• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    GALE: nesmíš ji vysušit - tedy výsledná vnitřní teplota by neměla přesáhnout přes nějakých 65°C, lépe aby byla okolo 62°C.

    Což teda není úplně easy, ale jde to. Takže je potřeba hlídat teplotu a pokud se dělá na plátky, tak nesmí být moc tenká.

    Mám pro kotlety slabost, protože jsme je na chatě a na výletech pekli na ohni s rodičema a to jsou naprosto nejlepší (tam naopak když jsou tenké, tak se udělají i jen nad plamenem ;-)

    Zkoušela jsem postup ze Serious eat a funguje to.

    The Food Lab's Guide to Pan-Seared Pork Chops | Serious Eats
    http://www.seriouseats.com/2014/03/the-food-lab-pork-chops-blah.html

    1. smíchat sůl s cukrem, posypat tím kotlety a nechat odležet alepsoň pár hodin v lednici. Tím se jednak udrží víc šťávy v mase kvůli soli a udělá se lepší kůrčička kvůli cukru.

    2. kotlety opláchnout a osušit.

    3. Dát do trouby vytopené na 120°C na cca 30 minut, dokud vnitřní teplota nebude okolo 45°C - vevnitř to ještě bude syrové syrové, z venčí bledé.

    4. přendat to na opravdu rozpálenou pánvičku s nějakým tukem a z každé strany nechat opéct 60-90 sekund, aby to zhnědlo.

    5. dá do už vypnuté, ale ještě teplé trouby, aby si to odpočalo a nevychladlo a mezi tím z tuku a vypečené šťávy udělat omáčku.
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    GALE: S hořčičnou omáčkou jsem je dělala taky s tím, že jsem používala hrubozrnnou hořčici. Bylo to hezčí a víc mi to chutnalo. K vepřový kotletě taky pasujou ještě meruňky. Dělala jsem párkrát kotlety s bulgurem (přelito sosem z pánve) a opečenejma meruňkama s chilli.

    Já mám ale vepřovou kotletu nejradši jen tak na minutku s hráškem a bramborovou kaší. Je to jemný maso, a v dnešní době mnohdy i dietní. Prasátka jsou dnes míň tlustý než lososi z farem.
    E_D
    E_D --- ---
    GALE: zapejkam s bramborama, cibuli a smetanou + nejaky to koreni jako pul, pepr, tymian nebo rozmaryn. Brambory na kolecka, kotletu na platky, cibuli na kolecka a vrstvim to do zapejkaci misky. brambory - cibule - kotlety- cibule - brambory. do kazde vrstvy trocha koreni, pak zalit cele smetanou a nahoru klidne nejaky syr.
    GALE
    GALE --- ---
    LUCIASHECK:
    MOUNTBATTEN: Děkuji! To je postačující. Doufám, že tento víkend nebudu tápat.
    MOUNTBATTEN
    MOUNTBATTEN --- ---
    GALE: nejcasteji na cibuli opecu-zatahnu a pak pecu/dusim v troube na cibuli, zazvoru a pivu. No nejsem moc originalni, uznavam:) Zakryte cca 30-40 minut, s obcasnym podlevanim + dalsich 10 minut bez zakryti
    (nebo ji rychle opecem na panvi, ale to je nuda. Na grilu, jakoze venkovnim, mi taky moc nechutna, prijde mi taky moc sucha)
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    GALE: taky je nemam rada, tak nudny maso aby clovek pohledal....

    Zkousela jsem, kdyz je pritahl ex, tenhle recept a bylo to vcelku snesitelny:
    Vepřové plátky s hořčičnou omáčkou a rozmarýnovou kaší | Kuchyne Lidlu
    https://kuchynelidlu.cz/product/veprove-platky-s-horcicnou-omackou-a-rozmarynovou-kasi

    tohle taky nebylo úplně hnusný a dá se i na pánvi:
    VIDEO: Čuníci a jablka k sobě pasujou, rozplývá se Pohlreich - iDNES.cz
    http://hobby.idnes.cz/...vou-kotletu-na-grilu-ff2-/hobby-domov.aspx?c=A120531_132228_hobby-domov_mce
    GALE
    GALE --- ---
    MOUNTBATTEN: Nechutná mi. Je suchá a přitom je to tucnejsi maso. Neumím s ní prostě pracovat. Jak ji děláš? Beru každou zkušenost.
    MOUNTBATTEN
    MOUNTBATTEN --- ---
    GALE: jako fakt? Veprova pecene je marna? Ja ji mam za jeden z nejkvalitnejsich kusu prasete. Jen sporak, nebo i trouba? Ja bych klasicky pekla v troube na nejaky dobry koreni-zelenine, pripadne s pivem.
    GALE
    GALE --- ---
    Potřebuju poradit co s vepřovou kotletou. Já osobně tohle maso považuji za naprosto nepoužitelné, ale na víkend jedeme ke tchyni a ta ho vždycky koupí a mým úkolem je uvařit nedělní oběd. Vždycky jsem spáchala něco, co se dalo jíst, ale pyšná na to nejsem.
    Máte někdo nějaký nápad?
    K dispozici mám elektrický sporák, na který nejsem vůbec zvyklá.
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    ZUZKAOU: jde nejak vypnout ten overlay? nebo se clovek fakt musi registrovat pro zobrazeni receptu?
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    ZUZKAOU: jj, aspoň to mám podložený, černý na bílým, díky! :-D
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    GUDRUN: zkus tam nakrajet hodne najemno cinsky zeli misto ledovyho salatu. To pekne krupe a je dvou slozkovej. Rekneme ze tam das 30% masitou cast 70% listy
    ANNNA
    ANNNA --- ---
    GUDRUN: Já bych tam přidala něco lehce peprného, třeba ředkev na jemné plátky.
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    LUCIASHECK: ségru napadl ještě koriandr. Klíčky dobrý, bohužel si už nenaklíčím :-/ ale seženu :-)
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    GUDRUN: mně tam chyběj nějaký klíčky
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    potřebovala bych udělat na piknik salát s rýžovými nudlemi ala Asie, nemusí to být recept ze žádné konkrétní země, jen ladění k pečeným kuřecím paličkám s kořením pěti vůní a zelenému chřestu se seznamem, na piknik. Máte nápad na nějakou dobrou kombinaci? Vidím tam na hrubou strouhanou mrkev, řapík, jarní cibulku, rybí omáčku, citrón nebo limetu, možná i ledovej salát v menším množství, ale ještě furt se mi to nezdá :-/ něco mi tam chybí.
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    MIKKADO: Co je banovecka prosím pěkně?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam