• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    ANNNA
    ANNNA --- ---
    Naprosto! A to jsem musela udělat pár úkroků stranou od surovin (plnotučná hořčice, nic moc víno, sušený tymián...), a přesto to bylo fantastické.
    PETATA
    PETATA --- ---
    ANNNA: to jsem moc rada
    ja jsem ho minuly tyden taky delala, ta omacka je uplne bozska, vid?
    ANNNA
    ANNNA --- ---
    PETATA: Díly moc za tip na králíka v hořčičné omáčce. Králík sám o sobě v jednodušších úpravách mi moc nechutná, ale takhle byl skvělý!
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    DEVIL: asi tušíš že jak to zahrnuje "a na plotne pomalu tahnul celou smenu" tak to není úplně použitelné do domáciho provozu, žejo ;-)

    Výhodou toho že se dělá brambora přepůlená podél je, že máš mnohem víc té křupavé plochy.
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    ZUZKAOU: je to stejny, ale rozdil je zase v detailech. kdyz udelas z tech brambor ty 'krabicky' tak se rovnomernejs pecou. ty rozkrojeny co ma ramsey sou takovy 'lidstejsi', protoze nemusis opracovavat tu bramboru tolik = mene odpadu.
    z tech slupek sem zkousel podle nakyho receptu udelat omacku. slupky maj v sobe nejvic 'bramborovitosti'. ja sem je trochu pomatlal sadlem a upek je dohneda. pak sem je hodil do trochu smetany a na plotne pomalu tahnul celou smenu. na zaver sem trochu povaril a lehce zajiskoval a mel sem smetanovou omacku s mocnou chuti bramobr.
    myslim ze to delal feran adria ke svejm bramborovejm nokum, akorat on udelal infuzi tech slupek do vody. ja sem udelal do smetany, protoze je v kuchyni 'zdarma'. kdybych to delal doma, taky bych dal vodu
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    DEVIL: fajn recept. A desne mne bavi jeho anglictina :)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    DEVIL: když mě je blbý to ořezávat a nechávat tolik odpadu. Jako v hospodě se to hodí do bramborové kaše, ale co já s tím doma.

    jinak mi přijde že princip je stejnej - opeču do hněda, přidám bylinky a vývar a vrazím do trouby. jinak koukám že jsem dělal spíš tu tvou variantu, protože jsem základ dělala na oleji a máslo dávala až chvíli před vývare ;-)
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    chtel sem rict 'aby to bylo jednoduchy...'
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    ZUZKAOU: ramsey to dela lidove, aby to nebylo jednoduchy a ne moc prcani s tim. ja sem delal asi dvakrat tyhle brambory https://www.youtube.com/watch?v=XOatJPocjDo a teda az mi bylo lito, ze mi je kolegove ochutnavali az mi domu dycky zbyly 4 kousky. je s tim sice trochu vic prace, ale sou uplne ultimativni!
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ADALIM: je to taková nyxovská odpověď, ale pokud nic takového nenajdeš, tak kriišňáci ve své kuchyni to maj docela pěkně vysvětlené od základů, včetně toho jak pracovat s kořením.

    Adirádža dása - Kršnova vegetariánská kuchařka (1992)
    http://www.antikvariat-olomouc.cz/...01942047-adiradza-dasa-krsnova-vegetarianska-kucharka-1992.html
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Bramborový fondan vlastně je docela jednoduchá věc a když se tam místo tymiánu daj stonky od kopru, tak je to velmi důstojná příloha ke koprovce s pošírovaným vejcem.

    Dělala jsem to podle Ramseyho, hlavně proto, že nenutil ořezávat brambory, ale prostě použil oloupané půlky.

    Gordon Ramsay - How to make fondant potatoes
    https://www.youtube.com/watch?v=bs_9L61ba5Y
    ADALIM
    ADALIM --- ---
    Ahoj, mám dotaz - nemáte někdo tip na dobrý kurz indické kuchyně? Chtěla bych to jako dárek...
    Díky
    DOOMBRINGER
    DOOMBRINGER --- ---
    Moje dosavadni prakticke poznatky o hovezim stejku:
    1) Na mase zalezi nejvic, i kdyz svice se skoro neda zkazit. Na zacatek asi nejjednodussi. Tady je 70% tveho uspechu. Ze stare dojnice zadnou paradu neudelas.
    2) Maso by melo byt pred zacatkem tepelne upravy v pokojove teplote
    3) Na tom kdy se soli nezalezi. Jen to nenakladat predem do niceho slaneho, vytahne to z masa vodu.
    4) Po tepelne uprave zabalit do alobalu, nebo alespon talir s masem alobalem prikryt a nechat 10 minut stat.
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    MONROE: proměnných je hodně, ale základy jsou dva:

    1) kvalitní vyzrálé maso
    2) nechat ho na konci odpočinout

    Jestli pak budeš dělat na sucho, sůl dřív, sůl potom, s teploměrem bodacím, nebo dle odhadu, do trouby, nebo bez trouby, to už je na tobě. Maso a odpočinek je ale základ.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    MONROE: ty hele - přej si k vánocům Kuchařku pro dceru a Hovory s řezníkem. jsou tam moc pěkně vysvětlené základní principy toho jak různé suroviny a postupy fungujou, takže pak to člověk líp chápe, než když jenom jde podle receptu.
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    MONROE: tady je pekne ukazany co a jak: https://www.stream.cz/jidlo-s-r-o/10005186-hovezi-maso-2-starene-maso-a-steaky

    cca od osme minuty je priprava
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    MONROE: Koupit prvotřídní vyzrálé maso. Pak dle internetů, klidně.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    MOODYCAT: hele teď o tom někdo psal.

    https://www.facebook.com/kami.celorocnikucharkacz/posts/1988409024741086?pnref=story

    K večeři vývar z krůtích krků s vaječnými mraky a potom falešný kebab z obraného masa z vařených krků (maso jsem promíchala s olivovým olejem a kořením a v troubě prudce pekla asi 30 min do křupava, podobnost s kebabem byla překvapivě vysoká a jinak nepříliš populární maso z obíračky zmizlo v mžiku)
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    MOODYCAT: upect, zmrzit, a na narezaku nakrajet. Pak vohrat a zrat. V mase je ale spousta mouky a dalsich mrdek na to, aby to drzelo pohromade a nerozpadalo se to. Musi se to namlit fakt na kasi. Neni to tak jednoduchy jak se zda..
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    Da se nejak v domacich podminkach docilit kebabu? Jde mne predevsim o ten zpusob nakrajeni masa.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam