• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    DIVER
    DIVER --- ---
    HAWLIS:

    TEST: Většina čínských polévek není z Asie, porotě po nich bylo špatně - iDNES.cz
    http://ekonomika.idnes.cz/...-polevky-jsou-plne-ecek-a-soli-dbb-/test.aspx?c=A150525_180343_test_rny

    Velký test čínských instantních polévek: Vyplatí se připlatit si? - Expres.cz
    http://www.expres.cz/expres-test-cinskych-polevek-djs-/viral.aspx?c=A160122_160739_dx-viral_khor

    Test čínských polévek: Jídlo, nebo chemický koktejl? - ProŽeny.cz
    https://www.prozeny.cz/...zivotni-styl/testy/35475-test-cinskych-polevek-jidlo-nebo-chemicky-koktejl

    AIJA
    AIJA --- ---
    Tak jsem je uvařila ze syrových brambor a hrubé mouky. Byly skvělý. Něco zbylo, tak se těším jak si je večer opeču:-)
    FAT
    FAT --- ---
    AIJA: Chlupaté knedlíky (klouzáky)

    350 g syrových oloupaných brambor
    150 g ve slupce vařených oloupaných brambor
    cca 250 g hrubé mouky
    1 vejce
    sůl
    Oba druhy brambor nastrouháme na jemném struhadle, smícháme s ostatními ingrediencemi a pomocí lžíce, kterou namáčíme ve studené vodě, je zaváříme v osolené vodě. Jakmile vyplavou na povrch, jsou uvařené.

    Tak takhle to vařím já a jsou, IMHO, skvělé.
    :-)
    Ale znáš to, každá liška chválí svůj ocas...
    EDERA
    EDERA --- ---
    AIJA: V mém slovníku jsou bosáky synonymem pro chlupaté knedlíky, tj. knedlíky ze syrových brambor. Mouka ovlivňuje, jaké budou - z hrubé jsou nadýchané, ale mají sklony k rozváření, z hladké se vždycky povedou, ale mají sklony být jako tenisák. Já osobně to míchám.:-)
    PEPITO
    PEPITO --- ---
    VIKY_K: Bosáky jsou podle mne chlupaté knedlíky, též klouzáky. Většinou ze syrových brambor, někde s přídavkem vařených. Když je výjimečně dělám, tak s hrubou moukou.
    ADITU
    ADITU --- ---
    KLAIR: pomalu upéct s cibulí a slaninou :)
    PETATA
    PETATA --- ---
    KLAIR: kdyz si pujcis pekacek, tak plechovka rajcat, pivo, med, na klinky cibule a pri peceni prelevat
    maso je stavnate a udela se uzasna omacka
    KLAIR
    KLAIR --- ---
    LUCIASHECK: ok, rozmarýn nemám.... ale asi je to řešitelné.... :D nemám pekáček... to je horší, ale mohu si jít půjčit :)
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    KLAIR: já měl dnes stejný problém a zvolil jsem ty řízky:)
    EMK
    EMK --- ---
    KLAIR: upéct. Česnek, trocha rozmarýnu a špetka tymiánu.
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    KLAIR: upeč ji na česneku a rozmarýnu
    KLAIR
    KLAIR --- ---
    Mám kilový kus vepřové krkovice.... co s tím? Napadá mne jen nakrájet a udělat řízky.... když doporučíte něco jiného, budu moc ráda
    VIKY_K
    VIKY_K --- ---
    VIKY_K: Teď jsem dogooglila, že bosáky se říká i bramborovým knedlíkům. No, odpověď je stejná, záleží, jaké hledáš. Kypřejší a střapatější (hrubá) nebo víc soudržné nokovité (hladká) nebo něco mezi (polohrubá)?
    VIKY_K
    VIKY_K --- ---
    AIJA: Bosáky jsou bramboráky, že? Dávám takovou, jakou mám. Z hrubé byly dost střapaté, z hladké trochu gumovější, z žitné trochu divné, ale daly se taky.
    AIJA
    AIJA --- ---
    Jak vaříte bosáky? Naše babičky se dohadovaly vždycky o mouce, jestli polohrubou nebo hrubou. Dneska mi máti tvrdila, že dává hladkou...no, tak nevím. Na netu jsou ze všech:-D
    AIJA
    AIJA --- ---
    TACI:
    Když maso, tak libové a dělané na vodě ne na tuku. Zeleninu nenadýmavou a ovoce bez jadýrek...hrozny, rybíz a dokonce ani jahody. Receptů je na netu spousta, záleží ma tom, co zhruba jíš.
    TACI
    TACI --- ---
    Potrebovala bych nejake napady na recepty slucitelne s jaterni dietou, nemate nekdo neco vyzkouseneho? Diky.
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    GUDRUN: kuře nevařim úplně do "rozplynutí," dost často ho pak natrhám téměř na nitky a naházim do rajčatový omáčky s rozmarýnem na těstoviny typu penne, orecchiette, ...
    PETATA
    PETATA --- ---
    REONA: delame neco podobneho, waldorfsky salat
    navic jsou tam orisky a spojujeme i trochou majonezy
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    REONA: my jime pecivo pomerne malokdy, ale pripomnelo mi to gruzinskej qatmis salati. Tam by slo kure nerouzvareny uplne nasrac, ale treba jen z rychlovyvaru. jinej recept jsem nenasla, ale jsou ruzny variace. trochu mi to to tvoje pripomnelo :-)
    Georgian Chicken Salad (as Seen on TV) | The Georgian Table
    http://georgiantable.com/2014/10/10/georgian-chicken-salad/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam