• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    AIJA
    AIJA --- ---
    TOOMIX:
    Božkov je vońavější.
    FITH
    FITH --- ---
    TOOMIX: Tuzemak staci,davas tam jen trosku :o)
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    FITH: teď jen jestli tam dát Diplomático nebo Božkov tuzemák, mám doma oba
    FITH
    FITH --- ---
    TOOMIX: Klevelu,udelej klevelu...
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Dostali jsme dost švestek a nestihnem to sníst. Předpokládám, že když je rozvařím s cukrem a citronovou šťávou, dám do skleniček a otočím dnem vzhůru, že vydrží. Nebo máte nějaký jiný nápad, kromě koláčů, knedlíků, zavaření a povidel? Díky
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    DEVIL: díky! tak to jsem ji měla moc hustou, příště víc naředím.
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    TRISSIE: konzistenci neco jako rajcatovej protlak, ale o trochu ridsi a vodnatejsi
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    čemu byste konzistencí přirovnali Campbell's cream of XX soup?
    (mám recept pro crockpot, do nějž je CCS potřeba; mám i recept, jak si ji vyrobit doma, ovšem trochu tápu v tom, zda mám správně konzistenci)
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    GUDRUN: Delam si di mrazaku omacku na zpusob leča, jen vsechny suroviny nakrajim na daleko mensi kousky. Bez vajec a uzeniny. Variace na konecne dochuceni a vyuziti pri rozmrazovani jsou podobne jako u bolonske. Taky si ji hodlam navarit na sestinedeli, suroviny maji vrchol sezony:-)
    AIJA
    AIJA --- ---
    GUDRUN:
    Perkelt.
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    FITH: “Nechci nejakou, co muzu rychle uvarit.” “Tady mas omacku, co je hotova za pet minut.”

    Vis jak :).
    FITH
    FITH --- ---
    GUDRUN: Mam takovou oblibenou rychlovku,suroviny mam vzdy doma a nemusi se mrazit ani jinak uchovavat neb je hotova za pet minut. Olivovy olej ,sardelky, cherry rajcatka + syr.
    DAHY
    DAHY --- ---
    GUDRUN: Prostě ragú s bílým vínem místo červeného a bez rajčat. Ten divočák snese i třeba sušené/mleté houby a hodně rozmarýnu, aby to nebyla jen varianta boloňské a bude to snad pořád autenticky italské.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    GUDRUN: nyxovská odpověď - omáčky na těstoviny se daj normálně zavařit a pak nezabíraj místo v mrazáku ;-)

    Ale určitě chceš rajčatovou máslovou

    Naučte se geniální rajčatovou omáčku podle Marcelly Hazan | Prima Fresh
    http://fresh.iprima.cz/jak-na/rajcatova-omacka-podle-marcelly-hazan

    nějaké ragů.

    zamrazit jdou i pesta.

    Necheš mrazit smetanové omáčky.
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    DAHY: co je bílé ragu? králíka nemám, ale třeba me to inspiruje zajimavym směrem.
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    TRISSIE: ono to bude znít blbe, ale to je na me moc český, českou kuchyni vůbec nevarim, neumím a nevyhledavam. každopádně zadání by to jinak splňovalo :-)
    DAHY
    DAHY --- ---
    GUDRUN: Mrazí se ale špatně, protože to člověk všechno sežere.
    DAHY
    DAHY --- ---
    GUDRUN: Ragú z divočáka nebo lehčí bílé ragú z králíka.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    GUDRUN: počítá se rajská? Maso na základ dělám v crockpotu a omáčky vařím vždycky víc, aby v mrazáku byly vždycky dvě porce, když zůstane některé z dětí doma ze školky :-)
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    poraďte nějakou omáčku na těstoviny, která se dobře mrazí a stojí za to. Mám boloňskou, ale chtěla bych ještě něco jinýho. Vím, že je spousta minutkovejch, kdy člověk udělá omáčku, než se mu uvaří těstoviny, ale chci mít fakt kostku něčeho v mrazáku, co na uvařený těstoviny hodím a hotovo. Pokud se to vyrábí v crockpotu, je to bonus navíc.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam