• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    KOZINA
    KOZINA --- ---
    jak moc velkej je rozdíl hnědá/zelená čočka?
    AIJA
    AIJA --- ---
    ZUZKAOU:
    Tak to jdu dneska očuchat:-)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    AIJA: jasně, pastiňáková nať je úplně jiná.



    AIJA
    AIJA --- ---
    ZUZKAOU:
    Určitě? CHodím pro ni extra na Zelňák, tak že bych ji zkusila koupit dneska v Albertu?
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    AIJA: to co se prodává s natí je petržel ;-)
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    KASUMI: nakrajej na pul cm platky, hod do naky vody/vyvaru s korenim a povar do mekka (ne uplne na srac). vysus, obal a na masle sadle smaz jak rizky.
    AIJA
    AIJA --- ---
    KASUMI:
    A fakt je to petržel? Tu jsem neviděla už hodně dlouho, ve kšeftech je to samej pastiňák....
    Dokoupila bych celer a mrkev, červený víno a hovězí...třeba líčka. Asi už vím co spáchám o víkendu k obědu:-)
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    KASUMI: a co nejake pyre? nastavit tim brambory? a jinak asi celkem dlouho vydrzi ne?
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    QUANTI: já celer (ale teda i petržel) naopak ve většině úprav nesnáším. Což, jak ty a Kasumi pochopíte, je v mém případě poněkud pikantní :-)
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    KASUMI: mám pocit, že něco takového mají tenhle nebo příští týden v LIDLu? :-)

    ale nejdřív jsem četla, že bys na to chtěla termix, a přemýšlela jsem, kdy se z tebe stal takový barbar :-))))
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    KASUMI: tak to já zas celer ve většině úprav miluju :)) petržel je taková vedlejší, asi bych ji zpracovávala taky sto let. Ještě mě teda napadla polívka, nějaký petrželový krém?
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    TRISSIE: na tohle bych moc chtela termomix. chmpf
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    KASUMI: krom vývaru mám recept na skvělou krémovou polévku...

    na másle osmahnout nastrouhanou kořenovou zeleninu (cca 2 mrkve, k tomu 1 petržel a kus celere, ale už jsem dávala jen samotnou petržel), zalít vodou, osolit a uvařit doměkka, pak rozmixovat nebo propasírovat, přidat půl kelímku smetany. Vedle, taktéž na másle nebo na dobrém oleji, dozlatova orestovat kuřecí prsíčko na kostky. Vmíchat do polévky spolu s konzervou sladké kukuřice (šla by samozřejmě i uvařit normální, mimo sezonu mražená, ale to už je na můj vkus moc hrnců na jednu polévku). Dochutit solí a pepřem.

    Protože jsem lenoch, tak si obvykle té zeleninové směsi nadělám víc (když už musím umýt struhadlo na robotu...) a mrazím.
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    KASUMI: Delal jsem to podle Raymonda Blanca. Petrzel remoulade jsem jedl kdysi v Dansku a chtel to zkusit. Blancuv celeriac remoulade sem nahradil petrzeli a bylo to super.
    IKA
    IKA --- ---
    KASUMI: Pečený je celkom dobrý (ale nikdy som ho nepiekla samotný, obvykle ho prihodím na plech k inej zelenine.)
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    87HIGHFLYER: :)

    HENNYVILLE: nejaky osvedceny recept? nikdy jsem to nedelala a mam to zazity jen s celerem

    BRUKEV: polivky jim celej posledni tyden, takze uplne me nelaka zas vyvarovat vyvar, ale tam je to jasny

    QUANTI: jako moje oblibena zelenina to neni, ale asi porad lepsi jak celer :)
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    dávám do bramboračky, vývaru, boloňské, na kuře pečené na kořenové zelenině nebo zmiňovaná svíčková. Nic na vyloženě hromadný zpracování mě nenapadá :)
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    KASUMI: dokoupil bych kilo mrkve, celeru, 5 kg masa, nadělal vývar, vedle v hrnci připravoval svíčkovou a sezval rodinu/kamarády na veeeeeelký oběd.
    Nebo 0,75 kg petržele rozdal.
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    KASUMI: Remoulade, je z ni pecka.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam