• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    taky prosím o radu - kupuju si na vajíčka naměkko nehorázně drahá Bio vejce, ale teď jsem je nestihla zpracovat - ještě jsou v trvanlivosti, ale do "nedovařených" už v téhle fázi nejdu. Nemáte nápad na jídlo, v kterém jsou kvalitní vejce znát, ale zároveň se tepelně zpracují?
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    TUILE: žlutý hrách dělám jen do polívky s uzeným masem, ale je to moc dobrá kombinace.
    za tipy děkuju, cizrnu teď nechci, tak to zkusím asi čevenou čočkou. S přidat sýr je dobrý nápad, mám ho moc :-)
    TUILE
    TUILE --- ---
    GUDRUN: delame doma pomerne casto cizrnovy placky. v podstate falafel s pridavkem cehokoliv, co se nachazi v lednici.
    mrkvovy byly taky.
    ca pul na pul rozmixovana namocena cizrna s rozmixovanou mrkvi, korenim, soli, syrem .......
    slepi se to tou cizrnou, takze neni treba nic dalsiho.


    a ja mam dotaz co s namocenym naklicenym zlutym hrachem. lezi mi v lednici a ceka, az ho zpracuju. a ja mam pokrk vsech placicek a ke kasi mam odpor diky skolni jidelne. nejake napady?
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    poradíte mi recept na mrkvový placičky z trouby? nechce se mi smažit. nějaké smažené jsem našla na apetitu, ale nevím, zda je to potřeba pro pečení v troubě nějak upravit. Může být i mrkev ve směsi s něčím - bramborou, červenou čočkou. Díky.
    TATONKA
    TATONKA --- ---
    Vsude ted vidam kralika na milion zpusobu, az jsem na nej dostala opravdu velkou chut. Jenze nemam v rodine zadnou babcku kralikarku, tak shanim tip, kde nejakyho usaka splasit. Idealne domaciho. Najde se nekdo, kdo poradi? Lokalita stredni cechy.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Pro Machalíka s láskou.

    Ve vlastní šťávě: Co se starým chlebem | Ve vlastní šťávě
    http://www.rozhlas.cz/...owave/vevlastnistave/_zprava/ve-vlastni-stave-co-se-starym-chlebem--1664079
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    HENNYVILLE: ok, dík.
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    BRUKEV: V celku jo ) ale doporucuju ho nalozit dyl nez pres noc. Klidne 2-3dny.
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    HENNYVILLE: tenhle recept odpovídá? http://www.sitalemvkuchyni.cz/recept/Cinghiale-in-Dolce-Forte

    At to decka slyší během přípravy v čechoitalštině :)
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    Nebyl strelenej, ale sestrelenej, lokomotivou, otcuv soused je masinfirer.
    To Brukev: Cim dyl je to nalozeny, tim lip. Hlavne az se to zacne varit tak seber tu bilkovinu z vrchu (jakoby penu z vajvru) nebo ti to zavsivi cely jidlo. Jalovec a rozmaryn je nejosvedcenejsi kombinace. U nas v restauraci to bylo hodne popularni jidlo :-)
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    HENNYVILLE: btw ten recept vypadá jednoduše a díky čokoládě to bude bavit připravovat i děti. K tomu si tematicky pustíme nějakého Asterixe s Obelixem a je to:)
    AIJA
    AIJA --- ---
    BRUKEV:
    Chtěj mladou zvěřinu. To pak můžeš pro děti i toho divočáka...
    AIJA
    AIJA --- ---
    HENNYVILLE:
    Spíš byl střelenej teĎ v říji, ne? V tomhle období bych se s tím neda nedělala. Je s tím moc práce, musí se to naložit alespoň natřikrát, aby maso nesmrdělo.
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    HENNYVILLE: já si zrovna četl při obědě, že daněk střelený nyní na podzim, je v podstatě nepoživatelný díky zvýšenému množtví nějakého hormonu. Prostě to smrdí a hnusně chutná to maso. Nemá to souviset s věkem, nicméně ideál věk okolo 2-3 let, ty kusy 8+ let jsou tužší.
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    Danka ted dostal muj otec a tak straslive smrdel ze se to nedalo jist. Ja mam podobnou zkusenost taky, jakmile je to zvire 2+ roku stary, je to pro me nepozivatelny. Radeji bych bral kance. Cinghiale ala dolce forte je nejlepsi kanci jidlo co znam.
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    BRUKEV: Kance bych nebrala urcite, danek je super.
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    Pls, mám si vybrat z Makra nejakou zverinu, známý mi to doveze jako prezent za sluzbicku.
    Moc zverinu nedeláme, max v guláši.
    Chci neco, co si dají hlavne deti, at si ochutnají neco jiného, než běžně jíme. Takhle laicky me napadá neco ve výsledku s bramborovou kaší dobrou, je to pro deti 3 a 6 let, nic víc neocení. Maso třeba na kořenovce produšené, neco už vyberem.
    Srnce nechci, co pro prcky bude good? Daněk, jelen, muflon, kanec?
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    Máte někdo tip na blog / stránku s dobrými recepty do pomalého hrnce? Jde mi hlavně o polévky a hlavní jídla.
    MICKEY_MOUSE
    MICKEY_MOUSE --- ---
    TOM: Omeletu jsem zkusil a super. I mi bohatě stačila jedna řasa na omeletu, noriovaté mi to přišlo akorát. Co se mi nepovedlo, tak slepit to podobně jako sushi - omeleta se při rolování svezla a přkryla rezervu, kterou jsem řase nastavil. Ale vůbec to neva, jí se to v pohodě i neslepené. Díky i vůbec za ten nápad balit vajíčka do nori, to by mě asi nenapadlo. Budu teď experimentovat.
    rolky.png
    TOM
    TOM --- ---
    TOM: jo, zapomněl jsem přidat do směsi 2-3 pol. lžíce čedaru nebo kozího sýra, na kostičky
    kupuju zásadně v Lidlu, ten kozí doporučuju i samostatně třeba k vínu, má černobílý obal, z Nizozemí od Unikaas
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam