• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    Nedalo mi to a založil jsem klub stejného jména jako na....Přispějte zejména recepty racionální surovinami i přípravu, neobvyklé, zejména originální. Abyste tu mohli hledat, když nebudete mít sami dostatečnou vlastní inspiraci

    ADMINISTRÁTOŘI:
    Hrabalka, Kasumi, Wojtyla
    (všechna práva)
    rozbalit záhlaví
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    YMLADRIS: pokud jsou stejné jako z LIDLu, tak na pečicí papír nasypeš zmrazené kuličky tak, aby se nedotýkaly, vrazíš je do vyhřáté trouby a zhruba stejně dlouho, jako se vaří brambory (tedy 15 minut), si jich nevšímáš, a pak je vysypeš na talíř :-)
    instantní večeře nestíhající matky, tak tomu říkáme u nás doma.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    YMLADRIS: než začnou karamelizovat ;-) Plus si myslím, že to na nich bude napsáno...
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    ZUZKAOU: dík. jak dlouho mám péct ty z ikea
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    YMLADRIS: rozpálíš troubu nad 200°C, dáš kuličky na pečící papír a dáš je do trouby. Ať už hotové, a nebo čerstvé. Pokud jsou z moc libového masa, tak je potři olejem.

    pečeš dle velikosti a teda chce je to mít oněco pevněji uhňácané než na pánev.
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    TRISSIE: prosím ó rozvedení toho pečení kuliček v troubě
    AIJA
    AIJA --- ---
    TRISSIE:
    Neříkej hop...ještě jsi nepřeskočila:-)
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    AIJA: mé řízky milující děti jsou ti navždy zavázány :)
    AIJA
    AIJA --- ---
    TRISSIE:
    Jo, a zhruba na 200C°...
    AIJA
    AIJA --- ---
    TRISSIE:
    Neprská, malebně jen probublává:-)
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    AIJA: jak moc to zasviní troubu (prská to)?
    že bych na to přešla i při normálním smažení, které mě děsně nebaví kvůli tomu bordelu, co kolem toho je...
    AIJA
    AIJA --- ---
    LORAIN:
    Obvykle jo, ale už se mi stalo, že jela zespoda i shora, protože jsem ji zapomněla přepnout. Žádný problém nebyl.
    Musíš to napoprvé určitě víc hlídat, řízky otáčíš ještě trochu bledé, ale oni se dopečou.
    LORAIN
    LORAIN --- ---
    AIJA: Dík. A troubu máš zapnutou jen na topení ze spoda?
    AIJA
    AIJA --- ---
    LORAIN:
    Kolik a jak velké je chceš dělat?
    Naleju na plech s vyšším okrajem tak 1-2cm oleje nebo sádla, nechám rozpálit na spodním roštu, nasázím tam asi deset řízků, za 7 minut je velkou vidličkou pootáčím a za dalších 7 minut vyházím do kastrolu...na pařák nebo na ubrousky...a zaklopím, aby zůstaly vláčné.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    LORAIN: případně máš-li koho vyslat do IKEA, tak i masové kuličky se dají koupit hotové (já je pak peču normálně v troubě, nesmažím se s nimi) :-)
    LORAIN
    LORAIN --- ---
    TRISSIE: Sekanou bych mohla zvládnout. A masové kuličky pro děti taky.


    AIJA: Je na to nějaký fígl a grif nebo by se to dalo zvládnout i na první dobrou v tomhle množství?
    AIJA
    AIJA --- ---
    LORAIN:
    Řízky dělám v troubě, protože je dělávám taky na různé akce a u sporáku bych se zbláznila.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    LORAIN: ty by se daly i den předem, v ledničce vydrží...
    pokud kuřecí neprojde, co taktéž pečené masové kuličky na párátku? nakrájená studená sekaná?
    LORAIN
    LORAIN --- ---
    TRISSIE: ve skupině je kuřecí maso velmi neoblíbené a 50% lidí by ho nejedlo :-( Na řízky jsem myslela, ale nemám friťák a smažit je všem přímo pod nosem si netroufám.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    LORAIN: upéct dva plechy kuřecích paliček by taky bylo moc práce? dají se nachystat i docela dopředu a pak podávat zastudena nebo ještě doohřát...
    jinak teda, po absolvování dvou oslav v poslední době (naše křtiny ve formě garden party a kamarádky křtiny na faře), nejvíc mizely mini kuřecí řízky :-)
    LORAIN
    LORAIN --- ---
    A ještě jedna otázka, v Rakousku jsem jedla jako přílohu dýni s jablkem a dýňovými semínky ochucené tuším sójovkou. Bylo to z kupované mražené směsi (Kürbisgemüse se to jmenovalo) a bylo to fakt dobré. Nemůžu se ale dopátrat žádného podobného receptu.
    LORAIN
    LORAIN --- ---
    Počasí nespolupracuje a o víkendu to na grilování nevypadá. Máme pozvaných asi 25 lidí včetně dětí a hledám jídlo, které bych si mohla předem co nejvíc připravit. Nabízí se pečená šunka, ta jediná by se musela péct, brsalát, křen, zelí atd. si můžu připravit předem, ale ráda bych se jí vyhnula. A nemám jiný nápad. Na přání dětí to bude brunch, což znamená, že musím ještě připravit všechna ta snídaňová jídla a bude to mazec.
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    BEBEBE: Ja nedelam v troube, ale normalne v hrnci na plotne a super.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam