• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    BEBEBE: Z vařené salát: řepa, vlašské ořechy, opražená slunečnicová semena, olivový olej, balsamico a kozí sýr - váleček z Lidlu. Syrovou strouhám na salát s citronem a křenem.
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    BEBEBE: vim, ze holky z ni pecou zdrave dezerty a jinak se da udelat repny hummus, zrovna se na nej chystam
    GALE
    GALE --- ---
    BEBEBE: Delam salat. Upečená řepa, nastrouhané jablko, cibule, zakysaná smetana. Všeho stejný díl.
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    BEBEBE: uvarenou nastrouhanou se smetanou/jogurtem,trochou horcice (popr.pridat i cesnek) a pak teple salaty typu pecena dyne,cervena repa,osmahle prouzky cibule,trocha horcice, nebo rusky salat cervena repa,brambory,kysane zeli,cibule
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    BEBEBE: strouhaná se zelím a křenem nebo zapečená s parmazánem
    BEBEBE
    BEBEBE --- ---
    Co děláváte za jídla z červené řepy krom boršče, carpaccia a pečené řepy?
    MIST
    MIST --- ---
    EDERA: u nas rillettes nikdo neji

    AIJA: ne, je to vysoka plec nebo jak se tomu cesky rika.

    Udelam to veprove v mlece, to jsem jeste nedelala. V zaloze bylo to upeci s jablky a cibuli, ale to uz je takovy ohrany recept.
    PETATA
    PETATA --- ---
    MIST: veprove v mlece znas?

    Michael Pollan — Cooked | Cuketka
    http://www.cuketka.cz/?p=12251
    EDERA
    EDERA --- ---
    MIST: Přikoupit sádlo/bůček a rillettes?
    Ale jsem taky zvědavá na další tipy. Já z plecka obvykle zcela nudně dělám moravské vrabce.
    AIJA
    AIJA --- ---
    MIST:
    Není moc cucková? Dá se nakrájet na balitelný plátky?
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    MIST: Perkelt.
    ANNNA
    ANNNA --- ---
    ZUZKAOU: Aha, tak to jsem úplně mimo, já myslela, že mluvíme prostě o zapečeném květáku s bešamelem a sýrem, nikoliv o konkrétní nápodobě mac'n'cheese :)


    TRISSIE: Jo, Jamie umí z jednoduchých "prázdných" jídel udělat složitá výborná díla, která původní skoro fast food připomínají jenom zlehka. Máme moc rádi tyhle jeho macaroni cheese http://www.jamieoliver.com/recipes/pasta-recipes/quick-tomato-macaroni-cheese/ . Ale to "quick" v názvu je dost legrační. Jako jo, není tam bešamel, ale jinak...
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ANNNA: imho nejdivnější je to, že tam dávaj toho bešamelu fakt hodně, aby to mělo konzistenci těch mac'n'cheese. květákovej nákyp je v pořádku, ale tohle prostě bylo divný. (už se mi nedaří dohledat původní recept)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    BEBERA: není tam nic, co by se mrazem nějak pokazilo. Jen bude klíčová pachutěsnost nádoby, ve které to budeš zamražovat, aby to nechytalo pachy z okolí.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    ANNNA: u nás se velmi rychle dostalo na seznam "oblíbených" tohle: http://www.jamieoliver.com/...bles-recipes/the-best-cauliflower-broccoli-cheese/#r3UlpIqxmzBX1LkQ.97

    ale teda není to úplně rychlé, když počítáš i ten brokolicový bešamel a pak zapékání (ale zas to zapékání už nevyžaduje žádnou aktivitu ze strany kuchaře...)
    ANNNA
    ANNNA --- ---
    ZUZKAOU: Vidíš, zrovna květák (nebo i jinou zeleninu) zapečený s bešamelem a sýrem považuju za docela rychlé a pohodové jídlo :-)
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    LORAIN: diky,s mrazenim cizrny mam taky zkusenost,ale tentokrat jsem si rikala,ze bych ji zpracovala najednou velke mnozstvi. Nakonec jsem si netroufla a zamrazila jen samotnou lusteninu.
    LORAIN
    LORAIN --- ---
    BEBERA: Zamrazila jsem cizrnu, to funguje bezvadně. Hummus zatím nikdy.
    MIST
    MIST --- ---
    Nejakej zajimavej napad co s veprovou pleci?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam