• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    MOODYCAT: Piniovy orechy nebo vlasaky, pomerance, broskve, granatovy jabko, maracuja, suseny rajcata, balzamikovej ocet, arasidovej olej, ...
    MIST
    MIST --- ---
    MOODYCAT: orechy a nejake ovoce (pomeranc nebo hruska, jablko, jahody, maliny, hrozinky), pripadne cervenou cibuli a balsamickou redukci nebo citronovou zalivku.
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    Mam doma spenat a kozi syr. Chci si udelat salat, ale co se k nemu hodi jeste? Nechci cervenou repu ani med. A zalivka?
    PETATA
    PETATA --- ---
    TERA79: az ti priste otevre dalsi konzervu, tak posilam dalsi tipy :)
    muj velmi oblibeny salat

    Cizrnový salát | Apetitonline.cz
    http://www.apetitonline.cz/recepty/116-cizrnovy-salat.html

    Dýňové kari s cizrnou | Albert
    https://www.albert.cz/recepty/dynove-kari-s-cizrnou
    MORPED
    MORPED --- ---
    ANNNA: taky tak!
    ANNNA
    ANNNA --- ---
    MORPED: Tohle (s živočišnou smetanou...) máme doma ve stálé nabídce ;)
    TERA79
    TERA79 --- ---
    Díky všem!
    MORPED
    MORPED --- ---
    KOLLUCHA
    KOLLUCHA --- ---
    TERA79: Vůbec nepotřebuješ namáčet. Zkus se ale raději podívat po nějakém receptu, kde používají cizrnu z konzervy. Ten z toho suchého se dělá víceméně z tvrdé cizrny, tak aby se ti to povedlo... Jinak já falafel miluju :-)
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    TERA79: Je to lepší dělat jako kuličky imho...
    TERA79
    TERA79 --- ---
    RUTHLESS: Našla jsem recept a všechno mám doma!
    Akorát musím vynechat pálivé, to neradi. Je to takový alias karbanátek. Zkusím to, vřelý dík. Ještě dotaz, v receptu píší namočit na 20h, moje cizrna je vapeur, obyčejně ji buď mixujeme rovnou, nebo krátce vaříme, nemusím namáčet, že?
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    TERA79: do pity a salat k tomu a ze zakysanky nejakej dip (bylinka, palivy...). To je celkem tvurci vecere, to by mohlo projit.
    TERA79
    TERA79 --- ---
    RUTHLESS: Jů! Co mi ukázal google vypadá zajímavě, možná by mi to mohlo i projít
    Nějaké vytuněné osvědčené doporučení s ohledem na mé 2/3 bych vyloudila. Předem děkuji!
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    TERA79: falafel a zamrazit pro nekoho, kdo to oceni?
    TERA79
    TERA79 --- ---
    Manžel včera nerad otevřel konservu s cizrnou. Co s ní? Měla jsem ji tam schovanou na dámský víkend. V květnu. On ani malá kopie neradi hummus, obecně luštěniny vyjma buráků. Svolat pipiklub nehrozí, už druhý týden jedeme ve viroze. Škudla ve mně mi nedovolí ji jen tak vyhodit. Díky.
    AIJA
    AIJA --- ---
    PETATA:
    Aha, to je dobrá myšlenka. Do Tesco vůbec nechodím, tak to dneska vyzkouším.
    PETATA
    PETATA --- ---
    AIJA: jen uvaha... kdyz ji maji na itescu, nebude k dostani i bezne v hypermaketu?
    AIJA
    AIJA --- ---
    EDERA:
    Já to někde potkala i v Brně, ale fakt už netuším...
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    jo uz jsem zkusila i lososa (sorry devile :D)
    a teda mam ho radsi z panve lehce prismahnutyho.. ta jeho kremovost mi docela vadila.. musela jsem to pak trochu rozbebrat a trochu oprazit
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    RUTHLESS: u me je to zatim pokus omyl :)

    vodu jsem dolivala jednou, pac se odparila trochu, zmenilo to teplotu o 1-2 stupne na chvili, jislo jsem prezila
    s kuretem zatim moc neriskuju a davam vyssi teploty..
    cas beru tak nejak od oka (jakoze kdyz mi to rekne 1-3 hodiny, tak dam jedno treba na 1, druhou tam necham o pul hodky dyl a tak. .a zkousim, co to udela)

    zatim nejvic jsem se vyblbla s vajickama :D
    ale pac kupuju bio, stal me jeden vikend souvidovanych vajec asi 200kc :D

    maso si balickuju treba den dva dopredu
    uvareny tam mam ted jedno od nedele a premyslim, jestli si na nej zitra troufnu na veceri.. :D
    kure..

    tuk tekuty moc nedavam, pac by mi to pak neslo vakuovat.. a maslo nemuzu moc jist
    ale trochu tam dam

    bavi me, jak je to maso pak neuveritelne stavnaty
    z kurete s kosti jsem mela trochu vitr, prvni kure.. bylo to ne ruzovy.. ale hodne kuretovy.. tak jsem to jeste umrtvila na panvi :D zatim ted zkousim jen prsa a to je BOZI
    taky jsem uz delala steak... povedl se mi skoro well done (omylem samozrejme), ale i presto byl uzasnej..

    o vikendu chci zkusit nejakou zeleninu
    mam tu i recepty na ruzny one pot jidla, ale tam je hodne tekutiny, tze musim koupit zaviraci sacky, co snesou teplotu a jsou ok, abych mohla zkusit metodu odstraneni vzduchu ve vode..

    bavi me na tom dost to experimentovani a moznosti..
    hraj si s tim :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam