• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    KURE
    KURE --- ---
    potrebuju poradit :)
    co za buchtu/jidlo vzit kolegum do kanclu, aby to mělo šmrnc, nebyla to prace na celej den a rozume se to dalo transportovat?
    SARRI
    SARRI --- ---
    pomozte mi podporit zalozeni separatniho klubu o Sous-vide ..
    [ SARRI @ nyx :: kluby :: hobby, sport ]
    KURE
    KURE --- ---
    LA_BETE: 9l je dost, 4l je malo.
    pocitej s tim ze to nemuzes narvat plny, a treba koleno se do 4l nevejde.
    typ je asi jedno, ja mam teda nejakou tescomu kde se da stelovat tlak, ale je to asi zbytecny.
    MOUNTBATTEN
    MOUNTBATTEN --- ---
    GUDRUN: jasne, jen mozna dat driv delat repu a az pak k ni prihodit brambory
    (ma oblibena rychlovka-ajntopf v papinaku: brambory, repa, maso na kostky:))
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    GUDRUN: můžeš, jen chytnou barvu tý řepy
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    GUDRUN: brambory nezměknou, když je vaříš s něčím kyselým, takže obyčejná řepa cajk. Jen teda brambory budou dřív, než ta řepa.
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    můžu vařit řepu a brambory v jednom hrnci? vím, že kys zelí a brambory ne, ale nějak mám zafix, že i tahle kombinace je špatně. Díky
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    BUNDA: pomalej hrnec je super věc, to uznávám, ale v půl šesté večer víc ocením ten papiňák :-)
    LORAIN
    LORAIN --- ---
    AIJA: Propláchnout pořádně. A v návodu na obalu jsem měla, že horkou vodou, aby nebyla hořká. Asi na to nejsem citlivá, ale neměla jsem pocit, že by byla, když jsem ji propláchla studenou vodou.
    AIJA
    AIJA --- ---
    ZUZKAOU:
    Někde jsem právě četla recept kde ji na sucho hodili na pánev a mám nějak zafixované, že se musí před vařením propláchnout.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    AIJA: ne - jen ji důkladně propláchnu a hodím do vařící vody v 1:2 poměru, lépe do vývaru nebo něčeho okořeněného. Vařím dokud se voda nevsákne a pak ještě nechávám tak 5-10 minut dojít.

    Na sucho pražím jáhly, těm to fakt dost pomáhá, aby nebyly hořké a nerozvářeli se. Tam pak ale leju méně tekutiny. Z quinoy je potřeba spláchnout saponiny.
    AIJA
    AIJA --- ---
    Jak vaříte quinu? Pražíte ji napřed na pánvi?
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    TRISSIE: na ty je bezva pomalej hrnec.
    MOUNTBATTEN
    MOUNTBATTEN --- ---
    QUANTI: hlavně luštěniny, teda vyjma vývarů a těch různých ajntopfů.
    A pak dušené maso, třeba vepřové plátky na mrkvi s bramborem a různé variace.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    QUANTI: všechno, co se má dusit - tedy hlavně vepřové a hovězí v libovolné úpravě. Na pomalu tažené věci nějak nebývá čas :-(
    AIJA
    AIJA --- ---
    QUANTI:
    Luštěniny, zeleninu, dušená masa, kompoty a marmelády....
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    QUANTI: tchýně v tom ještě vaří brambory
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    když už jsme u toho - co kromě gulášů v tlakových hrncích vaříte? teď jsem si jeden pořídila, že hlavně asi na rychlé vývary, ale ocením inspiraci :)
    DAVE_PAGE
    DAVE_PAGE --- ---
    LA_BETE: https://tlakove-hrnce.heureka.cz/tescoma-bio-exclusive-plus-duo-4_0-a-6_0-l/ Da se koupit v nejakych akcich uz od 2000kc. Mam tuhle sadu asi 7 let a nemel jsem s ni zadnej problem. Vloni jsem ji koupil i rodicum.
    AIJA
    AIJA --- ---
    LA_BETE:
    Kdysi jsem ho koupila v sadě 8 a 4l. Ono to už nějaký rok bude, má trochu jiný vzhled poklice. Nakonec využívám víc ten větší, vařím v něm i tu čočku a podobně. O víkendu jedou většinou oba. Šetří mi to čas a práci.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam