvykle nijak extra tučná, takže klasickou kůrčičku jako třeba kuře nebo kachna to neudělá). Bažanta osolím, opepřím, do břišní dutiny dám jalovčinky, rozmarýn a kousek jablka. Následně bažantovi udělá kabátek z plátků slaniny. Do pekáčku dám rozpůlenou mrkev, celer, nebo obojí, prostě aby bažant neležel přímo na pekáči, trochu podliju, přikreju, a dám péct (teplota kolem 140°C). Na posledních deset minut sundám pokličku a nechám pěkně ožehnout slaninu.

    Jako přílohu mám ráda bramborovo-celerovou kaši, ale máslové nočky či vídeňský knedlík je taky fajn. Z výpeku v pekáčku pak dělám omáčku - kořenová zelenina, na které se bažant pekl, se pořádně rozmačká, přilije se červené víno (třeba i sherry, nebo portské), nechá se zredukovat, dochutí se, a po odstavení se tam hodí kousek másla.

    Když začíná být bažantů moc, mám ráda třeba i pečeného bažanta s kapustou, ale to není pro každýho:-)
    MIST
    MIST --- ---
    BEBEBE: aspon to naloz do slane vody a vymenuj ji. Jen tak bych to dele nez dva/tri dny nenechala.
    BEBEBE
    BEBEBE --- ---
    DEVIL:
    MIST: No rikala jsem si, ze je dost malej :) Ale myslim, ze jako vecere pro dva to bude ok. (Minimalne pro nas)
    Planuju nejaky vino a koreni, slaninu...Spis mi slo o to, jestli to tech 5 dni vydrzi v tomhle stavu. Ted bych to tak 4 dny nechala, pak na den nalozila do vina...Takze by se teda nemel zkazit?
    MIST
    MIST --- ---
    BEBEBE: spis bych koukala, co z nej chces delat.....jeden bazant, to bych asi hodila na vyvar.
    Pokud to chces pect, tak ho predem muzes nalozit do oleje s bylinkama, aby se maso trosku prolezelo a dostalo chut. Planujes-li ho delat na vine, tak ho naloz do vina.
    Kadopadne bych ho pak prikryla slaninou nebo prospikovala. Pomalu bych ho nepekla, zverina nema zadny tuk, bala bych se, ze to bude suchy jak troud....ale hadam, nikdy jsem neslysela, ze by se bazan pekl dlouho.
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    BEBEBE: bud ho muzes nechat v lednici tejden povolit, nebo to muzes vhodit do rozemlety papaji a ananasu. nebo se na to muzes vybodnout a dat to pomalu pect pres noc na 85 stupnu.
    jeden bazant je ale fakt k smichu. to dvakrat vobliznete kosti a bude po prdeli...
    ja bych volil pomalej chod pres noc. pekl sem takhle husu, co sudnal kamos kusi a byla krasne mekka i bez nakyho zrani.
    BEBEBE
    BEBEBE --- ---
    Dostala jsem včera bažanta, v sobotu ulovenýho. Dostala jsem ho bohužel bez peří (spařenýho) a vnitřností. Takže nevisel týden, jak se doporučuje. Co teď s ním nejlíp udělat, aby to bylo dobrý? Vařila bych z něj asi až tak 26., měl by mi vydržet v lednici, nebo ho mám zmrazit? Já mám hlavně pocit, že by ještě nějakou dobu měl zrát, ale nevím, jestli to je teď ještě možný, když je bez peří...
    GILLIATT
    GILLIATT --- ---
    VRATENKA: V zelenině na Italské, pán je každoročně objednává:
    Ovoce Zelenina - Italská, Praha, Česká republika (Ovoce Zelenina)
    http://www.nelso.cz/cz/place/328091/
    VRATENKA
    VRATENKA --- ---
    Kam v Praze pro Kerkovske rohlicky? Nekde na trase Holesovice - Budejovicka nebo nejaky rozmny centrum. Nejak jsem na ne letos snad vubec nenarazila.
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    Ale ta profilovka je dokonala!
    PEPITO
    PEPITO --- ---
    NAMUOH: A dost..NAB ŠAM
    NAMUOH
    NAMUOH --- ---
    Da se obalit parek ?
    BEBEBE
    BEBEBE --- ---
    LORAIN: Taky zavřeno :/ Tak mám asi smůlu.
    LORAIN
    LORAIN --- ---
    BEBEBE: Zkus Wine food market. Na ten bych celkem sázela.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam