• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    AIJA
    AIJA --- ---
    ALDARION:
    Nastrouhat nebo nakrájet, podusit a dát po dávkách do mrazáku.
    Jinak zde řečené bramboráky nebo slaný koláč, plátky na gril pak v míse promíchat třeba s chimichuri, česnekem apod. Střed nedlabu, při grilování se prakticky odpaří...jo, ani neloupu. Staré cukety už pak mají tvrdou slupku, tak ty oloupu.
    Dávám nakrájenou i do minestrone, majdy na špagety, do leča apod.
    PETATA
    PETATA --- ---
    ALDARION: Roman Vanek ma ve sve nejnovejsi kucharce recept na jeden slany cuketovy kolac (vyzkouseny, vyborny!) a snad jeste placicky
    jinak ten, co se dela u nas doma, se jmenuje "dratenik"
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    ALDARION: z jedné udělat koláč, zbytek rozdat, nebo vyhodit
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    ALDARION: Vyhodit.
    LORAIN
    LORAIN --- ---
    ALDARION: u nás frčí i cukeťák na plech a nebo alá bramboráky
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    ALDARION: zoodle. Nadělat z nich dlouhý tenký nudličky, osolit, hodit na pánev, tři minuty dusit. Starý cukety je dobrý předtím oloupat
    PETATA
    PETATA --- ---
    ALDARION: vydlabu seminka a z pevnych casti delam cuketove kolace (slane i sladke) a miluju od maminky :) cuketove rizky (cuketa nakrajena na kolecka, taktez vydlabany stred, obalena v trojobalu)
    ALDARION
    ALDARION --- ---
    Co s velkými cuketami?
    Osobně jsem toho názoru, že jediná cesta je utrhnout je, dokud jsou to ještě malé, chutné cuketky. Ale dostal jsem bednu obludně vyrostlých cuket a vyhodit by je byla škoda. Nemáte nějakou fintu?
    FAT
    FAT --- ---
    ZUZKAOU: Synek, synek...
    Ten čas měl, tatínek dělal od půl osmé jako barevnej, aby byly zavařené okurky na další rok...
    Měl to ale dobré, to musím uznat.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    FAT: nemám čas, tak udělám domácí těstoviny ;-)
    FAT
    FAT --- ---
    FAT
    FAT --- ---
    Tak nakonec byla změna programu. Vyštrachal jsem v mrazáku osso buco a synek od kamaráda z Itálie vymámil recept jeho matky a tak to teď dusí na plotně. Voní to hezky, to jo. A teď "tlačí" čerstvé domácí těstoviny, tak to snad půjde i jíst...
    :-)
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    jo, hovezi na houbach s rejzi
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    já bych taky udělala klidně roštěnky na houbách nebo znojemskou :)
    FAT
    FAT --- ---
    AIJA: Díky. Uvidím, něco se vyvrbí.
    :-)
    AIJA
    AIJA --- ---
    FAT:
    Roštěnky v papiňáku...
    FAT
    FAT --- ---
    Poradí mi někdo, co udělat rychlého a jednoduchého z falešné svíčkové? Nebo jinak - co nejméně práce, nebudu mít čas, budu zavařovat okurky. Takže to nesmí být ani v troubě dělané.
    Díky.
    :-)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    KEMENTARI: domluv se s Michalem Hromasem - má mobilní plynovou pec na chleba. http://www.nomadis.cz/

    Jinak pečící kámen dokáže docela dost zvýšit teplotu v troubě. Ideální je nějaká kameninová dlaždička a nebo kus tenké žuly od kameníka.
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    KEMENTARI: Heston to dokaze i v domaci troube, kdybys chtela experimentovat. https://vimeo.com/34433092
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    Jen upozornuju ze vetsina konvektomatu dela max 320. Ty potrebujes pekarskou nebo pizza pec.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam