• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    STRANGERD
    STRANGERD --- ---
    LUCIASHECK: coz ovšem není chyba papinaku;)
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    STRANGERD: Pridavala jsem az posleze a stejne jsem to neodhadla
    STRANGERD
    STRANGERD --- ---
    BEBEBE:
    LUCIASHECK: vaření v papinaku si vyžaduje nakou tu zkušenost/rozmysl, v tomto případě udělat základ a dusit bez zeleniny, která se pak přidá až nakonec, což je ostatně u fancy verze tohohle jídla beztak doporucenej postup; pokud ti nevadí ten čas a energie tak je to stejně burt, ale v případě že ti na něčem z toho záleží, pak je papinak s trochou snahy super volba... navíc je tu teorie že papinak má potenciál uchovat víc chuti/vůně, která se ti jinak bude akorát linout bytem místo aby zůstala v jídle, ale to jednak funguje jen s moderními typama papinaku co neregulujou přetlak upouštěním a jednak je to už poněkud ujetej level co řešit pro domácí vaření:)
    FITH
    FITH --- ---
    LORAIN: Tak zkus holandaky,delam je v troube ve tvaru kulicek,ktere potru oliv olejem a pecu,je to mnohem lepsi,nez ty kupovane kulicky. Pro vetsi spolecnost taky pripravuju roastbeef s krenovou omackou nebo vareny jazyk.
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    mě teda víc nebaví to obalování než samotné smažení... ale taky mám řízkomilné děti, tak to možná prubnu :)
    ANNNA
    ANNNA --- ---
    AIJA: Ty jo, to bych mohla zkusit... řízky jsem se ještě smažit neodhodlala a ani to nějak nemám v plánu, tohle bych mohla přežít :-)
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    YMLADRIS: pokud jsou stejné jako z LIDLu, tak na pečicí papír nasypeš zmrazené kuličky tak, aby se nedotýkaly, vrazíš je do vyhřáté trouby a zhruba stejně dlouho, jako se vaří brambory (tedy 15 minut), si jich nevšímáš, a pak je vysypeš na talíř :-)
    instantní večeře nestíhající matky, tak tomu říkáme u nás doma.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    YMLADRIS: než začnou karamelizovat ;-) Plus si myslím, že to na nich bude napsáno...
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    ZUZKAOU: dík. jak dlouho mám péct ty z ikea
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    YMLADRIS: rozpálíš troubu nad 200°C, dáš kuličky na pečící papír a dáš je do trouby. Ať už hotové, a nebo čerstvé. Pokud jsou z moc libového masa, tak je potři olejem.

    pečeš dle velikosti a teda chce je to mít oněco pevněji uhňácané než na pánev.
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    TRISSIE: prosím ó rozvedení toho pečení kuliček v troubě
    AIJA
    AIJA --- ---
    TRISSIE:
    Neříkej hop...ještě jsi nepřeskočila:-)
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    AIJA: mé řízky milující děti jsou ti navždy zavázány :)
    AIJA
    AIJA --- ---
    TRISSIE:
    Jo, a zhruba na 200C°...
    AIJA
    AIJA --- ---
    TRISSIE:
    Neprská, malebně jen probublává:-)
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    AIJA: jak moc to zasviní troubu (prská to)?
    že bych na to přešla i při normálním smažení, které mě děsně nebaví kvůli tomu bordelu, co kolem toho je...
    AIJA
    AIJA --- ---
    LORAIN:
    Obvykle jo, ale už se mi stalo, že jela zespoda i shora, protože jsem ji zapomněla přepnout. Žádný problém nebyl.
    Musíš to napoprvé určitě víc hlídat, řízky otáčíš ještě trochu bledé, ale oni se dopečou.
    LORAIN
    LORAIN --- ---
    AIJA: Dík. A troubu máš zapnutou jen na topení ze spoda?
    AIJA
    AIJA --- ---
    LORAIN:
    Kolik a jak velké je chceš dělat?
    Naleju na plech s vyšším okrajem tak 1-2cm oleje nebo sádla, nechám rozpálit na spodním roštu, nasázím tam asi deset řízků, za 7 minut je velkou vidličkou pootáčím a za dalších 7 minut vyházím do kastrolu...na pařák nebo na ubrousky...a zaklopím, aby zůstaly vláčné.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    LORAIN: případně máš-li koho vyslat do IKEA, tak i masové kuličky se dají koupit hotové (já je pak peču normálně v troubě, nesmažím se s nimi) :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam