• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    VSICHNIMAME
    VSICHNIMAME --- ---
    VECTOR: Co je to opranceny?
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    VECTOR: jo.
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    Muzu zmrazit chrestovou polivku? Neutrpi tim? (jsou do ni pridany opranceny houby teda)
    HE11_KNIGHT
    HE11_KNIGHT --- ---
    HENNYVILLE: jsou nějaký připečený .. (na to že se vaří v hrnci) :))
    TYRKYS2
    TYRKYS2 --- ---
    GUDRUN: Dobrý!
    MOUNTBATTEN
    MOUNTBATTEN --- ---
    ZUZKAOU: takove neexistuje, dycky se nejaka hoblinka udela, byt za cenu krvacejicich prstu:-)))
    Takze lidi, kdyz nevite, co s kurkou z parmezanu, muzete ji mne venovat:-)))
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    MOUNTBATTEN: cokoliv co už nejde nastrouhat ;-)
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    To nejsou holubci, ze jo?
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    GUDRUN: neměla jsem moc trpělivosti s focenim... ale mnam!



    DIVER
    DIVER --- ---
    to mi připomnělo kámoše profikuchaře. miloval ty malý sýry Babybel. jedinej problém byl, že dokud jsem mu to nevysvětlil, žral to i s tím voskem :))
    MOUNTBATTEN
    MOUNTBATTEN --- ---
    co je kura z parmezanu? :-O
    Respektive, kolik mm/cm od vrsku to je jeste kura? To se neji? To tvrdy na konci/povrchu je pro mne nejvic mnam:-) (kdyz je jeste vrsek pokryt nejakou tou voskovou kurou, nebo co se dava na syry, tak ten mikrometr nejim, ale to hrozne tvrdy tesne pod slupkou je nejvetsi blaho. Rika ta, co jeste pred 2 lety parmezan nesnesla, protoze ji zapachal jako bliticko:-( :-) )
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    TYRKYS2: Já jsem v tomhle stylu dělala zelné lasagne (ehm). Místo lasagní se použijou vařený zelný listy, proloží se to buď klasickou boloňskou omáčkou, nebo touhle směsí.
    TATONKA
    TATONKA --- ---
    A ja na ne budu mit ted celej den chut. Ne, budu na ne mit chut do ty doby, nez si je udelam. Achjo :)
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    TYRKYS2: ještě mám už to zelí rozriznuty na pul, takže to nebudou holuby, ale holoubatka :-))
    TYRKYS2
    TYRKYS2 --- ---
    GUDRUN: Good luck! Já mám ty klasické každou chvíli od kolegyně, tak jsem skončila u té líné varianty :-)
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    TYRKYS2: chci si.to poprve zkusit se vsim ojebem, budu kdyzak vázat niti, ale díky za tip! když tak line priste
    TYRKYS2
    TYRKYS2 --- ---
    GUDRUN: A právě jsem dodělala ukrajinský boršč, tam taky padlo půl hlávky.
    TYRKYS2
    TYRKYS2 --- ---
    GUDRUN: Kdyby ti to nešlo balit (jako mně), tak je varianta líných holubců. Na cibulce se osmahne mleté maso, smíchá s rýží, nakrájeným zelím, zalije vývarem, okoření (nijak moc, stačí paprika) a dá péct do pekáče do trouby. Zakryté, aby se rýže podusila. Je to super se zakysanou smetanou nebo bílým jogurtem.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    GUDRUN: papriku tam můžeš přidat, kromě klasického zelí také čínské zelí, případně brokolici s květákem. To sice není čínské, ale vůbec to není špatné. ostatně americká "čína" má jako jeden z klíčových pokrmů právě hovězí s brokolicí - číňani ovšem používají takové jiný druh brukvovitých výhonků, než je naše brokolice.

    A kdo má moc chřestu, tak ho hodí do woku.
    Stir-Fried Spicy Asparagus Recipe - NYT Cooking
    http://cooking.nytimes.com/recipes/12418-stir-fried-spicy-asparagus
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ICARUS: házej je do všeho, kam leješ vývar anebo je přidej do vývaru. Ale teda je třeba počítat stím, že se nerozvaří, takže z omáček je potřeba je před podáváním vyndat.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam