• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    FAT
    FAT --- ---
    AIJA: Díky. Uvidím, něco se vyvrbí.
    :-)
    AIJA
    AIJA --- ---
    FAT:
    Roštěnky v papiňáku...
    FAT
    FAT --- ---
    Poradí mi někdo, co udělat rychlého a jednoduchého z falešné svíčkové? Nebo jinak - co nejméně práce, nebudu mít čas, budu zavařovat okurky. Takže to nesmí být ani v troubě dělané.
    Díky.
    :-)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    KEMENTARI: domluv se s Michalem Hromasem - má mobilní plynovou pec na chleba. http://www.nomadis.cz/

    Jinak pečící kámen dokáže docela dost zvýšit teplotu v troubě. Ideální je nějaká kameninová dlaždička a nebo kus tenké žuly od kameníka.
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    KEMENTARI: Heston to dokaze i v domaci troube, kdybys chtela experimentovat. https://vimeo.com/34433092
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    Jen upozornuju ze vetsina konvektomatu dela max 320. Ty potrebujes pekarskou nebo pizza pec.
    KEMENTARI
    KEMENTARI --- ---
    Nenapadá vás, kde v Praze (a okolí) by bylo možné pronajmout si kuchyni s troubou, která umí péct na 350 stupňů?
    LA_BETE
    LA_BETE --- ---
    TYRKYS2: já ho dokážu sníst v malém množství, ale chutná mi jako list, po kterém přelezla taková ta smradlavá ploštice :-)
    ANNNA
    ANNNA --- ---
    FITH: KAMIONG: TOOMIX: Pozdní díky, inspirovala jsem se!
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    QUANTI: ja to tak mela ze zacatku, ale zvykla jsem si a mam ho rada....ale jako mydlo chutna
    KEMENTARI
    KEMENTARI --- ---
    TYRKYS2: Já. Když ho není moc, tak to dokážu sníst, ale nechutná mi to a smrdí mi to jako kytka, co není k jídlu. Bohužel můj partner by se na něm mohl pást, v tomhle se při domácím vařením vůbec neshodnem.
    GAISAKA
    GAISAKA --- ---
    TATONKA: Pravda, já to patlám i na olihně, vepřový, prakticky cokoliv.
    TATONKA
    TATONKA --- ---
    GAISAKA: Jojo, s rybama je to nejlepší, ale mně to chutná i jen tak s chlebem třeba.
    GAISAKA
    GAISAKA --- ---
    TATONKA: Ve všech zemích bývalé Jugoslávie (a možná obecně na celým Balkánu) se tohle použivá hlavně na potírání ryb na raštejli, a poté na talíři, co vim.
    Riba tri puta pliva (prvi put u moru, drugi put u ulju, treći put u vinu) ,)
    TATONKA
    TATONKA --- ---
    Koriandr i petržel - naučila jsem se s nimi vycházet, ale na důvěrné přátelství to asi nedotáhnem. Chuťově mi připadají podobné, neoblíbené.
    Petrželi teda nesmím upřít jedno použití, ve které mi vyloženě chutná.
    Slovinci tomu říkaj Tržaška omaka, v překladu tedy Petrželová omáčka. Což je naprosto geniálně jednoduchá zálivka z olivového oleje, česneku a petrželi. Akurát ta petržel díky téhle kombinaci chutná úplně jinak než petržel.
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    TYRKYS2: mám to samý. V kantýně ho dávali do salátů a pro mě to bylo jak s jarem...
    TYRKYS2
    TYRKYS2 --- ---
    87HIGHFLYER: Věř mi, že od tý doby si dávám sakra bacha :-D
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    TYRKYS2: priste se tu zeptej, jestli to nekdo nechce:D Ja se muzu na koriandru past
    TYRKYS2
    TYRKYS2 --- ---
    ZUZKAOU: Já zase miluju tu petržel, no ;-)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    TYRKYS2: můžou za to geny. Ale koriandr je boží!

    Love To Hate Cilantro? It's In Your Genes And Maybe, In Your Head : The Salt : NPR
    http://www.npr.org/...09/14/161057954/love-to-hate-cilantro-its-in-your-genes-and-maybe-in-your-head
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam