• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    KEMENTARI: to nevím přesně - vařil mi to kdysi jeden japonec. Ale v dejvicích je japonská speciálka, sehnal tam před asi dvěma lety i nějakou speciální podivnou pánev/lopatku, možná tam budou mít i tohle. Já to pak párkrát dělal v nějaký obměně bez niboshi. Tak zkus v těch dejvicích nebo pogooglit alternativu niboshi.
    KURE
    KURE --- ---
    MUTHA: můžu se zeptat co to je za troubu a esli je ta para užitečná?
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    KEMENTARI
    KEMENTARI --- ---
    87HIGHFLYER: To je nadherny, to si udelam. :) Niboshi v Praze sezenu kde, nevis?
    ZUZKAOU: A tohle taky.
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    CMLKA: napr. takhle nebo dal hledat nebo koukat na youtuby..

    Slow Cooker Pineapple Pulled Pork with Pineapple BBQ Sauce
    Slow Cooker Pineapple Pulled Pork with Pineapple BBQ Sauce
    https://www.fivehearthome.com/slow-cooker-pineapple-pulled-pork-with-pineapple-barbecue-sauce/
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    THEODORT: kam? kdy? a jaka? ostavnit ananas?
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    CMLKA: ananasova stava
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    Delala jsem ted pulled pork, dopadlo to super, i kdyz jsem nekoupila spravne maso, bbq omacka byla genialni, rozhodne ho zaradim mezi pravidelna jidla, vlastne to nebyla ani skoro prace, ale jestli mate nekdo nejaky svuj ultimatni recept, tak sem s nim
    STRANGERD
    STRANGERD --- ---
    LUCIASHECK: a/pokud ti lehce rozvarena zelenina "zprzni" burgundský hovězí, tak bych se rád nechal pozvat:) b/taky existuje možnost na závěrečný dušení ty zeleniny prostě sundat poklici a dodělat ji normalne, pokud to nedokážeš odhadnout (což netvrdím, že nechce cvik s konkrétním hrncem) c/jak píšeš, pořád je to v kuchaři a ne v metodě...
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    STRANGERD: Neni to chyba papinaku, ale rekla bych, ze jsem s nim uz celkem zbehla a tohle jidlo mi zbytecne zprznil kvuli par minutam, coz u trouby nebo pomalaku nemusim resit
    STRANGERD
    STRANGERD --- ---
    LUCIASHECK: coz ovšem není chyba papinaku;)
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    STRANGERD: Pridavala jsem az posleze a stejne jsem to neodhadla
    STRANGERD
    STRANGERD --- ---
    BEBEBE:
    LUCIASHECK: vaření v papinaku si vyžaduje nakou tu zkušenost/rozmysl, v tomto případě udělat základ a dusit bez zeleniny, která se pak přidá až nakonec, což je ostatně u fancy verze tohohle jídla beztak doporucenej postup; pokud ti nevadí ten čas a energie tak je to stejně burt, ale v případě že ti na něčem z toho záleží, pak je papinak s trochou snahy super volba... navíc je tu teorie že papinak má potenciál uchovat víc chuti/vůně, která se ti jinak bude akorát linout bytem místo aby zůstala v jídle, ale to jednak funguje jen s moderními typama papinaku co neregulujou přetlak upouštěním a jednak je to už poněkud ujetej level co řešit pro domácí vaření:)
    FITH
    FITH --- ---
    LORAIN: Tak zkus holandaky,delam je v troube ve tvaru kulicek,ktere potru oliv olejem a pecu,je to mnohem lepsi,nez ty kupovane kulicky. Pro vetsi spolecnost taky pripravuju roastbeef s krenovou omackou nebo vareny jazyk.
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    mě teda víc nebaví to obalování než samotné smažení... ale taky mám řízkomilné děti, tak to možná prubnu :)
    ANNNA
    ANNNA --- ---
    AIJA: Ty jo, to bych mohla zkusit... řízky jsem se ještě smažit neodhodlala a ani to nějak nemám v plánu, tohle bych mohla přežít :-)
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    YMLADRIS: pokud jsou stejné jako z LIDLu, tak na pečicí papír nasypeš zmrazené kuličky tak, aby se nedotýkaly, vrazíš je do vyhřáté trouby a zhruba stejně dlouho, jako se vaří brambory (tedy 15 minut), si jich nevšímáš, a pak je vysypeš na talíř :-)
    instantní večeře nestíhající matky, tak tomu říkáme u nás doma.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    YMLADRIS: než začnou karamelizovat ;-) Plus si myslím, že to na nich bude napsáno...
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    ZUZKAOU: dík. jak dlouho mám péct ty z ikea
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    YMLADRIS: rozpálíš troubu nad 200°C, dáš kuličky na pečící papír a dáš je do trouby. Ať už hotové, a nebo čerstvé. Pokud jsou z moc libového masa, tak je potři olejem.

    pečeš dle velikosti a teda chce je to mít oněco pevněji uhňácané než na pánev.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam