• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    ELVIRA: vepřový na houbách
    ADITU
    ADITU --- ---
    ELVIRA: guláš bývá vděčný jídlo, ale to bude schovaný pod "takový ty klasiky"...?
    ELVIRA
    ELVIRA --- ---
    RUTHLESS: Bůček byl jako první!:)
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    ELVIRA: bramboracka a bucek s chlebem, horcici a okurkou, francouzsky brambory, bolonsky spagety, karbose s kasi a okurkovej salat.
    ELVIRA
    ELVIRA --- ---
    Ahoj, jsem už totálně bez inspirace. Něco jednoduchýho, ideálně maso. Mám dvojplotýnku s remosku. Kuře, chilli con carne a takovýty klasiky už mam za sebou. Je to pro dva chlapy, co nám dělají rekonstrukci. Díky
    KAKIHARA
    KAKIHARA --- ---
    DAWIDOS: Co samosy?
    GINGERCAT
    GINGERCAT --- ---
    GEISHA: jo tak. Tak vrzot není u těch akrylový ten hlavní problém, nevržou. Ale teda taky moc nemelou :-)
    GINGERCAT
    GINGERCAT --- ---
    GEISHA: tak ten mechanismus samozřejmě akrylový není, stejně jako ty tvoje předpokládám nemelou dřevem ;)
    GINGERCAT
    GINGERCAT --- ---
    GEISHA: dobrý vědět, ty naše tedy přestaly fungovat velmi záhy po zakoupení :-/
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    LORAIN: já jsem spokojená s tescomáckými - https://eshop.tescoma.cz/mlynek-na-pepr-sul-virgo-wood-24-cm ale mám je teprve krátce...
    GINGERCAT
    GINGERCAT --- ---
    LORAIN: mám jeden antitip - tohle určitě nebrat!
    Set mlýnků na pepř a sůl akryl 16 cm VITTEL, Peugeot | KULINA
    https://www.kulina.cz/set-mlynku-na-pepr-a-sul-akryl-16-cm-vittel-peugeot/d-87607/
    LORAIN
    LORAIN --- ---
    Můžete doporučit nějaké pořádné mlýnky na sůl a pepř? Nic elektrického, ideální je nějaký mechanický držák. Když budou ještě navíc hezké, je to výhoda, ale jsem smířená i s nepěknými.
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    DAWIDOS: muj ind v kuchyni dycky delal manchurianskej kvetak. zni to nejak cinsky, ale indove to prej zboznujou (jak kde).
    rikam jak sem videl: zkryplis kvetak na zhruba stejny kvetiny, posypes chilli, pak vobalis v corn starch a zfritujes. vomacku udelas z chilli vomacky, soy sauce, na kostky pokrajena paprika a cibule, cesnek. zhustis to corn starch a az zeslizovati, tak v tom pohazis okapanej kvetak a zasypes zelenou cibuli..
    je to moc dobry, kdyz to nepreseres s chilly jak dycky von..
    DAWIDOS
    DAWIDOS --- ---
    Budu pro par kamaradu varit indicky obed. Butter chicken mam uz overene a funguje, ale jsem uplne marny co se tyce nejakeho zajimaveho predkrmu. Nemel by nekdo tip? Jinak budu muset skoncit u dahlu, nic me nenapada...
    AIJA
    AIJA --- ---
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Tohle je velké dobro. Vršek máslové dýně se oloupe, nakrájí po polednících na steaky a opeče se na směsi olivového oleje a másla, na závěr se ktomu dá česnek a šalvěj. Celková příprava nezabere víc jak 20 minut, je to pevnější, než když se to upeče vyloženě do měkka a vlastně to ani moc nenasáklo olej.

    Squash Steaks with Brown Butter-Sage Sauce Recipe | Bon Appetit
    https://www.bonappetit.com/recipe/butternut-squash-steaks-with-brown-butter-sage-sauce

    měli jsme to jako přílohu ke kančímu steaku a ještě k tomu rukolový salát s jogurtem - to hořko kyselé pěkně vyrovnávalo sladkou dýni.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    RUTHLESS: najdeš studie o tom, že fytova je zlo i o tom, že fytova je dobro. vařím v čisté vodě. vylouhovane množství čehokoliv je zcela zanedbatelné.
    SWIST
    SWIST --- ---
    RUTHLESS: já jsem to tedy pochopil tak, že fazole máčíš, vodu vyleješ (uvolní se do ní minimum látek) ale necháš k následnému použití tu vodu ve které jsi je vařila.. Já si takhle nechávám vodu když dělám zeleninové nudle..
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    ZUZKAOU: takze rikas, ze se maji fazole namocit a varit nasledne v te vode, ve ktere se macely? nebo tu pouzivas na jine vareni?

    Kyselina fytova - lehkym brouzdanim po googlu jsem vlastne nenasel, jestli je hodna nebo zla :)

    dik!
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    AIJA: Mikrobiota se musí naučit na luštěniny.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam