• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    Proč vlastně žerete kapry?
    MALKE
    MALKE --- ---
    DIVER: Nemůže to bejt ekvivalent prořezávání, když je to takový mrňavý?

    VIDEO: Vánoční kapr bez kostí není science fiction. Radí šéfkuchař - iDNES.cz
    http://hobby.idnes.cz/kapr-bez-kosti-0pc-/hobby-domov.aspx?c=A121217_162114_hobby-domov_bma

    (Ale doma jsem to netestovala.)
    DIVER
    DIVER --- ---
    proto celkem nemám rád kapra. mraky kostí a to maso za to moc nestojí imho.
    KENZO
    KENZO --- ---
    DIVER: je to trochu "voser" ale hladim filet dlaní a pinzetou vytahuji. Tak minuta dvě nadávání co jsem to zase vymyslel
    DIVER
    DIVER --- ---
    KENZO: to mě vždycky zajímalo, kam mizí ty kosti a jak je dávají pryč. od chvíle, co jsem si z krku několik hodin tahal sám prsty přelomenou rybí kost, z nich na mě jde trochu hrůza :)
    KENZO
    KENZO --- ---
    TUILE: kapří hranolky
    TUILE
    TUILE --- ---
    mam v lednici dva certsvi kapri filety z malyho ne prilis tucnyho kaprika.
    bezne osolim, opeprim, pridam nejaky bylinky a dam na masle pect do trouby.

    nejakej jinej tip?
    treba to na noc do neceho nalozit? misto peceni dusit? nejaky oblibeny koreni?

    diky
    EDERA
    EDERA --- ---
    ADELHAIDA: Já mám tenhle Tefal s majonézovým nástavcem
    TEFAL INFINY FORCE HB866 4 MAYONNAISE EXPRESS
    https://www.youtube.com/watch?v=HtxZKEGXhdg

    Ale předpokládám, že to jde i s klasickým nástavcem a že základním trikem je vysoká úzká nádoba.
    ZOOEY
    ZOOEY --- ---
    SARAJ: hodne jinak a skvely jsou variace na peceny marocky kurete. treba jednoducha varianta od olivera, viz dole.

    dovnitr kurete jde kuskus. nadivka je pro nas chutove neobvykla. citrusovy stavy, orechy, suseny ovoce (pick'n'mix podle citu, geograficky a podle dostupnosti; vynechavam navrzeny kombinace s jahodama etc.). bylinky, koriandr/petrzel. akorat pro konzervativni stravniky zasadne setrit nebo uplne vynechat cerstvou matu)) cely se to posadi na brambory (muze bejt i kombinace se sladkejma). brambory chytej neuveritelnou chut od toho vseho, co se na nich nahore pece.

    Penguin UK - Jamie Oliver - Roasted Chicken Recipe
    http://www.jamiesdinners.co.uk/jamieskitchen_recipes_chicken.html
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    Už zase vycpáváte maso rohlíkama?
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    VECTOR: nadivka jako nadivka je pro mne zaklad rohlik s necim, nadivka jako napln je napr to co popsal toomix, nebo jablka, spenat s fetou..
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    SARAJ:
    TOOMIX:
    Co znamena "nadivka jako nadivka"? Ja myslel, ze nadivka se vzdycky musi do neceho nadivat, proto je to vzdy zaroven "napln" do kurete. Nebo to ma nakej skrytej vyznam co neznam?
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    a jeste mam dotaz - v cem uchovavate, balite a prevazite domaci musli tycinky? staci klasicka plastova krabicka?
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    MIST: udelala jsem na masle jarni cibulku, vlasaky, perzel, pridala anglickou a nasla jsem 4zampiony. A brambory jsem delala s mrkvi na kasi.
    MIST
    MIST --- ---
    SARAJ: ja do nadivky zkaramelizuji cibuli, cerelovou nat, obcas prihodim nakosticky nakrajene jablko, susene ovoce (brusinky nebo boruvky,visne, fiky), a vlasaky nebo mandle.
    LUCKAZ
    LUCKAZ --- ---
    Moc diky ;)
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    já sem někam dávala mámin recept, zkusím najít
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    QUANTI: rajčata jsou na glutamát, což zvýrazní chuť :-)
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    TRISSIE: my máme určitě bez rajčat a paprik plus ten pórek, jinak to zní dost podobně :) i ta trvanlivost.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    LUCKAZ: byl v babicáriu a navíc v zálohách (ale co bych neudělala kvůli tomu, abych nemusela hledat kuchařku :-)

    zelenina v soli
    1,5kg mrkve
    0,5kg petržele
    0,5kg celeru
    0,17kg paprik
    0,25kg červených rajčat
    0,5kg cibule
    0,08kg česneku
    0,17kg petrželové nati
    0,17kg celerové nati
    oprat, pomlýt na masomlýnku. přidat 0,5kg soli, promíchat, plnit do sklenic od dětské výživy a pevně zavřít. nesteriluje se.

    část rodiny pracovala v 50. a 60. letech v konzervárenském průmyslu, předpokládám, že recept může pocházet odtud (a proto ty divné váhy, je to dělané na větší množství).

    trvanlivost zavřených lahviček je dlouhá, tuším jsem testovala asi desetiletou a dobrý. Načaté skladuju v ledničce. dává se asi 1-2 čajové lžičky na hrnec vývaru.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam