• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    //sem dostal hromadu sejra, snad z toho pujde udelat aspon smazak....

    ADALIM
    ADALIM --- ---
    ZUZKAOU: díky za tip, ale i tak bych chtěla kurz:-)
    Našla jsem toto:
    http://www.radostzivota.org/kurz-vareni-nejdulezitejsich-receptu-indicke-kuchyne-p34
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    JOHNNY: na černém pivě
    LORAIN
    LORAIN --- ---
    JOHNNY: utopenci
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    JOHNNY: osmažit s cibulí (spoustou cibule) a použít do zapékaných brambor.
    naše guilty pleasure... zrovna jsem na to teď jedno balení špekáčků kupovala :-)
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    JOHNNY: na pivu k pivu?
    JOHNNY
    JOHNNY --- ---
    Zbylo mi tady 10 kvalitnich spekacku - nejaky napady? Mely jit k ohni, ale z toho seslo a nechci je vyhodit - z casti asi udelam burtgulas ale vsech 10 jich tam nenarvu
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    ZUZKAOU: jj to se moc nehodi. ted me napadlo ze to muzes hodit do slowcookeru! a nemusis se starat nic.. :)
    s tou krupavou plochou je to pravda no
    ANNNA
    ANNNA --- ---
    Naprosto! A to jsem musela udělat pár úkroků stranou od surovin (plnotučná hořčice, nic moc víno, sušený tymián...), a přesto to bylo fantastické.
    PETATA
    PETATA --- ---
    ANNNA: to jsem moc rada
    ja jsem ho minuly tyden taky delala, ta omacka je uplne bozska, vid?
    ANNNA
    ANNNA --- ---
    PETATA: Díly moc za tip na králíka v hořčičné omáčce. Králík sám o sobě v jednodušších úpravách mi moc nechutná, ale takhle byl skvělý!
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    DEVIL: asi tušíš že jak to zahrnuje "a na plotne pomalu tahnul celou smenu" tak to není úplně použitelné do domáciho provozu, žejo ;-)

    Výhodou toho že se dělá brambora přepůlená podél je, že máš mnohem víc té křupavé plochy.
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    ZUZKAOU: je to stejny, ale rozdil je zase v detailech. kdyz udelas z tech brambor ty 'krabicky' tak se rovnomernejs pecou. ty rozkrojeny co ma ramsey sou takovy 'lidstejsi', protoze nemusis opracovavat tu bramboru tolik = mene odpadu.
    z tech slupek sem zkousel podle nakyho receptu udelat omacku. slupky maj v sobe nejvic 'bramborovitosti'. ja sem je trochu pomatlal sadlem a upek je dohneda. pak sem je hodil do trochu smetany a na plotne pomalu tahnul celou smenu. na zaver sem trochu povaril a lehce zajiskoval a mel sem smetanovou omacku s mocnou chuti bramobr.
    myslim ze to delal feran adria ke svejm bramborovejm nokum, akorat on udelal infuzi tech slupek do vody. ja sem udelal do smetany, protoze je v kuchyni 'zdarma'. kdybych to delal doma, taky bych dal vodu
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    DEVIL: fajn recept. A desne mne bavi jeho anglictina :)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    DEVIL: když mě je blbý to ořezávat a nechávat tolik odpadu. Jako v hospodě se to hodí do bramborové kaše, ale co já s tím doma.

    jinak mi přijde že princip je stejnej - opeču do hněda, přidám bylinky a vývar a vrazím do trouby. jinak koukám že jsem dělal spíš tu tvou variantu, protože jsem základ dělala na oleji a máslo dávala až chvíli před vývare ;-)
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    chtel sem rict 'aby to bylo jednoduchy...'
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    ZUZKAOU: ramsey to dela lidove, aby to nebylo jednoduchy a ne moc prcani s tim. ja sem delal asi dvakrat tyhle brambory https://www.youtube.com/watch?v=XOatJPocjDo a teda az mi bylo lito, ze mi je kolegove ochutnavali az mi domu dycky zbyly 4 kousky. je s tim sice trochu vic prace, ale sou uplne ultimativni!
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ADALIM: je to taková nyxovská odpověď, ale pokud nic takového nenajdeš, tak kriišňáci ve své kuchyni to maj docela pěkně vysvětlené od základů, včetně toho jak pracovat s kořením.

    Adirádža dása - Kršnova vegetariánská kuchařka (1992)
    http://www.antikvariat-olomouc.cz/...01942047-adiradza-dasa-krsnova-vegetarianska-kucharka-1992.html
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Bramborový fondan vlastně je docela jednoduchá věc a když se tam místo tymiánu daj stonky od kopru, tak je to velmi důstojná příloha ke koprovce s pošírovaným vejcem.

    Dělala jsem to podle Ramseyho, hlavně proto, že nenutil ořezávat brambory, ale prostě použil oloupané půlky.

    Gordon Ramsay - How to make fondant potatoes
    https://www.youtube.com/watch?v=bs_9L61ba5Y
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam