• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    BALAENA: no rikala jsem si treba udelat takovy zeleninovy curry a pridat ho tam....
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    CMLKA: pokud nemáš jiné užití, patizon je fajn "hmota" do leča, do bramboráků a podobně, kde je nějaká další chuť.
    teta ho dělala i v trojobalu, ale to neuchvátil. v tom trojobalu nemá kde vzít chuť zvenku, takže to byla prostě hmota...
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    Prosim vas, bedynka mi hodila klacky pod nohy, neb v ni byl turin a patizon, co s tim? :))
    PEPITO
    PEPITO --- ---
    AIJA: Bez zavaření. Olej zamezí přístupu vzduchu. Má to v chladu vydržet až 3 měsíce, ale u nás těch 5-6 litrů vydrželo maximálně 3 neděle, protože to všem chutnalo...
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    AIJA: jj tam to konzervujes tou soli
    AIJA
    AIJA --- ---
    PEPITO:
    A jen tak bez zavaření?
    PEPITO
    PEPITO --- ---
    AIJA: Uzené cejny jsme nakládali do sklenic: Maso se obralo, osolilo, nepatrně okořenilo a postupně ukládalo do sklenic. 2 cm ryby, vrstva cibule na kolečka, vrstva ryby, cibule atd...Plná sklenice se zalila olejem.
    AIJA
    AIJA --- ---
    Mám lavor uzených ryb. Část jsem klasicky zavařila...olej, nové koření, pepř, boblist...M8te někdo nějaký vyzkoušený recept pro delší uchování?
    PEPITO
    PEPITO --- ---
    Troll není THEODORT ale MANHOU = HOUMAN
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    REONA: vsak se koukni na me odpovedi ;)
    REONA
    REONA --- ---
    THEODORT: troll
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    MANHOU: hrnek je zhruba.. hrnek, tak nejak klasicky velkej, ani malej, ani obrovskej.

    cizrnu namacet zhruba od 0 minut do pres noc, dle zvyku a podle toho upravit dobu vareni, cim kratsi dobu se namaci, na tim mensi plamen se pak vari

    namocene orechy jsou namocene orechy, zhruba pres noc

    prasek do peciva nebo suseny kvasnice nebo udelat kvasek. pokud nevis tak je to asi jedno
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    E_D: díky za tip! chtěla jsem ale něco svezejsiho, takže dve cukiny na pulkolecka, zasypany cibuli a cesnekem nahrubo, zality oliv olejem, citronem, soli, pepřem a zaatarem, upeceny, pak nastrouhanej Balkán, dobrý rajčata na kostky a jarní petrzelka, trochu dochutit a vymalováno, zmizelo to hned.
    E_D
    E_D --- ---
    GUDRUN: u nas docela oblibené "cuketa na plech" něco jako tohle https://www.toprecepty.cz/recept/29541-zapekana-cuketa-na-plech/
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    mám doma tři male cukety a zítra mám něco přinést na piknik večer. napadl me salát z pečených cuket. zítra mužů dokoupit ingredience, akorát se to neprolezi. nějaké tipy, prosím?
    DEMENAPIVO
    DEMENAPIVO --- ---
    ADELHAIDA: Hradec Králové, Jiráskovi sady - běhá jich tam několik desítek a lidí tam zas tolik není..
    FAT
    FAT --- ---
    ADELHAIDA: Já ji měl od chovatele. V krámě jsem ji neviděl nikdy.
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    Kde se dá sehnat taková čerstvá nutrie? Už dlouho po ní toužím....
    FAT
    FAT --- ---
    DEVIL: Díky.
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    Asi okometricky. To ma tak kilo a pul to torso? Bych dal 1-2 hodky to na mensi teplotu pokourit a pak to dodelat asi?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam